Elmu, mängi!

10. juuli 2013

Ma olen juba hullult kaua tahtnud minna Tõnis Mägi kontserdile, aga kuidagi pole õnneks läinud. Kui kuulsin, et tulemas on juubelikontsert “Legend- Tõnis Mägi 65”, siis pikalt kahtlemist polnud. Märdi emale sai sünnipäevaks piletid kingitud ning sama jutiga endale ka ostetud.

Mis ma öelda oskan. Üks võimas kogemus oli! Eestis pole vist teist artisti, kes nii laivis kui iPodist kuulates tekitaks oma käreda häälega sellised külmavärinad. Tõnis Mägi ON Legend ning jätab hiiglaslikud kingad tulevikumuusikutele täita.

Kuigi 65 (noh, alles sügisel..), kepsles Mägi laval ringi nagu poisike, ei olnud kuskilt välja paista tema väärikat vanust. Isegi valged lehvivad juuksed ei andnud aastaid juurde. Mis mulle väga meeldis, oli see, kuidas Mägi suhtles publikuga nii vahetult ja loomulikult ning kutsudes vaatama tulnuid “sõpradeks”, polnud sellest kübetki võltsi, vaid ainult siiras tunne selle ühe sõna taga. Ja laule esitades oli nii hästi aru saada, kuidas mees ise laval iga sekundit nautis, palju powerit ja veidike hullumeelsust.

Lisaks Mägile astusid kontserdil üles ka Muusik Seif, Ultima Thule, Estraadiraadio, Ivo Linna, Märt Avandi (mis sest, et noh, tutvuste kaudu :D) ja Jarek Kasar. Eks see oli kõik teada ka plakati pealt. Iga esineja andis midagi kontserdile juurde. Laulude vahepealsed jutustamised tõid vaatajates naerupahvakuid esile ning väga mõnus tunne oli, nagu publik oleks kõike kaasatud. Mitte nagu mõndade uuemate artistide showd, kus tehakse lood ruttu ära, sekka paar “aitähi” ja minek.

Kontserdile lisandusid aga veel kaks üllatusesinejat- Tõnis Mägi kaks nooremat tütart, kes kumbki ühe laulu esitasid. Pisemal oli hea hääl, aga nagu tema vanusele kohane, selline lapselik. “Teismelisi esindav” neiu aga üllatas mind küll oma häälega. Ning kui arvestada, et mõlemal oli see esimene esinemine sellise rahvamassi ees, siis said nad ikka ülihästi hakkama!

Kui kontsert lõpule hakkas jõudma, Mägi kõigi terviseks klaasikese võttis ning lavalt lahkus, tõusis terve see inimmass nagu üks mees meeletult plaksutades püsti. Ajuvaba, kui mõnus feeling oli kõige selle keskel seista. Ja nii, rahvas püsti aplodeerimas, esitati veel viimased laulud. Lihtsalt super!

Kel vähegi võimalus minna Pärnus või Tallinnas kontserti minna vaatama, siis väga, väga soovitan!

You Might Also Like