Tellimine wholesale-dress.net'ist

3. okt. 2012

Ma olen kindel, et üsna paljud teavad seda lehte. Kihvtid riided võileivahinna eest. Ja leida võib kõike, mida hing ihkab. Buduaaris müüvad päris paljud just selle kodulehe kaupa, aga võtavad päris hullu vahendustasu (okei, on ka erandeid). Niisiis mõtlesin, et teen selle raske töö ära ning registreerin empsu krediitkaardi PayPali kontoga.

Paljud kurdavad, et wholesale‘ist saadud asjade kvaliteet pole hea. Noh.. nii palju, kui ma buduaari kaudu ja ise tellinud olen, siis pole asi midagi nii hull. Loomulikult ei saa oodata superkvaliteeti, nagu väga heade firmakate puhul. Aga minu arust pole Wholesale’i riided sugugi halvemad kui nt Reservedi, House’i, NewYorkeri, Zara või Mango omad. Palju oleneb ka vedamisest, aga eks ole see nii absoluutselt iga poega- võid osta särgi, mis peab mitu aastat korralikult vastu ja samas võid järgmine kord samast kohast osta sellise, mis ei ela esimest pesugi üle.

Järgmine kõhklus tekib saatmiskulude juures. Eks ta kallis ole küll, vahel läheb riidehinnale koguni 75% juurde, seda just kiireima postiga tellides. Samas… mis vahet sel on, kui tellid 30 euro eest viis asja ning asjad ise maksavad ainult 10? Mis sest, et 20 eurot sellest on saatmine. Nagunii Eestist sa nii head diili ei saaks. Lihtsalt Eesti poodides on see “saatmishind” juba sisse arvestatud :D

Järgnevalt ma kirjutan süsteemist ja tähelepanekutest, mis on tellimisga seotud. Kui tahate midagi muud teada, millele siit vastust ei leia, siis võib alati küsida :)

Paypaliga maksmine
See on kõige kergem osa. Teed paypal.com’is konto, valid sealt “Add creditcard” (deebetkaardi ehk tavalise pangakaardi saab ka lisada, aga mu arust Eesti omadega see valik ei toimi). Täidad ankeedi ära ning krediitkaardilt võetakse maha 1,5 eurot (võin ka eksida, aga umbes nii suur summa). Makseselgituses on neli numbrit, millega saad kaardi siis registreerida. Kui kõik on korras, tuleb see 1,5 eurot kaardile tagasi. Maksmine on ka lihtne: kaup-saatmisviis-paypaliga maksmine-paypali sisse logimine- kinnitamine. Ja kõik.

Suurused
Lehel pole tavapäraseid suurusi, millega harjunud oleme. Põhimõtteliselt on igal riideesemel kirjas “Free size”, ehk see peaks selga mahtuma S-M suurusele. On ka muidugi erandeid. Üldiselt aga M’ist suuremaks numbrid ei lähe. Tasub ka vaadata seda, kuidas modellidel asi seljas istub. On ju need hiinlased-jaapanlased maru väiksed ja kõhnad. Kui nt kleit on neil ümber, on tegu pigem XS/S suurusega, kui on lohvakam, siis sobib ka M. Jälgida tuleb kindlasti alumist mõõdutabelit ja kui kindel pole, siis kindlasti tuleb end mõõta! Mõtled ju küll, et free-size, peaks minema, aga mõõdud on vahepeal asjadel nii erinevad, et jube. Ahjaa, kui tootel on all kasutajate-ostjate arvamus, lugege kindlasti! Sealt saab palju targemaks, kas toode on kvaliteetne, samasugune, nagu pildil, kas on värvierinevust jne.

Saatmine ja paki kaal
Buduaaris oli keegi ära arvutanud iga saatmisvõimalusega, palju 100/500 grammi pealt raha juurde läheb. On aga palju lihtsam viis. Arvuta kokku soovitud asjade kaal- seda näed ka ostukärus. Ükskõik, millise eseme infolehel on kõige all nn. “kalkulaator”. Sinna sisestad kaalu, valid riigi-maakonna ning siis arvutatakse välja kõik võimalikud saatmisviisid ja palju need maksma lähevad. Siis näeb ka erinevust nt DHLi ja China Registered Maili vahel. Neid võimalusi on seal päris palju, DHL on vist kõige kallim (ja kõige kiirem), kõige odavam ja normaalse saatmisajaga China oma.

