A nagu avokaado

4. apr. 2013
Mõtlesin, et proovin selle paljukiidetud avokaado korra ära. Noh, mulle ta erilist muljet ei jätnud. Pidi küll olema tervislik ja väga fancy värk, kõik blogijad kiidavad, aga ma ei tea.. Niisama seda süüa ei saa, on pigem maitsetu või pisut ebameeldivgi- ühel netilehel öeldi päris tabavalt “neutraalne maitse”.  Okei, kuhjan maitseainetega üle või segan millegagi kokku… aga siis kaob minu arust see “avokaado” mõte ära, sest siis on minu jaoks söödav see maitseaine. Miks ma peaks sööma avokaadot, mille enda “maitse” ma varjutan ära, sest muidu on see ebameeldiv? :D Nojah, kasulikkus…selle kohapealt vastu vaielda ei saa.

Igaljuhul segasin avokaadovõi kokku killukese merevaiguga ning tegin hommikuks võikusid. Peale lisasin veidi balsamico kastet ja noh, oli tegelikult päris hea. Võib teinekordki teha, aga ilmselt ilma avokaadota, sest selle võiks “tampimine” võtab nii palju energiat ja lõppkokkuvõttes on maitse sama, kas on see puuvili sees või mitte. Pigem saan oma vitamiinid ja asjad mujalt kätte.

 
 Mul on teatud söögid, mis lasteaiast saadik on meelde jäänud just oma lõhna tõttu- et kui lõhn on see “õige”, on maitse ka väga hea (kiitus lasteaia kokale, tädi Astale). Üks nendest toitudest on hakkliha-punapeedi hautis. Ma reaalselt maitsestangi ja lisan komponente seni, kuni lõhn on see õige! Seni pole mu nina mind veel alt vedanud :D Hakkliha oli aga mingi delikatessvärk ja niiiiii kuiv, et seda ei saanud üldse peediga korralikult läbi segada ja see ei võitnud vedelikku sisse. Nii saigi sellest mingi imeliku värviga plötserdus. AGA MAITSE OLI ÕIGE!

Eile oli vaba päev ja rohkem aega, tegin oma suuremaks muutunud perele õhtuks koorese sinihallitusjuustuga pasta, bolognese kastme ja värske salati kõrvale.

 Mida soojemaks hommikud muutuvad, seda enam ei viitsi ma kohvi juua. Okei, tegelikult said mul 3-1 kohvid otsa ja ma hommikuti ei saaaaaaaaaaaa muud juua. Aga muidu asenduseks sobib väga hästi mineraalvesi sidruni- ja apelsinilõikudega.

You Might Also Like

 • Avatar
  Anonymous 4. apr. 2013 at 12:03

  Avokaado on siis hea, kui ta on parajalt pehme. Siis ei ole küll mingit probleemi võiks tampimisega vms, sest ta ongi juba selline kreemjas. Kõige paremini sobib avokaadole minu meelest sidrunpipar ning ei ütleks, et tal oma maitse sellega kaduma läheks.
  Krevetid on ka hullult head avokaadomäärdega.

  K.

 • Avatar
  mesiliis 4. apr. 2013 at 17:37

  Mul pool avokaadost oli tõesti pehme ja teine pool oli ilmselt siis toores :D

  Mhm, ma kasutasin ka maitsestamiseks sidrunipipart. Aga nagunii avokaadot paljalt ei sööda ning kui selle maitse mul muu sees kaduma läks, siis ma ei näe eriti sel mõtet. Aga noh, asi võis ka mu ilmselt-natuke-toores viljas olla…