Fi-fi-filmid

9. mai 2013

Mmm, täna on nii superkuum väljas, et 15 minti poodi edasi-tagasi kõndimist tegitas juba õlgadele randid. Tuleb vist ikka mõni semu leida ning päikese kätte peesitama minna, kuniks soojust jagub. Vahepeal olen “kogunud” muljetamiseks paar filmi, niiet olge hoiatatud- spoilerdan.

Esmaspäev tegime Märdiga väikse date-nighti, sest romantika pole surnud. Okei, ma tegelikult ei viitsinud kodus üldse midagi süüa teha :D Käisime Metros, laristasime mu kaardi maha ning lõpetasime õhtu kinos. Miskipärast on mul tungiv soov minna vaatama Scary Movie 5t, olgugi et seda just nii palju ei kiideta, enam pole peaosas Cindyt (see HSMi tsikk mulle eriti ei istu) ja treiler on ka üsna jama… Seega olingi veidi pettunud, kui valikusse jäi ainult Raudmees 3. 

Ma ei tea, miks, aga mu oli suur tõrge ostmaks Raudmehele piletit. Ma arvasin, et see pole nii hea, kui eelmised ja lihtsalt taaskord üks märul. Samas ongi parem minna pigem negatiivsete mõtetega filmi vaatama, sest siis saab mulje filmist liikuda ainult ülespoole.

Algus oli veidi veniv ja neid tonystarikilikke nalju jäi kuidagi väheks. Mida minutid edasi, seda põnevamaks läks. Väga huvitav idee oli kasutada Mandarini-tegelast kattevarjuna ning tema “päris” tegelane oli filmi üks naljakamaid ja omapärasemaid, for sure!

Mis mind veel üllatas, oli see, et isegi tulnukad ja muu Avengeri-teema oli sisse jäetud. Mul oli miskipärast arvamus, et see “unustatakse” ära või lihtsalt ignoreeritakse, nagu see oleks kellegi uni olnud. No juba seepärast, et need tulnukad ja pooljumalad tundusid nii utoopilised. Aga väga osavalt oli seda kasutatud Tony paanikahäirete jaoks.

Süžee oli parajalt kihvt ning arusaadav, umbes keskelt lõpupoole sai ikka korralikult naerda ja see idee nendest superinimestest.. kiiihvt. Ei saa mainimata jätta ka väikest abimeest, kes oli nii lahedalt tüütu. Õnneks ei mindud seda teed, et noorest kamraadist sai lahutamatu kaaslane ja ta võeti kohe omaks, pühendati kõigesse ning võideldi koos kurjusega. (Noh, seda oli ka, aga hoopis teises võtmes).

Lemmikkohad filmis olid ilmselt siis, kui inimesed lennukist välja kukkusid ning koos Raudmehega töötasid, et kõik saaks kõigist kinni haarata ning turvaliselt maanduda. Ma ei tea, miks just see koht tõi külmavärinad peale. Vist sellepärast, et ma näen kogu aeg unes, kuidas ma ise igalt poolt alla kukkumas olen (näiteks puulatv, mis on ülipeenike ja viskleb tuule käes, nii et ma peaaegu maas olen :D)

Teine lempar koht oli muidugi see, kui kõik Tony Raudmehe rüüd talle appi tulid. See kogunemine oli ikka päris lahe küll! Igaljuhul, minu arvamus filmist tõusis väga ning kes veel näinud pole, võite minna vaatama küll :)

Pärast Märdi sünksi sai paari inimesega vaadatud “The three stooges”it. No mis ma öelda oskan, kellele meeldivad sellised veidi labasemad ja haamriga-pähe naljad, sobib see kui valatult. Heliefektid juures olid lahedad, kuigi pikapeale tüütasid ära (eriti kui haamriga saadi pähe kümme korda järjest). Tegelased olid naljakad ja point iseenesest hea. Super, kuidas kasutati ära ka Jersey Shore’i telesari :D Selline mõnus komöödia, mida ongi hea vaadata pohmas peaga, sest kaasa mõtlema ei pea ja kõigest saab aru.

Viimaseks tahaksin rääkida paar sõna Harry Potteri Daniel Radcliffe’i filmist “Woman in black”. Ma teadsin, et see on pisut õudne ja värki, aga ma poleks arvanud, et see ongi konkreetselt õudukas :D Ma vist olen nii ära harjunud Danieli Harryna nägemas, et kuidagi naljakas oli ta näitlemist vaadata. Aga hakkama ta sai ning üsna hästi, nägi sealjuures veel päris püss välja ka!

 Loo põhimõte oli täitsa hea, mulle meeldivad sellised õudukad, mis on psüühilisemad, kus on mingi story taga ja kus tapja  pole lihtsalt mingi suvaline kirvenägu, kes inimesi hakib. 

Õudseid kohti oli ikka väga palju, mis panid korralikult võpatama. Iseenesest olid need nii tüüpilised kohad, et üks hetk pole kedagi, kui kaamera uuesti üle libiseb, juba on keegi seal. Selja tagant piilumised/peegeldused.. aga no, mõjusid.

Need väiksed lapsed kõik olid niiii creepyd, eriti alguses kolm tüdrukut. Kogu see kättemaks ja viha…. Okei, muidugi saaks päris palju norida ka, sest no nahhui sa ronid sinna majja, kui sa kummitusi näed ja tead, et ta on marus ning verejanuline :D

Lisaks see lõpp, kus nad otsivad poisi surnukeha üles ja viivad emaga kokku, et “too rahu saaks”. Ilmselgelt pole nad näinud filmi “Ring”, kus samamoodi arvati, et surnukeha leidmine teeb kõik jälle harmooniliseks. See oli vist ainus etteaimatav koht, et asi ei lõppe seal.

Aga filmi päris lõpp…No seda ma poleks küll oodanud, lihtsalt wow. (Ja ma ei ütle seda ainult andunud Potteri-fännina :D). Osalt oli hea, et lõpp jäi lahtiseks, et kas see vihane mutt oli seda tahtlikult plaanitsenud ja tänulik, või lasi oma kurjust edasi. Lõpupilk sellest naiselt ei lasknud ikka hiljem unel tulla küll. Ja kui muidu meeldis mulle, et öösel pole kardinaid ees, siis nüüd tõmban need alati ette- ei taha ma vihast nägu sealt vastu näha. 

You Might Also Like

  • Avatar
    y0maria 9. mai 2013 at 16:22

    Kullake, sa oleks hiljaks jäänud, nüüd läheb juba jahedamaks tagasi ja lubab mitu päeva vihma! :D

  • Avatar
    mesiliis 9. mai 2013 at 16:30

    Ega see vihm igaveseks jää, mul järkad päevad nagunii tööl, et pole hullu :D Vabadel päevadel olgu päike olla :D