Eurovisioonilainel

8. mai 2014

Mulle on miskipärast alati Eurovisioon meeldinud. Kui mingil põhjusel saadet õigel ajal vaadata ei saa, siis korduse tsekin üle kindlasti. Erinevate maade eelvoorud mind küll ei huvita ning kui võidulaule just megalt Eesti raadiotes ei haibita (“Euphoria”), siis ma kuulengi neid esimest korda õigel võistlusel.

Paar päeva tagasi oligi esimene poolfinaal, kust Eesti edasi ei pääsenud. Ja mina olin küll pettunud. Sessuhtes, et maailma parim laul see tõesti polnud, kohati viskas Loreeni ja Pinki sisse küll, aga kui aus olla, siis minu arust oli see I poolfinaali üks tugevamaid laule, sest seal olid kuidagi nii magedad esitused. Samas olen endiselt arvamusel, et Tanja oleks pidanud juuksevärvi erksamaks muutma ja ma ei tea, ta lihtsalt kadus laval ära. Lisaks nõustun ühe arvamusega, et saatuslikuks sai silmside puudumine nii publiku kui kaameraga. Keskendus aga tantsule ning häälele, unustades muu ära.

Samal ajal olin ka twitteris ning enamik arvamusi Eesti loo kohta jagunes kaheks. Ühed arvasid, et kõik on feik, pole võimalik niii tantsida ja siis niiii hästi/võimsalt laulda. Teised arvasid, et Tanjal pole üldse hea hääl ning tantsutundide asemel oleks pidanud laulutunde võtma :D

Saatejuhid mulle üldiselt meeldivad, mehed eriti, sest omg, mis kleidid sel naisel on. Kuidas ta küll nõustus selliseid asju kandma? Show algus meeldis ka väga ja vahepalad seni on olnud päris head. II poolfinaali tantsijate-värk ja soomlaste kooli-tervitus eriti.

Lauludest rääkides, siis mulle meeldisid näiteks Armeenia, Montenegro, Leedu, Malta ja Šveits. Islandil oli tegelikult päris mõnus laul ja sõnad, aga no mikkks nad pidid välja nägema nagu teletupsud? Rootsi oma oli ka üsna hea, aga ma ei tea, mul tunne, nagu ma oleks seda varem kusagilt kuulnud. Ilmselt sama deja vu, nagu Tanja lauluga :D Kreeklastel oli hea diskokas, kujutan ette, kuidas seda näiteks Atlantises lastakse, aga suuri tundeid ei äratanud. Ühel I poolfinaali omal oli ka hull dubstep taga, niiet põhimõtteliselt viisi pärast nad muretsema ei pidanud, lasid ainult sõnad peale :D

Läti koogilaul oli raudselt popsus peaga kirja pandud, see täpselt sellise rütmiga, et on kuskil mingi korteriläbu, lastakse plärul ringi käia ja siis keegi tõmbab nurgast välja kitarri. Valgevene koogilaul oli isegi nõmedam, kui lätlaste oma. Nagu.. kaks koogilaulu ühel Eurovisioonil, mis toimub, nälg on majas või :D Kahjuks tuleb tõdeda, et sel aastal oli Baltimaade staar Leedu.

Väga väga meeldisid mulle Ukraina, Soome ja Norra. Kui poolakatel oleks vähem pornotähti laval olnud, kes taigent sõtkuvad, siis oleks too laul mulle ka rohkem peale läinud.

Pilt: eurovision.tv

Palju kõmu tekitanud Austria ja habemega naine… nooo, hääl on tal küll võimas. Ma ei tea, ma olen enda arust üsna tolerantne ning salliv inimene. Kui keegi tahab oma sugu muuta, sest tunneb end mehe/naisena paremini, siis lasku aga käia, peaasi, et nad iseendaga rahul on. Aga see, mida ma telekast nägin, tundus nii vale. :D Nagu, otsusta ära, kumb sa oled, sest näha naise nägu, mida kaunistab tihe habe, oli küll veits naljakas. Habe ise tundub nii ebaloomulik, nagu oleks joonistatud. Noh, nagu Keni-nukkudel :D

Ungarist tahtsin kohe eraldi rääkida. Neil on tegelikult superhea laul, väga sügava mõttega, aga minu arust see ei sobi rõõmsale ja peokesksele palaganvõistlusele, nagu seda on Eurovisioon. See kuidagi vähendab ja naeruvääristab seda tõsidust ning laulu sõnumit.

