Käisin ükspäev Keldris söömas

28. jaan. 2012

Mõtlesin, et pole kaua aega ühtki söögikohta kiitnud (või noh, ma pole üldse kaua aega bloginud :D), et võiks seda muuta. Viimasel ajal oleme käinud ainult kindlates kohtades, kus on teada, et saab kõhu ikka head-paremat täis, pole nagu viitsinudki uusi kohti otsida.


Kunagi ammu ostis Märt Cherry vahendusel paar voucherit Kotka Keldrisse. Kogu aeg sai minekut edasi lükatud ja üldse ei kujutanud ette, mis koht see üldse on, mis toidud seal on või kui head. Noo, eile pärast uisutamist läks kõht tühjaks ning pikemalt plaanimata olimegi Keldris.

Mis ma öelda oskan. Kelder on Pepleri tänavla, üsna märkamatu sissepääsuga. Ega kui ei teaks, et see seal on või ei oleks ülitähelepanelik, jääks vist märkamata. Alguses arvasingi selle sissepääsu ja keldrikorruse põhjal, et tegu on nooo sellise mitte just kõige sümpaatsema söögikohaga, aga näed, kuidas ma eksisin!

Koht on nii mõnusalt hubane ja päris suur ka (ma kujutasin ette mingi kolme lauda). Natuke hämar (saab romantikat teha), suured lauad, eraldatud väiksemad lauad… lastele on suur kast mänguasju (tekkis vahepeal kiusatus sinna minna :D), ja üleüldse mõnus.

Lauda valisime päris tükk aega- nii palju oli valikut. Osadel laudadel olid toolide asemel pingid ja need tundusid esmapilgul NII kõvad, aga proovisime järgi- olid mugavad küll. Samas väga pikalt istuda ikka ei kannatanud. Menüü on rikkalik, mitmekesine ja NII HEADE hindadega, et otsust teha on raske.

Lõpuks võttis Märt hakkšnitsli juustuga (4 eurot), ma kanafilee sinihallitusjuustuga (4,8 eurot), kahepeale võtsime veel Caesari salati. Ooteaeg oli põhimõtteliselt olematu, mingi vähem kui 10 minutiga olid toidud juba kohal ja valmis- ilmselt kõige kiirem koht, kus seni olnud oleme (peale mäki). Alguses tundus, et praad ise on väike, aga kui juba sööma hakkasin, siis mõtlesin ümber- lihtsalt taldrik oli hiiglaslik. Kõhu sai korralikult täis.

Ja see kanafilee..mmmmmmmmmmmmm KUI HEA. Ma poleks arvanudki, et see sinihallitusjuustuga niiii hästi sobib. Lisaks imehead kartulid, kaht sorti salat….isegi koorekaste oli hea ja tavaliselt mulle üldse see ei maitse. Liigagi kiiresti sai otsa -.-
Magustoiduks oli kolm eri sorti jäätisepalli puuviljadega. Üks oli vist mango oma ja maitses ülihästi, ma polnud sellist jäätist saanudki veel. Igastahes, toitude kohapealt pole mitte millelegi ette heita. KUI siis ainult see, et Caesari salatis kasutati mingit teistsugust juustu, millega ma harjunud olen- kuigi tuleb tõdeda, et see salat oli isegi Ristiisa omast parem.

Teenindus oli super, atmosfäär mõnus õdus ja tekkis tahtmine kõik road menüüst järgi proovida. Eks teine kord ;)

Igastahes, vahel tasub eri kohtadega katsetada. Ma kujutasin Kotka Keldrit hoopis teistsugusemana ette ja mul on hea meel, et mu eelarvamus nii valeks osutus. Koht on sobilik nii sõbrannadega lõunatamiseks kui kohtinguks (ja nädalavahetuseti vaiksemaks pidutsemiseks ka- erinevad esinejad ja värki, liiter Ale Coqi oli 3 euri ja puha..). Inimesed seal on sõbralikud, toidud head ja võrreldes teiste kohtadega on hinnad ikka väga soodsad. Üks kõige suurem pluss on ikkagi vist lühike ooteaeg. Ma olin ausalt valmis mingiks pooletunniseks ootamiseks.

Nüüd on teada, kuhu Kadiga sööma minna, kui linnatamisest isu täis saab- Pepleri tänav pole kesklinnast teab mis kaugel ka!

I approve!

NB: Pildid on võetud googlest!

You Might Also Like