Lets talk about food, baby

26. märts 2013


Aah, ega tegelikult mul toidust suurt rääkida olegi. Mõtlesin lihtsalt, et jagan paari kerget “retsepti”, ehk aitab kedagi näiteks lõuna- või õhtusöögi juures :)

Oma ülilihtsatest nuudliroogasid olen juba maininud, siin on aga üks ilus lõuna, mille ma tegin Märdi meelitamiseks. Noh, et ta mulle raamaturiiuli ehitaks.

Praadisin pannil oliivõlis aedviljasegu ja lisasin veidi tsillikastet. Praadisin kanafilee, hiljem lükkasin peale natuke küüslauku ning raputasin üle riivitud juustu ja sinihallitusjuustuga. Ma kasutasin mingeid väikeseid kanafileetükke, aga visuaalselt tuleks ilusam, kui oleks pikad ja natuke suuremad kanafileeribad :) Ja lõpetuseks riis, mille tegin piparkoogivormiga südameks

Teiseks toiduks on “minipitsa”. Vahel lihtsalt jääb kappi väike jupp juustu ja sinki ja vorsti ja tomatikastet, millest korralikku suurt pitsat ei saa. Selle jaoks on nüüd müügil tortilla-pitsapõhjad, mis on mõnusalt õhukesed. Vali ainult kate (minu ja Märdi omal oli näiteks tomatikaste, sink, tomativiilud ja juust) ning naudi!

Hea ja maitsev valik on ka soe kana-kartulisalat. Keedad sektoriteks lõigatud kartuli, praed kanafileetükid, keedad (vuti)munad ja hakid tomati, paprika, lehtsalati. Hiljem praed kartuli koos kanafileega kergelt pannil üle ning segad kõik omavahel kausis läbi. Peale sobib nii magushapu tšillikaste kui ka näiteks Felixi Caesari kaste. Mkmkmmmm.

Ja kerge hiline hommikusöök, mida täna nautisin diivanil päikesepaiste käes peesitades, taustaks mu läbi aegade üks lemmikumaid filme “Muumia”.


Lõpetuseks näitan oma hiiglaslikku raamaturiiulit, mis ootab kruvisid. Praegu haarab ta lihtsalt terve elutoa vaba põranda enda alla. See on see meelitamise tulemus ;)

You Might Also Like