Tartu söögikohad: Ränduri pubi

11. apr. 2013

Rändurisse on mu tee mind ikka aeg-ajalt viinud, sest selle asukoht on lihtsalt nii hea. Teed Kaupsis ja Taskus väikse shopingu ning ei peagi sõbrannaga kohvituskohta kaugemalt otsima. Okei, Kaubamajas on Dedi, aga sealsed toidud ei tõmba kohe üldse, ja Taskus on Cookbook, aga seal ei tõmba mind hinnad.. :D

Mulle meeldib Ränduri sisustus ja õhkkond. Mõnus hubane ning lihtsalt lõõgastav on seal kohvitassi taga istuda. Aga see on vist ka kõik, mis head meelde tuleb…

Eelmine laupäev mõtlesime Märdiga minna siis Rändurisse sööma. Noh, korralikku praadi, mitte lihtsalt väikest salatit. Esiteks algus oli juba negatiivne. Kuna oli palju rahvast, siis istekohti oli vähe. Nii kui nägime, et keegi lahkus lauast, läksime kohe asemele. Laual oli suur kuhi toidunõusid, teenindaja viis osad ära ning me istusime maha, et noh, küll viib teised ka ära, need paar sekundit ei häiri. Ilmselgelt vedelesid need nõud seal seni, kuni maailma lõputu aja pärast meie tellimust võtma tuldi…

Kuna seal on lauateenendus, on ette nähtud, et menüü toob ettekandja. Seda me ei saanud, Märt pidi ise tooma. Lõpuks valisime oma toidud ära, leppisime mõttega, et kui tullakse tellimust võtma, viiakse ka nõud minema. Vajutasime nuppu…ja ootasime veel oma 15 minutit, iga natukese aja tagant uuesti vajutades.

Meie kõrvalt läksid kaks naist, kes ka teenindust ootasid, ise letist küsima. Noh, ega ma kehvem vend olla saa :D Kõigepealt mind ikka korralikult ignoreeriti seal ning siis öeldi “Me teenindame lauast.” Jah, tore, sain sellest aru, aga KUS see teenindus on siis? No seepeale vabandati, lubati keegi saata.. no eks me jälle ootasime nii mõnigi minut.

Okei, ma saan tegelikult aru, sest olukord oli selline, et üks töötaja oli “haigeks” jäänud ning keset päeva lahkunud, lisaks oli seal mingi seltskond, kes pidas pidulikku lõunat ja neid pidi illllmselgelt eelisjärjekorras teenindama.

Ühesõnaga, ettekandja-neiu võttis endale ka lahkunud tüdruku lauad, aga pidi samal ajal ka pidulisi teenindama, niiet päris paljud jäid tähelepanuta. Lõpuks tuli sama noormees, kes leti taga oli, meie tellimust võtma, hakkas kahju vist meist. Sellessuhtes oli normaalne, et ta oli hästi viisakas ja vabandas ebameeldivuste pärast..

Ja siis me mängisime jälle ootamismängu. Maha istumisest kuni toidu lauda toomiseni läks kõvasti üle tunni! Ning okei, söök söögiks, meie joogid (siider ja õlle) toodi pea pool tundi pärast tellimust! Ise pruulisite seda? Lõpuks söögiga oli nii, et tuldi vabandama, et “keegi teine ettekandja” oli Märdi praega minema jalutanud :D:D:D Minu toit toodi ette ning paari minuti pärast ka Märdi oma, et sellessuhtes ei pidanud ta väga kaua uut ootama.

Tegelikult see mõttetu passimine on veel andestatav. Ma saan aru (sest ma nii arusaaja inimene lihtsalt), et ettekandjad on ka inimesed ja neil ilmselt tõesti oli raske ning kiire. Meie teenindaja oli väga väga meeldiv, viskas nalja, vabandas korralikult ja noh, võin öelda, et just selline võikski üks tubli ideaalilähedane teenindus olla (miinus ootamine, siis).

Aga söök… Mina tellisin kanafilee prae konjaki-koorekastmes, mis maksis 5 eurot (väike). VÄIKE oli see tõesti. Praad on minu arust ikkagi PRAAD, mis peaks täiskasvanu kõhtu täitma. Ma võin ausalt öelda, et lasteeine (friikad+viinerid+toorsalat) on täpselt sama suur, kui see kanafilee asi. Märt tellis suure grillitud sealiha prae, mis maksis üle 7 euri. Mõtlesime, et kui on märgitud “suur praad”, siis on see ikka korralik. Ilmselge pettumus nii Märdil kui minul, sest põhimõtteliselt oli ainult Märdi taldrik suurem ning kaks kartulit oli seal ka rohkem.

