My first

22. märts 2013

When was the last time you did something for the first time? Noh, mina käisin kolmapäeval elus esimest korda sõbranna lapse katsikul (tükk aega mõtlesin, et kas päriselt ka selline sõna on olemas, see kõlab nii naljakalt :D)

Päris pikalt mõtlesin, mida me kambakesi viia võiks. Selline pidustus pole ju suvaline sünnipäev, et teed mingi pilakingi. Enne meid olid päris paljud juba käinud, ei tahtnud midagi topelt viia. Ja samas pole väga mõtet kinkida lihtsalt väikest kaisukaru, kui need niisama seisma jäävad. Tahaks ikka viia midagi.. kasulikku ja armast ja meeldejäävat ja ägedat!  Noh, eelnevad kriteeriumid olemas, hakkasin ringi vaatama, mida üldse soovitatakse viia. Igasugustes foorumites oli juttu mähkmetordist. Kas te ka esimest korda seda sõna kuuldes arvasite, et tegu on päris söödava koogiga? Mina küll arvasin :D

Uurisin siis selle olemust, vaatasin pilte ja mõtlesin, et noh, miks mitte. Mähkmeid kulub ju ALATI, samas pole vist viisakas lihtsalt suur pakk mähkusid üle ukse visata :D Tellimisega jäin natuke hiljaks, need tordid jäid veidi mu eelarve jaoks liiga kalliks ja polnud mu arust NII ilusad ka. Noh, sellise raha eest. Siis mõtlesingi, et pff, mis seal siis nii rasket on, saan ise ka meisterdamisega hakkama. Kuna eesti blogides (nii palju kui ma leidsin) olid kõik kadedad ja õpetusi ei jaganud, siis vaatasin mitmeid ingliskeelseid lehti. Ja mina nii kade pole.

Ehk siis, mida viia katsikule? DIY Mähkmetort. Selle tegemiseks kasutasin kandikut, mähkmeid (88 tk- läks täpselt kolme korruse jaoks), kummipaelu, šampust, nööri (ehk lõnga :D), laiu paelu lipsu tegemiseks ja kaunistuseks väänatavaid lilli. Aga tordi “keskmesse” võite panna no ükskõik mida, nt lapsele lutipudeli, mõne mänguasja.. peaasi, et saaks selle ümber mähkmeid laduda. Ja kaunistuseks võib panna ka erinevaid lelusid.

Rullisin iga mähkme eraldi kokku ja tõmbasin kummipaela kokku. Hiljem ladusin need šampanjapudeli ümber ringi. Üks ring tehtud, sidusin nööriga kõvasti kinni, siis teine ring jne. “Korruseid” tegin kolm. Viimase ringi tegin lahtistest mähkmetest, sest see tegi üldmulje siledamaks. Siis lisasin värvilised paelad, tegin lipsud ja istutasin lillekesed tordile.

Ma arvasin, et kõige raskem on mähkmete rullikeeramine, aga see käis suht kiirelt. Käsi korra oli krambis, aga kui nõksu kätte sain, oli kerge. Raske oli hoopis ringide tegemine ümber pudeli. Mähkmed pole siledad pulgad, et jäävad seisma, kus vaja, lisaks oli kandik ka eri tasapinnaline, et jah.. Võttis aega see korruste ladumine :D Ilusam jääks muidugi ka siis, kui mähkmed oleks ühevärvilised, mitte kirjud. Aga alati võib terve pinna katta paelaga, ma kahjuks õigel hetkel selle peale ei tulnud :D

Lisaks kinkisime vanematele SUPERkruusid…

..ühe nunnu kaisuloomteki, sügelevate igemete jaoks harjakesed,
sinise beebiteki (see kõige alumine) ja jahutava närimislelu

Ja noh, mis pidu see on ilma meile iseloomuliku suure kaardita…

Siin põhimõtteliselt lõpptulemus. Lisasin veel natuke naljakaid õpetussõnu ja..
Kaardi pealkirjaks sai “Selline segadus alles ootab teid ees” :D

Igaljuhul
oli SUPER kolmapäev. Nägin Kadit üle 6 nädala (tundus nagu 6 kuud,
ausalt), BEEEEEEBIIII… oeh, ta oli niiii armas ja nunnu! Saime jälle
maailmaparimat võikutorti, lasime šampal hea maitsta, vahepeal võtsin
tipatapade tellimusi ukse pealt vastu… Liiiiga ruttu tuli kojumineku
aeg. Ma nii ootan, et saaks load ära tehtud, saaks teistest sõltumata
külas käia kohvi joomas näiteks

Pisike Kaidu

Oli vist õnnelik oma külaliste üle:

You Might Also Like

  • Avatar
    Liisbet 23. märts 2013 at 19:27

    Kui kihvt asi!

  • Avatar
    mesiliis 25. märts 2013 at 15:55

    Aitäh :)