Booking
Päris paljudel väga kihvtidel asjadel pole ostukärru lisamise võimalust, sest asjad on läbimüüdud. See on põhimõtteliselt broneerimine, aga nii, et vist pead päris suure koguse tellima. Ma seda pole väga uurinud, sest kui tahad kohe maksta ja kiirelt kätte saada, ei ole booking nagunii võimalus. Aga jälgida tasub neid ikka, paljud bookingud tulevad kiirelt tagasi müüki. Ja kui juba paypal konto nagunii on, võid uurida Ebayst. Paljud bookingus asjad on sealmüügil, mis tulevad ka wholesale-lehelt.

Kättesaamine
Üldiselt on nii, et kui tellid ikka DHLiga, siis läheb kuni 8 tööpäeva, mina sain enda paki 6ga. China Registered Mailiga varieerub aeg 20-50 päeva vahel. Võib jopata ning saada kolme nädalaga paki, võib ka mitte ja pakk jõuab alles pea kahe kuu pärast. Mul õnneks mõlemad pakid jõudsid 3-4 nädalaga. Naljakas on aga see, et üks China Registered Mail tuli kulleriga ukse taha, teisele pidin postkontorisse järele minema.

Tolli- ja käbemaks
Üks kõige arusaamatum asi, kuidas ma küll otsisin selle kohta infot. Tollimaks lisandub kaubale siis, kui pakk on väärtuses alates 150 eurot. Käibemaks, mis on 20% koguhinnast, lisandub, kui summa ületab 21, 98 eurot. Niiet põhimõtteliselt kui tellida 10 euro väärtuses riideid, 20 eurot tuleb saatmine, tuleb maksta ka käibemaksu, sest koguväärtuse hulka kuuluvad ka saatmiskulud. Sellepärast tellisin mina kolm eri pakki, jälgisin, et kõik jääks alla “käibemaksu kohustuse”.

AGA! Seda on võimalik ka vältida, kui saata enne Wholesale’ile kiri, kas oleks võimalik “vähendada summat”. Veelgi enam,  ma ei tea, kas nad teevad kõigiga seda, aga näiteks mulle tuli esimene DHLiga tellitud pakk nii, et saatelehel oli kirjas “Sample of women shiffon dress”, väärtus 11 eurot ja saatmine tasuta. Kuna esimene kord oli tellida, olin paanikas, et wuuuut, ma polnud isegi tellinud sellist asja. Siis nad seletasidki, et vältida klientide lisakulutusi, saadavadki nad pakke nii, et kirjas on väiksem väärtus. Aga nagu ma ütlesin- ma ei tea, kas nad iga pakiga seda teevad ja kas see oleneb ka sellest, kui suure (kaalult-asjade arvult) paki sa tellid.

Tagastamine
Nagu ma kunagi blogis mainisin, ei saanud ma päris seda, mis tahtsin, oma esimese pakiga. Tellisin ühe jaki, sain hoopis teise, kardigani taolise asja. Võtsin nendega ühendust, nad on väga viisakad ja üritavad aidata. Saatsin pildi ja arutasime erinevaid võimalusi. Üks võimalus (mis neile kohe väga ei meeldinud), oli see, et saadan samuti DHLiga paki tagasi, nad saadavad mulle jaki uuesti või tasuvad jaki hinna. Noh, alguses ma ni tahtsingi, aga siis hakkasin mõtlema, et jakk ise oli vist pea 6 eurot, saatmine 14. Siis oleks pidanud ma oma kuluga tagasi saatma, mis oleks veel 14 eurtsi teinud ning kes teab, kas ma oleks järgmine kordki ÕIGE asja saanud. Ja see tagasisaadud 6 euri ka ei lohutaks.

Teine võimalus oli, et järgmisel korral kui tellin, sisestan antud koodi, osa saatmiskuludest võetakse enda kanda ning lisatakse kingitus ka. See on juba parem :D Igastahes, kui saate vale asja või nii, siis ärge kartke ühendust võtmast, mingi võimalus leitakse ikka. Aga ise peab ikka väga konkreetne olema, miks sulle saadetis ei sobinud ja mis sel viga on, sest muidugi nad eelistaks jätta asja nii, nagu ta on.