Iiigastahes jah, ma hoian väga pöialt Soomele ja Norrale, kes õnneks mõlemad edasi pääsesid. Soome on täpselt mu tassike teed oma muusikaga ning noh, poisid ka kõik silmailu pakkuvad. Norral on võimas laul, võimas hääl ja lihtsus mõjub! Suure Viisiku laule ma kuulnud pole, ainult neid eelvaateid ja praegu tundub, et Inglismaal on üle mitme aasta päris kuulatav pala valitud.

Teised laulud, mis siin kahes poolfinaalis kõlasid, siis.. ma ei tea, ei jäänud kuidagi meelde, ja olid lihtsalt igavad (vihje: Holland)

Ilmselt kiirustan laupäeval pärast tööd kohe koju, et finaali ka ikka vaadata. Eks viimastel aastatel on kuidagi üldse kogu eurotrall igavamaks muutunud, enam pole seda rõõmu, kui maikuu kätte jõuab (või olen lihtsalt suureks kasvanud :D), aga nagu Britilgi, siis ka mul on iPodis läbi aegade lemmikud eurolaulud ning neid on mõnus kuulata praegugi. Sellest aastast rääkides, siis mulle tundub, et endine hiilgus hakkab tagasi tulema. Lava on super, korraldus tundub sujuvat paremini, kui eelmistel võistlustel ja üldse… mõnusam show on kuidagi.

Kuidas teie suhted Eurovisiooniga on? Hoiate kellelegi kindlale ka pöialt?

You Might Also Like

 • Avatar
  lihtsaltmelon 9. mai 2014 at 05:16

  Muide see "habemega naine" on tegelikult naise riietes mees. Nagu ma aru olen saanud tal ei olegi soovi sugu vahetada ega muud sellist, talle lihtsalt meeldib aeg ajalt naiseks riietuda. Transvestiit siis kui sildistada.
  Eks see maitse asi ole, aga mulle sümpatiseerib tema habe väga. Mõjub nii põnevalt ja stiilselt.

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:34

   A no siis küll. Ma ise pole üldse ta tausta uurinud, kunagi poole kõrvaga kuulsin ja siis nüüd nägin alles :D

 • Avatar
  Ensu 9. mai 2014 at 05:33

  Mulle ka Soome oma meeldib. Meenutab Eesti poistebändi Slippery Slope-i.

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:34

   Uu, tsekin kohe järgi selle eestika :)

 • Avatar
  Kati 9. mai 2014 at 06:21

  Ma olen totaalselt nõus! Eesti oli oma poolfinaalis hea ja üks meeldivamaid laule, aga üldkontekstis jäi kuidagi vajaka. Paljud, kes edasi said, olid kehvemad, aga mis Sa teed-poliitika. Said ju ühe piirkonna lood edasi siiski..

  Mina aga olen teadlikult rohkem pöialt hoidnud Soomele (kuna ise elan Soomes) kui Eestile nt, sest sel aastal saatsid nad LÕPUKS normaalse loo ja poisid on tublid.

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:35

   Ma olen alati pooleldi ka naabritele pöialt hoidnud, üle pika aja on Soomel väga tugev lugu! Kahju muidugi Eestist…

 • Avatar
  Arra 9. mai 2014 at 07:03

  Ma mingi tohutu suur Eurovisiooni fänn ei ole, mõnel aastal üldse ei vaatagi. See aasta siiski jälgisin mõlemat poolfinaali poole silmaga. Aga kui ma valima pean, siis mulle meeldisid Holland ja Norra :D Sellised diskolood mulle üldse ei meeldi nagu Kreeklastel oli nt. Armeenia edust ma ka aru ei saa, tüüp ei oska laulda ju ja laul on ka igav. Eks need muusikamaitsed on nii erinevad ikka…

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:37

   Ma nagu otseselt nii ka fänn pole, kui jääb otsesaade vaatamata, siis midagi hullu pole, aga samas tähelepanu see palagan köidab :D

   Norra tundub ikka üldine lemmik olevat :D

 • Avatar
  Anonymous 9. mai 2014 at 09:38

  Minu meelest oli Hollandil kogu võistluse kõige kvaliteetsem laul. Väga mõnus, kuidagi jäi mulle just täiega meelde.
  Austria tüübi kohta tekkisid mul täpselt samad mõtted mis sinulgi.
  Minu meelest oli teine poolfinaal tunduvalt nõrgem ja kui Tanja sinna oleks esinema sattunud, siis oleks ehk olnud lootust ka edasi pääseda. Esimese poolfinaali ajal mõtlesin, et wow Eurovisioon on arenenud, suht hea tase oli isegi.
  Ungari oli ka päris hea, kuigi ma tavaliselt sellist muusikat ei kuula.

