Nail files ja salapärane supertoode

16. nov. 2013

Ma pole eriti kellelegi sellest rääkinud või seda arutanud, aga ilmselt mõndadele ei jäänud märkamatuks, et ammu-ammu põhikooli ajal närisin ma rämedalt küüsi. Ma tean, et see juba kõlab väga rõvedalt ja no, vaatepilt polnud parem, aga mis teha :D

Kunagi väiksena sai see alguse, äkki siis, kui kooli läksin- suurest stressist lasin hambad käiku :D Kui nüüd päriselt rääkida, siis ma ei teagi, millest see tekkis, lihtsalt ükshetk enam ei saanud muudmoodi, kui näpud oli kogu aeg suus. Ei aidanud vanemate hurjutamine, valusad sõrmeotsad ega jube vaatepilt.

Ise oleks ma rahumeeli neid edasi näksinud, aga noh, tuli selline väike asi vahele, nagu puberteet. Siis pidi ju igatpidi ilus olema ja kuhu need näritud sõrmed kõlbavad (sest lisaks küüntele läks käiku ka nahk nende ümbert, nomnomnom). Siis ma hakkasin vist rohkem teadustama ka, et ou Liis, söö ikka kodus kõht ilusasti täis, lase küüntel kasvada.

Ennast ma eriti kuulda muidugi ei võtnud… mitte, et ma poleks üritanud, ma tõeeesti tahtsin sellest kombest lahti saada ja pool-edukalt see õnnestus ka. Ehk siis nii, et mingil määral sain endast võitu, sain isegi ilusad küüsekesed endale…ja siis täiesti märkamatult oli näiteks matemaatika tund, mis tekitas mus kõige suurema maailmavalu üldse ja tunni lõpuks mul enam küüsi polnud. Kui ise poleks teadnud, oleks arvanud, et keegi lõikas need salaja maha.

Õnnnneks ei närinud ma neid kunagi täitsa verele ja nii, et küüneosa oli alles ainult 5 millimeetrit, nagu üks mu kunagine tuttav. Lihtsalt.. kui kätte jõudis selline pikkus, mille puhul teised kääre otsima asuvad, kutsusin mina sõbrad hambad appi :D:D:D

Ja nii see eluke veeres. Eks ma sain vanemana juba ise ka aru, et ilmselt tuleneb see stressist. Muidugi oli ka harjumus küüsi vastu hambaid lõgistada sees. No näiteks praegugi, kui on igav või ma loen või misiganes, siis ma konkreetselt ei näri küünt, aga hambaga laksutan selle vastu, mis omakorda teeb küüne nõrgaks ning paratamatult tekitab selle murdumise.

Vahepeal kasutasin geelküünte teenust, mis oli minu jaoks hea variant, aga maaplix nagu ma olen, siis kaevasin nendega kartuleid välja ja noh.. ei tulnud sellest midagi head, ühesõnaga :D

Nüüd, viimaste aastatega julgen öelda, et olen sellest kombest end võõrutanud. Enam ei ole mul vajadust küüsi närida, aga noh, stressitase ka üsna madal, mul päris hea eluke hetkel. Ainus murekoht on see, et ma ei suuda kanda küüneviili kaasas, ja kui küünele tekib täke või ta hakkab murduma, siis selle asemel, et oodata koduni, ma natuke nagu.. kakun selle murdunud osa ära, sest ma ei talu absoluutselt selliseid karedaid-riietesse kinnijäävaid-katkisi kohti. Kodus muidugi kahetsen :D:D

Igaljuhul, pika jutu lõpetuseks tahtsin lihtsalt oma rõõmu jagada, et mul on KÜÜNED ja ma saan lõpuks ometi neid lakkida! Kui ma selle kunsti muidugi ära õpiks.. ja küünte ühesuguseks viilimine on ka paras pähkel. Ausalt, ma jään iga iluasjaga teistest tüdrukutest mingi kümne aastaga maha. Vähemalt on mul megakihvt Bellaoggi Party Top Coat!

Kui nüüd pealkirja teise teema juurde minna, siis tahaksin rääkida ühest supertootest, et äkki keegi on seda kasutanud ja saab mind aidata. Sest ma ei tea absoluutselt selle nime ega tootjat :D Kunagi ammu-ammu ostis emps mingi kalli (tolle aja kohta) kreempuudri. Tegelikult ma ei tea, mis see täpselt oli, aga ilmselt mingisugune aluskreem? Pisikese pudelikese sees, oli sellist..valge-hallikat tooni ja oh sa püha jeesus, kui hästi see näo korda tegi.

Ausalt, see võlukreem tõmbas näo niiii ilusasti ühtlaseks ja särama, nagu ma oleks kaks aastat saanud iluund magada, kogu väsimuse peitis ära. Emps leidis pudeli üles, aga ma kahtlustan, et see on mingi vale, või ta ei osanud maha lugeda, sest ta ütles, et toode on Avoni “Virtual Light”. No ma olen tund aega googeldanud ja pole midagi ligilähedastki leidnud.  Emps saatis just pildi ja no see pole SEEE, mida mina mõtlesin :D Igastahes lapiku kreemitotsiku/pudeli sees oli, kork oli sama lai, kui see totsik ja ots, kust kreem välja tuli, oli selline suht peenike. No aidake inimest, pls.

Jaa, see võib täitsa tootmisest maas olla, aga äkkkkki ei ole?  Sest, kui ma gümna-ajal empsi kõrvalt seda näppasin (sest see oli ju niiiiii kallis :D), armusin ma nii ära ning tahaks meievahelist keemiat taasavastada. Pretty please? :)

You Might Also Like

 • Avatar
  Arra 17. nov. 2013 at 11:20

  Imetoote koha pealt aidata ei oska, aga küüned on ägedad. Tekkis kohe tahtmine enda hetkel rohelised küünised ümber võõbata, sest pole musta mitu nädalat kasutanud ;)

  • Avatar
   mesiliis 23. nov. 2013 at 15:19

   Uu, aitäh :)

   Mul praegu on ka tumedate küünte hullustus, sobivad selle sügisega kuidagi rohkem :D