Vastavus piltidega
Üldiselt olen rahul olnud. Mõned on reaalselt palju ilusamad, mõned… mitte nii väga. Eks see ole tegelikult ka joppamise küsimus. Lisan pildid ka, et võrrelda. Enda seljas korralikke kahjuks neid teha ei jõudnud, sest mul pole toas üldse valgust ning pildid jäid imelikud udukogud.

Ühesõnaga… kuigi mul on kahju, et seda esimest õiget jakki ei saanud, korvasid selle teised asjad. Väga tihti ma enam sealt tellida ei raatsi ja ma tõesti unustan end sinna, kui ma midagi juba vaatama hakkan ning lõpuks on ostukärus jälle sadamiljon asja :D Aga uueks kuuks on üks jakk veel välja valitud ja siis ma vist teen väikese pausi. Ainus miinus (lisaks minisuurustele) on see, et päris paljusid asju on erinevates värvitoonides, aga eseme lehelt seda ei näe. Kui teistest kataloogidest tellides saad olemasolevad värvid kohe valida, siis wholesale’is ei saa. Kui on ikka must pluus, siis ongi see, kuigi seda võib ka teistes värvides olla- lihtsalt pead sealt massist üles leidma.

Esimene jakk oleks PIDANUD olema selline:
Aga tuli hoopis selline:
Teine jakk. Tundub nagu paksem, bleiseri moodi olevat.

Päriselt aga selline kostüümiriide taoline, mitte väga õhuke, aga mitte väga paks ka, üsna libe. Ja sorrisorrisorri, et see nii kortsus on, ma pm alles võtsin ta pakist välja :D Igastahes, pilt tuli naljakas, lisan kindlasti ka seljas pildi, sest siis on ta palju ilusam ja õlakud katavad ilusasti kogu õla ära, mitte pole nii pisikesed, nagu siin tundub :D

Kolmas on selline pikem T-särk
Päriselt on ainult pilt mitte nii kulunud ehk..

Veel üks T-särk

Päriselt suht sama:
Viimaseks on kahesõrme-sõrmus. Tahtsin samasugust, ainult pärlitega, aga too läks imekiirelt bookingusse. Alguses mõtlesin, et mingi imelik on raudselt ja juba kahetsesin, et tellisin, aga noh, nüüdseks uus lempar.

You Might Also Like

 • Avatar
  Minx 18. okt. 2011 at 18:38

  Aitäh! Väga abistav postitus ja alati on hea võrdlevaid pilte näha. See esimene jakk meeldib mulle isegi rohkem selles variandis, mis sulle saadeti.. meenutab LV graffiti fonti kuidagi.

 • Avatar
  MesiLiis 18. okt. 2011 at 19:02

  Siis on hea, mulle endale oleks ka alguses selline postitus ära kulunud, kus kõik info ühes kohas :)

  Noh, ega sel jakil ju midagi viga olegi, lihtsalt kui ootad hoopis teistsugust asja, siis on pettumus kerge tulema. Aga käiku läheb ta kindlasti :)

 • Avatar
  Katsi 19. okt. 2011 at 12:21

  Super hea postitus, suur suur aitäh Teile!!! :) Sain palju targemaks kohe!

 • Avatar
  Kadri 7. nov. 2011 at 13:12

  Tõesti hea postitus:) megasuured tänud:) Aga ma küsiks ühte asja, nimelt, et kuidas saavad osad buduaaris müüa soodsamalt neid tooteid, kui ma otse tellides saaksin?

  Suured tänud,
  Kadri

 • Avatar
  MesiLiis 7. nov. 2011 at 19:30

  Tore, kui sellest kasu on :)

  Hmm, ma ise pole veel kohanud neid, kes odavamalt müüks, kui ise tellides. Aga ma arvan seda, et no kui hulgim asju tellida, saab postikulu asjade vahel ära jagada ja see ei tulegi siis nii suur, kui ise tellides. Seal see ka, et iga 100 grammiga (vb oli ka 500..) lisandub teatud summa, niiet kui kaal on nt 201 g läheb sama summa, kui kaal oleks 299 grammi.

