World War Z

26. juuni 2013

Esiteks rõõmusõnumid: sain lõpuks kätte oma esimese zombi-tsärgi. Mõtlesin, et üks võiks ju ikka kapis olemas olla, kui ma nii suur surnute sõber olen.

“World War Z” filmi olen ma pikisilmi oodanud ilmselt sellest ajast, kui selle tegemine kõva häälega välja teatati. Suure žanrisõbrana olen ma kahjuks kinos käinud vaatamas ainult Resident Evili viimast osa ja noh, seal oli umbes-täpselt kaks zombit.

Film räägib ühest mehest (ja tema perekonnast), kes avastavad end keset suuremat epideemiapuhangut ning üritavad linnast välja pääseda ja ellu jääda. Kõigi õnneks on mees ÜRO spetsialist ning nad päästetakse ära (küll on hea, et ta ikka tähtis nina oli, muidu oleks film kümne minutiga läbi saanud :( )

Perekond satub sõjaväe-laevale, kus asuvad kõik kasulikud ellujääjad  ning Gerryle anti ülesanne eskortida noor geeniusdoktor Lõuna-Koreasse, et uurida viiruse alget ja emaili, mis sisaldas sõna “zombie”. Long story short, doktor lasi end maha, Gerry sõitis Iisraeli, haaras sealt kaasa poisstüdruknaise (ausalt, ma ei saanud alguses aru, kes ta oli..naise hääl ja siis… bakenbardid :D), seejärel tegi veel väikse põike Inglismaale ja noh, sai vähemalt tasuta maailmareisi, eks. Lõpuks avastas ta ravimi, saatis seda lennukiga igale poole ja kõik lõppes hästi.

Film ise kokkuvõttes mulle meeldis. Samas, olgem ausad, mulle pole paljut vaja ka, et see meeldiks, eks. Okei, kui need viirusekandjad oleks aeglased olnud, nagu Romero-zombid, oleks veel rohkem lahedam olnud. Ma ei tea miks, aga neis sprintivates surnutes lihtsalt on midagi valesti. Nad ei tundunud üldse päris-zombide moodi, pigem nagu vihased jalgpallifännid, kelle kodumeeskond kotti sai.

“Muundumine” pärast hammustamist kestis ka ainult kümme sekundit ja mitte ühki inimest ei söödud ära, vaid neid lihtsalt hammustati ja siis lasti minna…Samas aeglaste puhul oleks mitmed efektsed kohad jäänud olemata (näiteks suur Iisraeli müür ja see haige kuhi nakatunuid)

Kiirete zombide puhul on suureks miinuseks ka see, et kaameratöö muutub äkiliseks ja ekraanil toimuvat on päris raske jälgida, sest silm ei jõua nendele maratonijooksjatele lihtsalt järgi. Ma ei tea, kas asi oli selles ülikiires actionis või 3D efektis, aga vahepeal tõmbas ekraani korra uduseks… no ilmselt kaamera ei fokusseerinud ära.

Sissejuhatus polnud minu üllatuseks nii veniv ja aeglane, kui paljudes muudes filmides. Gerry perekond veidi häiris, sest isssssssssand see vanem tütar oli ikka väga hädapätakas. No võrreldes ühe poisiga, kelle korterisse tungisid zombid, kes nakatasid ta vanemad ja kuidagi sai ta ikka nende käest pääsu ning jõudis õigeks ajaks katusele- vot see on alles tegija! Või ta naine- öeldi, et mees võtab ise temaga ühendust, aga suva, et Gerry läks zombi-missioonile, kus vaikusel on oluline roll ellujäämises, tsikil oli ikka vaja ise helistada ja kõik ära rikkuda. Naised, ma ütlen.

Naljakaid kohti oli päris mitu, näiteks kui ainus-lootus-doktor komistas ja end maha lasi. Nagu.. tegelt? Õnneks oli Gerry seal, kes päästis päeva! Ja absoluutselt iga zombikaga on see asi, et inimesed nagu poleks nendest kuulnudki, kui epideemia vallandub “Oi, mis see on? Miks ta nii teeb? Miks ta mind hammustab? Kes ta on?” Okei, selles filmis isegi mainiti, et tegu võib just selle nähtusega olla. Aga ikkagi, säästaks paljusid inimelusid, kui kõik saaks kohe aru, et aim to the head :D

Üle pika aja oli Brad Pitti kehastatud zombika peategelane sümpaatne karakter, kellest oleks segi kahju olnud, kui ta surma oleks saanud. Kartsin küll, et Pitt “rikub” osa oma superstaari-staatusega ära, aga asjata- väga hästi sai kõigega hakkama. Kõrvaltegelased (näiteks sõjaväelasest meespoissnaine või WHO-teadlased või see “kümnes mees” või sõjaväelased Lõuna-Koreas) olid hästi valitud, neid oleks tahtnud rohkemgi näha.

Filmi viimane osa… noh, see viirusele “vaktsiini” leidmine ja kogu see immuunsete-teema oli päris kihvt, kahju, et seda pikemalt välja ei mängitud. Lõpp läks kuidagi väga kiireks ära. Päris paljude zombikatega on algus veniv ja siis äkki on räme tempo taga ja minnakse kiirustades lõpuni. “World War Z” puhul oli pea terve aeg stabiilne, sellise mõnusa paraja vooluga ning kui lõpuks Gerry lahenduse avastas, lükati kiirem käik sisse ning film lõppes kuidagi nii äkki ära :D

Igastahes, noh, eks omad vead ole ka sellel filmil, on mitmeid ebaloogilisi kohti, aga kokkuvõttes mulle täitsa meeldis ja ma olen päris kindel, et igale teisele zombifännile (kes suudavad kiiretest nakatunutest üle vaadata) meeldiks see ka. :)

You Might Also Like

 • Avatar
  Kadi Eller 26. juuni 2013 at 15:03

  Kusjuures ma just päev tagasi ebays panin otsingusse 'keep calm and' ja siis tekkis neid särke ka sinna ette. Tuleb tõdeda, et ikka väga lahe särk on! Ja selle filmi tahan ma ka ära vaadata :)

 • Avatar
  mesiliis 26. juuni 2013 at 17:24

  Jaa, ma ise ka nii rahul, oleks seda sama maika-variandis olnud, oleks veel õnnelikum olnud :D

 • Avatar
  m6mmik 27. juuni 2013 at 18:41

  Soetasid ebayst sellise vinge särgi ? =D

 • Avatar
  mesiliis 28. juuni 2013 at 16:03

  Ebayst jap :D