Tartu söögikohad: idamaad

28. okt. 2012

Nüüd siis oleme käinud söömas kolmes aasia/idamaade restoranis. Kõik on üsna fancy‘d kohad ja arvatavasti Tartu kuulsaimad. Kui kuskil on veel selliseid hiinatoidu restorane, siis võib teada anda, aga no, mina ise tean vaid neid kolme.

Esimeseks on muidugi Tsink Plekk Pang.
Sisekujundus on super. Sinna on sobilik minna nii ärilõunale, sõpradega aega veetma või poisi/tüdrukuga kohtingule. Mõnusad ja mugavad toolid, mis on kooskõlas lauaga. Sellesmõttes, et päris paljudes kohtades, kus on tavatoolide asemel tugitoolid-diivanid, on nii, et istekoht liiga madal ja laud liiga kõrgel, et kaela peab õieli ajama, kui laua peale näha tahad ja sööma peab ka, käed õhus.
Toidud on i-me-head. Kõik on päris vürtsikad ning portsjonid üsna suured. Kahekesi sööma minnes on hea tellida kaks erinevat rooga (näiteks üks tellib riisi ja teine nuudlid), sest siis saab toidud pooleks teha. See ongi hea, et nad tuuakse eraldi vaagnates, saab ise ette tõsta, niipalju kui vaja.
Väga hea, et tasuta tuuakse lisandina kaks kastet, üks magus, teine terav.
Samas on toitudes liha no niii vähe, et otsi tikutulega taga seda.
Teenindus on seal üldjoones hea, vähemalt mulle on alati sattunud väga viisakad teenindajad, kes alati naeratavad. Jah, töökohustus, aga samas on nii palju neid, kes trossis näoga küsivad ülbelt: “Kuidas maitses?”
Kõige suuremaks miinuseks on arvatavasti see, et kui on natukenegi rohkem inimesi, siis on ooteaeg päääääris väga pikk. Aga no, samas mitu korrust pluss väliterrass (mis on super), siis väga ei imesta..
Hinnad.. nojah, üle keskmise siiski. Kui lihtsalt mingi riisi/nuudliroog võtta, saab normaalselt  hakkama. Kui mingeid spetsiifilisi lisandeid (näiteks Kung Po yummie) või lausa praade tellima hakata, võtab rahakoti õõnsaks küll.

Teiseks kohaks on minu tänaval asuv Asian Chef.
Tegu on pisikese, kuid ülipiduliku kohaga. Vähemalt mulle tundus ta pidulik. Ja romantiline.
Sisustus on siiski kuidagi liiga kange.. või range. Mingit eripära nii seal pole, peale suure “vaateakna” ning teeninduslaua.
Halb oli natuke see, et lauad olid liiga suured. Mõeldud rohkematele inimestele. Oli üks kaheinimese laud, aga see oli kohe ukse juures, akna all. Mida tahapoole, seda suuremaks lauad läksid.
Hinnad on seal noh, vaese tudengi jaoks üsna kallid- aga leidub ka odavamaid roogi :). Ja  ülihea on see, et kui nt Panges tellid endale roa, saad kastmed tasuta (kus pole sees midagi, lihtsalt leem), siis Chefis tellid endale just mingi kastme (näiteks küpsetatud lambaliha teravas kastmes) ning siis saad ise lisandi, ehk nuudlid-riisi jms ise juurde valida tasuta.
Portsjonid seal on suuuured. Ja liha on kohe nii palju, et seda peab noaga lõikama. Sellessuhtes on hinnalises mõttes sinna parem minna. Näiteks praetud lambaliha terava kastmega ja lisandina juurde praetud riis kanaga, läks maksma 86 krooni, aga kõike oli nii palju, et lausa prae tunne tekkis.
Samas on seal muidugi ka päris väga kalleid roogi.
Teenindus.. nojah, seal olen ma vaid korra käinud, kuid hea mulje jättis küll :)

Kolmandaks kohaks on hiljuti külastatud Zen Zen Buffet.
Asub see otse Pange vastas, seega tõmbab viimane enamik kliente endale. Ei imesta.
Sisustus on tavaline. Okei, idamaine tapeet pluss maal seinal. Aga nagu tavaline restoran. Laud-naljakas laudlina (mis oli must) ning neli tooli. Jäi natuke lahjaks, võrreldes sellega, et välisfassaad meeldib mulle näiteks väga.
Toidud. Njaaa.. Hinnad on odavad. Või noo.. oleneb jälle, mida tellida. Nii, nagu Pangest tellida ainult praetud riis kanaga, on mõlemas kohas umbes sama hinnaga. Selle vahega ainult, et ZenZenist ei saa kastmeid tasuta, need peab viie krooni eest juurde ostma.
Portsjonid on suured, aga need pannakse otse taldrikule, et ise tõsta ei saa (või kaaslasega jagada). See jättis kuidagi halva mulje. Oli kuhjatud mingi hunnik lihtsalt taldrikule ja visati ette. Isegi ei küsitud, kas pulki tahame (kahes eelnevas kohas toodi pulgad automaatselt)
Söök oli hea, sellesmõttes, et kõhu sai täis. Aga praetud riis? Tundus küll, nagu keedetud. Ning nuudlid? Pigem ikka täitsa tavalised spagetid. Tellisime tomatikastmes enne mainitud road, aga mina ei tea, seda oli täpselt niipalju, et toidule õrnoranž toon anda. Mina ikka kujutasin ette, et kaste on kaste, vedel ja voolav.
Köögivilju sees polnud. Okei, kaks imepeenikest riba porgandit ja kapsast and that was it.
Plusspooleks oli see, et toidu sai väga kiiresti kätte- a no, ei imesta, kui ta otse Pange vastas on.. sest ma eelistaks iga kell seda.
Teenindus.. nojah. Midagi ebameeldivat polnud, aga samas ei jätnud ka erilist muljet.
Kõhu sai vähemalt täis!

You Might Also Like

 • Avatar
  Briksu 20. okt. 2010 at 14:26

  Hei!

  Kas oleks võimalik saada kuidagi Sinuga kontakti, et rääkida veidi Asian Chefist :)
  Ehk saadaksid e-kirja?

 • Avatar
  MesiLiis 24. okt. 2010 at 10:43

  Heei, saatsin Sulle kirja, aga pole veel vastust saanud. Mul hot viimasel ajal jamabki kirjade saatmisega, seega kui Sa pole seda kätte saanud ja juhtud kommentaari lugema, siis anna teada :)