 • Avatar
  Mer. 8. nov. 2011 at 17:57

  Hakkame just sõbrannaga tellima sealt ja see postitus oli tõesti kasulik! Ainus jama see, et meie tellimus tuleb koos saatmiskuluga 150dollarit, seega ei kujuta ettegi, mis summasid siin Eestis peale hakkame maksma kuna see päritolusertifikaat, mida muidu saab nende käest, tundub selline..kahtlane!? Ei teagi, mida teha. Loodame igastahes, et kõik laabub ja pärast ennast segaseks ei maksa :))

 • Avatar
  MesiLiis 8. nov. 2011 at 18:11

  :) seda on rõõm kuulda.

  Aga te nii ei saaks, et tellite erinevad pakid, väiksema kulu eest? (Natuke rohkem jamamist, aga siis saab kindel olla, et ei tule tollimakse)

 • Avatar
  Mer.er. 9. nov. 2011 at 17:14

  Kardan, et ei ole mõtet, sest tegelikult hoiab jällegi nendepoolse postikulu pealt kokku kui koos asju tellida. Aga mul tekkis täielik error kuna ei saa endale PayPal'i kasutajat teha.. ei aksepteeri mu krediitkaarti. Nüüd olen tupikus, sest makseviisiks panin selle juba ära ja ei teagi, mis nüüd edasi teha. :(

 • Avatar
  MesiLiis 9. nov. 2011 at 17:18

  Njaa, seda ka.

  Hmm, kas sul on krediitkaart swedbankis? Seal (võibolla igal pool, ma pole teiste pankadega kursis), on nüüd mingi kaitseprogramm internetis ostlemiseks. Ehk sa pead sellega liituma swedbankis (see tasuta), ja siis peaks korras olema. Nt mul ka ei aktsepteerinud alguses kaarti, lõi erroreid, sest ma polnud liitunud.

  Võtad krediitkaardi swedi lahti, siis teated ja seal juhendab, mis teha tuleb. Pm saab nii ka, et igapäevapanganduse all on teema "osta internetis ohutult" vms, ja sealt saab ka liituda.

 • Avatar
  Mer. 9. nov. 2011 at 18:08

  Supper! Ja saingi tehtud! Suured, suured tänud Sulle. :)

 • Avatar
  Julia 2. jaan. 2012 at 20:52

  Tere. Ma olen igaltpoolt netist otsinud (tänu millele jõudsin ka sellele postitusele), aga pole vastust leidnud. Kas saab kuidagi moodi tühistada oma tellimus? Valisin oma toote välja, jõudsin maksmiseni, aga tuleb välja, et oma tavalise pangakaardiga maksta ei saa, paypali ka teha ei saa. Aga see tellimus seisab mul ustavalt seal nimekirjas ja vilgub sõna "Pay!" selle taga. Tegelt on väike hirm, et seal hakkab mingi intress jooksma vmt ja lõpuks tuleb mul koju kiri, et teil on mingi üüratu suur võlg tekkinud. Kas saab kuidagi selle tellimuse tühistada? :D

 • Avatar
  MesiLiis 3. jaan. 2012 at 13:41

  Hmmm, ma nüüd ei teagi, pole endal sellist olukorda olnud. Ühel tuttavatest oli küll krediitkaardiga probleeme, ei saanud maksta, aga tal tegin lõpuks ma ise oma konto alt makse ära…

  Ma arvan, et kõige parem on sul võtta emailitsi ühendust Wholesale'i klienditeenindusega, neile oma mure ära rääkida ja siis vast jõuate lahenduseni :)

 • Avatar
  Julia 3. jaan. 2012 at 18:41

  Aitäh vastuse eest, proovin siis neile kirjutada.

 • Avatar
  MesiLiis 3. jaan. 2012 at 19:06

  :)

 • Avatar
  Käts 3. jaan. 2012 at 21:51

  Ma uuriks ka, et kas SEB virtuaalkaardiga ka saab maksta, ehk teate? :)

 • Avatar
  MesiLiis 4. jaan. 2012 at 10:28

  Ma nüüd ise ei tea, aga nii palju, kui ma kuulnud olen, peaks see igas netipoes töötama :)

  Alati on ka võimalus teha "prooviks" Paypal-konto- kui ei lase kaarti ühendada, siis teate, et ei saa maksta, aga samas ei juhtu ka midagi :)

