Teada värk

17. apr. 2014

Eks see ole teada värk juba, et nii kui vaja kuskil veidigi normaalsem välja näha, siis hommikul ärkad üles sellise näoga, nagu oleks öösel baarikakluses osalenud või libahundiks moondunud.

Eriti kehtib see siis, kui on vaja ID-kaardile/passile pilte tegema minna. Ma tõsiselt kaalusin kogu värgi esmaspäeva peale lükkamist, sest ma nägin ikka väga masendav välja. Või ma pean lihtsalt uue peegli ostma… Aga kuna mul päris kurb kehtetu isikutunnistusega ringi liikuda (selline tunne oleks, nagu kõik tegevused, mida nüüd teha tahan, nõuaks id’d :D), siis võtsin end kokku ja läksin Migratsiooniametisse.

Mis ma öelda oskan- lasin endale juustesse nii palju lakki, et tukk normaalne oleks, aga seda ei taibanud vaadata, et nii katab see tukake pool mu näost ära. Tegin juba kaks pilti ära, siis mõtlesin, et oleks vast normaalne, kui oleks üks selline, kus ma pole roosapäine emo. Aga lakikogus ei lasknud juukseid normaalselt näo eest ära ka lükata, nii et lõpptulemus oli selline, et kui võtsin ühest salgust kinni, liikusid temaga ka ülejäänud juuksed ja rahulolematus oli mu näost näha. Vähemalt oli seekord mul veits meiki näos, mis veidi üldmuljet parandas.

Okei, samas peab tunnistama, et mu endisest pildist hullemat ei oleks saanud mitte mingi nipiga saavutada. Ma tean, et igaüks arvab, et näeb dokumendil kehv välja, aga ausalt, mu senine ID-kaardi pilt oli kõige koledamate top viies kindlasti. Kohe nii kindlasti, et kui klubides käisin ja dokki küsiti, siis isegi turvamehed naersid selle üle (ja näitasid piletimüüjale, et too ka naerda saaks). Noh, pärast seda, kui võrdlesid mind ja pildil olevat nägu mitu minutit, sest sarnasust väga märgata polnud.

Aga mis sa saada tahad, kui kolm minutit enne pildi tegemist olid just silmad peast ulgunud, sest olid kutist lahku läinud, juuksed olid soengust välja kasvanud, värv pleekinud ja nina nutmisest paistes. Nii tüüpiline, et just sel ajal oli mul vaja dokumenti uuendada :D Sellessuhtes olen küll väga õnnelik, et saan vana ID pensionile saata.

Ja samas see täna tehtud pilt pole ka nii halb, kui mu kõige esimene passipilt. Enne seda olin ma ka tund aega ulgunud, sest mul oli Saksamaale minekuks megakiirelt passi vaja ja isa keeldus sel õhtul linna minemast. Noh, siis pärast ütles muidugi, et tegi nalja… aga see oli alles siis, kui mul silmad nutmisest jälle paistes olid :D Päris ime, et täna pisaraid valla ei lasknud, noh, traditsioonide jätkuks või nii. Lisaks suutis isa mu tookord autos millegagi niiii endast välja viia, et ma olin konkreetse surma näoga ja põrnitsesin vihaselt kaamerasse. Ei vea eriti nende ametlike piltidega.

Kui natuke tänase päeva õnnelikumast poolest rääkida, siis Märt tuleb kojuuu! Ma olin juba nii harjunud, et ta iga nädalavahetus vaba ja nüüd paar nädalat mitte üldse näha oli ikka veits kurb ja üksik olla küll. Kuna ta ilmselt oma sünnipäeva-aegu jälle välja ei saa, siis annan kingi talle täna-homme üle. Ja parem oleks, kui see talle meeldib!!!

Reede õhtul pärast tööd põrutame Viljandisse, et üks väike soolaleivapidu maha pidada ja seekord olen ma väga palju targem- panen igas juhuks madalad saapad jalga. Ning noh, võtan veidi rohkem asju kaasa, kui kolm vatitikku :D Jürgen, ma teeks sulle isegi tordi, aga mu vorm on eelmisest kokkamisest saadik Erki juures ja ta ei taha seda üldse tagasi anda.

Ilusaid algavaid munadepühi teile, sõberid! Naudin viimaseid töölolemistunde kohvitassi ja “Being human” telesarjaga ning meenutan, kui mõnus on olla tööl, kui päikesepaiste asemel vihma sajab…

You Might Also Like

 • Avatar
  Kairi Jõemaa 17. apr. 2014 at 16:59

  Häh, ma lootsin ID pilti näha :D

  • Avatar
   mesiliis 17. apr. 2014 at 17:14

   Haha :D see nii mark foto, et ma ei julge isegi müüjatele seda näidata, kes dokki küsivad :D

  • Avatar
   Kairi Jõemaa 18. apr. 2014 at 08:22

   Haha, siis sa peaks minu pilti nägema, mis mul juhilubade peal on. Peale seda kui A-kati eksamilt tulin, läksin otse ARKi aga ei arvestanud sellega, et uus pilt tuleb ka teha, et uued load saada. Ma olin dressides, juuksed pealael koos, ilma meigita, kiivri just peast võtnud ja suht läbimärg närveerimisest, tulemus oli lausa vastuvõetamatu, õnneks ei pea lube enam kaasas kandma :D

  • Avatar
   mesiliis 18. apr. 2014 at 09:36

   :D:D Läks veits nihu siis vist sellega :D

 • Avatar
  Anonymous 18. apr. 2014 at 09:32

  Ma olen alati ennast täiega sättinud ja mukkinud passipildi jaoks ja A L A T I on mingi ebard pildil olnud. Viimane kord see mind ei peatanud – samamoodi mukkisin end üles, et no ÄKKI nüüd läheb õnneks. Loomulikult suutsin ma hoopis paduka kätte jääda. Kuna asi vajas ajamist, siis edasi ei lükanud vaid läksin oma masendunud olekus pilti tegema.. Minu üllatuseks tuli pilt superilus. Ma muidu end kenaks inimeseks ei pea, aga selle pildiga küll uhkustan!:D

  • Avatar
   mesiliis 18. apr. 2014 at 09:39

   Siis sul vedas! :D Ma tean ainult paari inimest, kes tõepoolest enda dokipildiga rahul on :D Mul on iga kord nii ootamatult see minek toimunud, et pole isegi mõelnud ülelöömisele. Või noh, nüüd neljapäev oli PLAANIS end ikka ilusaks teha, aga jah… ei õnnestunud :D

   Kui võrrelda kolme pilti (pass-id-uus ID), siis ilmselt viimane tuli…vastuvõetavam küll, ma lihtsalt juba seepärast õnnelik, et ei pea vana pilti enam kuskil kasutama :D

  • Avatar
   Anonymous 20. apr. 2014 at 13:08

   Ma oma eelmist passipilti varjasin 5 aastat, hirmus häbi oli ikka :D:D

  • Avatar
   mesiliis 20. apr. 2014 at 14:39

   I know how you feel! :D