Kööginurk: shokolaadi-mustsõstra tort

4. juuli 2013

Nagu ma juba eelnevates postitustes maininud olen (ja Facebookis juba eputanud), tegin ämmale sünnipäevaks torti. Mulle hullult meeldib katsetada ja kokata, erinevaid retsepte proovida, aga magusa tegemine on miskipärast tahaplaanile jäänud.

Tortide tegemisel olen ma alati pisut ebakindel, sest neid ei saa ju enne maitsta. Saab kõike eraldi- põhi, kreemid jms, aga tervet maitsekooslust saab tunda alles siis, kui kook lahti lõigatakse. Seni, kuni esimene amps pole veel tehtud, hoian ma tavaliselt kramplikult tooliservast kinni ja palvetan viie jumala poole :D

Igaljuhul, minu suureks abimeheks viimase aja retseptide otsingul on olnud blogi Siit nurgast ja sealt nurgast, kust pärit ka tordi retsept (vt SIIT). Ma enam valmimiskäiku ümber kirjutama ei hakka, kel huvi, saab sealt vaadata :)

Kes tahab mõneks pidustuseks parajalt magushapukat torti, mis pole liiga lääge, siis see on õige valik. Eriti, kui mustsõstrad valmis saama hakkavad ja nendest värsket toormoosi saab teha. Mina tegin enda versiooni mustsõstra-vaarika toormoosiga ning kuna ma ei leidnud retseptis olevat mustsõstrakrõpsu, lisasin kaunistuseks hoopis mandleid.

Kui eraldi maitstes tundus šokolaadikreem pisut liiga mõru ning mustsõstrane kate pisut liiga hapu, siis tort tervikuna oli imehea! Magusust ja hapukust oli täiesti piisavalt ja kuigi mulle ei meeldi enda toite eriti kiita, siis see kukkus küll ikka hästi välja :)

You Might Also Like