 • Avatar
  Alice 21. jaan. 2012 at 07:52

  Väga hea info tõesti :) Tegin ka oma tellimuse ära, selle China registered mailiga aga ei saa aru sellest kas kuidagi saab kontrollida ka paki asukohta, et arvestada,millal võib jõuda. Ning kas ukse taha tuleks siis see china RMail kuller või kuidas :) Aitäh

 • Avatar
  MesiLiis 21. jaan. 2012 at 13:12

  :)

  China registred Maili saab jälgida ainult kuni pakk on Hiinast väljas, hiljem enam mitte. Aga nii palju, kui ma olen tellinud, on see päris usaldusväärne- ükski pakk pole jäänud tulemata, tulevad isegi kiiremini kui oodatud.

  Mm, teoreetiliselt peaks nii olema, et China mailiga pakk ukse taha ei tule, tuleb see pakiteadetis ja lähed ise postkontorisse järgi. Miskipärast on mul kaks pakki niisama postkatki jõudnud (ilma kullerita-kirjata) :D

 • Avatar
  Kristi 15. märts 2012 at 08:48

  Üliihea postitus. Abiks on ikka väga.

 • Avatar
  MesiLiis 16. märts 2012 at 10:10

  Siis on hästi :)

 • Avatar
  Krissu 18. märts 2012 at 12:45

  Selline küsimus, et kas ma lugesin kusagilt et paari euro eest pidi jalanõusid saama suuremaid ka tellida, kuna väga paljud jalanõud on 39 kõige suurem. Kuna ma Inglise keelt eriti ei valda, siis äkki teate teie kuidas nende suurustega lood on?

 • Avatar
  MesiLiis 18. märts 2012 at 14:17

  Mmm, selle kohta ma kahjuks midagi ei tea, pole jalanõusid sealt kaudu tellinud. Aga nt ebayst võib uurida, sest seal on päris palju sama kaupa, mis wholesale lehelgi, aga suuremad numbrid (et pole mitte one size, nagu wholesale lehel, aga saab juba valida S-M-L vahel). Otsimist on samas ka muidugi ebay lehel rohkem :)

 • Avatar
  Kätu 18. märts 2012 at 18:14

  Tere! Olen rohkem,kui vaimustuses neist kingadest mida seal müüakse, Kas keegi on sealt tellinud mõne paari,soov teada saada,kas need numbrid vastavad tõele ka? Buduaaris kirjutavad,et oma õigele numbrile tuleb üks number suurem tellida?

 • Avatar
  MesiLiis 19. märts 2012 at 09:40

  Paarist blogist olen ma kuulnud, et enamasti on number õige. Kõige kindlam on vast neile kirjutada või toote info all küsida sisetalla mõõtu cm'tes, sest poestki ostes on mõnikord samadel numbritel päris suur vahe sees.

  Samas nt kui silma on jäänud platvormtallaga või just kõrgemad kontsad, siis soovitan küll number suuremad võtta- kõrge konts/täistald hakkab ikkagi jalale ja teeb jala natuke paiste.

 • Avatar
  Nunnu 19. märts 2012 at 18:08

  Väga kasulik postitus. Olen just tellimas ja paralleelselt uurin Teie postitust. Ma pole just kõige kaugemale jõudnud, kuna ei leia üles seda nn kalkulaatorit, mis peaks iga toote infolehe kõige all olema, kust saan siis teada palju minu tellitud esemete postikulu maksma läheb. Ehk oskate kuidagi aidata ?

 • Avatar
  MesiLiis 19. märts 2012 at 19:59

  Ohoh, seal on midagi vahepeal muudetud, ma pole tükk aega sealt tellinud. Igastahes, nüüd saad postikulu jms vaadata nii, et selle pildi kõrval on need andmed ja kohe kaalu ja hinna all (nt "Total US$ 5.65) on oranž kiri "Estimate shipping fee". Sellele vajutab, lööb uue akna ette. Esimeses valikus saab ise gramme lisada, teine tabel kõrval on, kus on antud toote kaal olemas. Valid riigi jms ja arvutad :)

 • Avatar
  Nunnu 20. märts 2012 at 19:52

  Sain hakkama, suured tänud jällegi !

 • Avatar
  MesiLiis 22. märts 2012 at 16:50

  :) aga palun