Ma mäletan, kui Rändur alles avati ja me empsiga sinna läksime, võtsin ma lasteprae, mis oli NII HIIGLASLIK, et ma konkreetselt ei jõudnud friikaid ära süüa. Või kui tükk aega tagasi läksime buffee-lõunat sööma, no ikka korralikult laoti toitu taldrikule. Ja siis oli mu üllatus suur, kui aasta alguses Kadiga lasteprae võtsin… mõned friikad ja kaks tomativiilu.. Eks kogus kahaneb ja hinnad kasvavad.

Söök ise maitses nii.. tavaliselt. Mõtlesin, et mis uhke asi see viski-koorekaste oli. Mingit erilist maitset polnud, tavaline piimakaste, grillitud sealiha polnud ka midagi meeliülendavat..

Ja ma ei tea… mulle hullult meeldib, kui praad on taldriku peal ISUÄRATAV ehk see on paigutatud aluse peale nii, et silmal on ilus vaadata. Meie praed olid lihtsalt nagu visatud sinna. Salat taldrikul kartulitega segi, liha kuidagi peale pandud.. no ei kutsunud sööma.

Sellessuhtes, et ilmselt ma Ränduris käimist ei lõpeta, sest seal on mõnus kakaotassi taga istuda-jutustada ja vahel ehk ka friikaid süüa (sest kui nüüd aus olla, siis friikartulid on seal küll head, mõnusalt maitsestatud)…aga nii sööma, kui kõht tõesti on tühi, enam küll ei läheks.

Eks me oleks võinud ka seal kisa tõsta ja oma rahulolematust väljendada (nagu väga paljud tegid), aga see poleks asjade käiku kiirendanud. Märdi tähelepanu oli ka mu telefonil (leidis uue mängu endale sealt), niisiis tema protesteerida ei viitsinud ning mina lihtsalt ei näinud sel mõtet. Mis mind aga natuke hämmastas, oli see, et okei, ma saan aru, et meie lauda teenindama pidanud neiul oli kiire, aga kui keegi hõikas teda või möödudes lauast külaline KÜSIS midagi (a’la, kuna meid teenindatakse, kas teie olete meie ettekandja, kas me menüüd saaks), siis ta lihtsalt ignoreeris neid. Lihtsalt kõndis minema. Kaks sekundit oleks võinud ju aega leida, et vabandada ja öelda, et kiire on, kohe tegeleme teiega… Nii mõnigi inimene läks pärast 10minutilist tähelepanu-ootamist minema.

Ja samas on see siiski söögikoht, ning Rändur ise võiks sellega arvestada, et kui on kellelgi ka mingi üritus seal, siis võiks rohkem inimesi tööl olla, mitte, et kõik ümmardavad ühtesid inimesi ja jätavad teised unarusse.

Lõpetuseks aga kiidaks veelkord teenindust, sest mul on alati seal käies olnud sellega väga hea kogemus ning selle kohta pole mul üldse midagi halba öelda!

Kuna pilte ma ei teinud, sest mul tuli digikas alles siis meelde, kui söök otsas oli (olin jahh näljane :D), siis siin üks Märdi telefonimängunägu. Ahjaa, siider oli ka ikka sitaks hea!

You Might Also Like

 • Avatar
  Elen 11. apr. 2013 at 11:39

  Käisin seal eile just. Tellisin kanapasta ja palusin oliive mitte lisada. Teenindaja vastas selle peale:"No, kui mul meelde jääb." :D

 • Avatar
  mesiliis 11. apr. 2013 at 11:43

  Ahahahahah :D:D:D:D Hästii :D Jäi tal siis meelde? :D

 • Avatar
  krissuuu 11. apr. 2013 at 12:28

  Ma olen ka seal päris palju söömas käinud ja kunagi pole pidanud pettuma. Samas pole saanud suurt rahvamassi tunda aga siiksi.. Alati kõht täis, teenindus hea ja toit ilusti serveeritud

 • Avatar
  mesiliis 11. apr. 2013 at 16:45

  No ega ma päris tühja kõhuga ei lahkunud, nii suur söödik ma ka pole, aga just see jäi häirima, et suurel ja väiksel prael pole pea mingit erinevus (vähemalt meie omadel polnud) ning võrreldes varasemaga on toiduportsjonid kõvasti väiksemaks jäänud, samas kui hind on tõusnud.

  Mis jälle kellegi jaoks on "ilus serveerimine". Iga kord, kui mina olen sealt mingi söögi tellinud, on taldrik alati väga segamini. Võrreldes teiste kohtadega (nt Kotka Kelder või Rahwa Resto või pubidest kas või Ristiisa-BigBen jne) on see serveerimine ikka väga madala tasemega ;)

 • Avatar
  Kadi 5. juuli 2013 at 16:23

  Minul on ainult head kogemused Ränduriga seni olnud – saan muidugi Tasku omatöötaja soodustust ka hinnast maha, nii et hind on minu jaoks pisut madalam. Aga suur ja väike praad on tõesti suht samad, väike praad võiks väiksem olla ja suur suurem. Ma iga kord nutan seal kui ei jõua JÄLLE väikest praadi ära süüa sest see on HIIGLANE minu jaoks :D