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:38

   Hollandil on küll hea laul, aga ma võrdlen laule praegu just selles suhtes, kuidas nad Eurovisioonile sobivad/minu euromaitsega kooskõlas on. Eraldi niisama on laul väga hea, aga eurolaval jäi kuidagi igavaks :(

   Aga nõustun jap, et II poolfinaal oli nõrgem..

 • Avatar
  Miss Fanciful 9. mai 2014 at 10:10

  Ka mina olen arvamusel, et Tanja oleks pidanud oma juuksed ära värvima.. Ja minu arvates oleks võinud ta kanda pigem seda kleiti, mida kandis Eesti eelvoorudes….Laul mulle ka meeldis ja ma jumaldan Tanjat.. Nii särav isiksus.. Aga nõustun- kadus kuidagi ära lavale.. Ja võib-olla oli liigne rõhk tantsul, niiet väga lugu ei jõudnudki kuulata :D
  Üldiselt olen ma ka alati olnud väga suur Eurovisiooni fänn ja mulle meeldib ka selle aasta lava, väga seff näeb välja :)

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:39

   Mulle see eelvoorude kleit ka üldse ei meeldinud, st oleks meeldinud rohkem, kui poleks juustega sama värvi olnud. Mulle Tanja iseenesest väga meeldib, aga seekord oli ta tõesti kuidagi tuhm.. just välimuse poolelt.

   JAA, selle aasta lava on üks lemmikumaid :)

 • Avatar
  Agnes 9. mai 2014 at 10:15

  Mina teist poolfinaali isegi ei vaadanud, eks ma siis homme näen seda koorekihti. Aga ma pean selle kusagil välja ütlema, ütlen siis siin. Minu meelest oli Rootsi laul lihtsalt halb, võimalik, et mind lihtsalt häirib see lõputu õnnetu armastuse seljas ulgumine ja see tütarlaps oli ka täiesti harilik Rootsi nukuke, seisis paigal nagu pulk. Mõtlesin terve selle laulu aja, et lõpeks see viimaks ära. Ja teine selline õudus oli minu jaoks Venemaa kaksikute laul, sellest nõretas Kirkorovit ja sellest täiesti piisas, et laulu minu jaoks ebameeldivaks muuta. Aga Ungari laul mulle meeldis, teistsugune ja sügavama tähendusega, mõni võib selline ka olla. :) Veel meeldis mulle Iirimaa laul, mida ma juba mõni aeg varem kuulsin.

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:41

   Samas eks olegi hea üllatus vaadata finaali, ei teki igavat hetke :D

   Rootsi oma.. noh, lemmikutes ta mul pole, aga samas pole laulul iseenesest midagi viga ka. Eks enamik eurolaule on armastuse seljas ulgumine :D

   Nõustun täiesti, Venemaa kaksikud olid lihtsalt jubedad! Ungari laul meeldis mulle ka, aga eraldiseisvana, mitte Eurovisioonil.. :)

 • Avatar
  Annika V 9. mai 2014 at 12:21

  Reikop ütles enne laulu algust, et ta värvib oma habet, et see selline välja näeks. Su Norra ja Soome valikuga olen täitsa nõus, mõlemad sellised mõnusad!

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:42

   Ma kuulsin jap seda, aga no. Isegi päris/värvitud habeme kohta näeb see siiski võlts välja :D

   :)

 • Avatar
  Anonymous 9. mai 2014 at 14:43

  Ise hoian Norrale, Itaaliale ja Poolale pöidlaid. :P Austria habemega mees-naisest nii palju, et … kui kaunis saab üks mees-naine olla, aru ma ei mõista. :D
  Üleüldine mulje tänavusest Eurovisioonist on selline …. igav. Lava kujundust ja kogu visuaalne korraldus on metsikult äge, aga miski jääks nagu puudu või ma ei teagi. Tekib küsimus, kaua sellist asja veel viitsitakse edasi korraldada. :P

  P.S. Sul on lahe blogi! Edu edaspidiseks!

  M.

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:45

   Ma Itaalia lugu polegi veel kuulnud, ainult eelvaatest, jätan midagi finaali jaoks üllatuseks ka :D
   Täpselt, ma tükk aega mõtlesin, kumb ta päriselt on, kas mees või naine, ajuvaba välimus :D

   Eks jah see eurotrall hakkab oma aega ära elama..samas kes teab, võib-olla mõni aasta on vaiksem ja siis tõstab keegi lati jälle kõrgele..

   Oi, suur suur aitäh sulle! :)

 • Avatar
  Sirli Lump 9. mai 2014 at 15:48

  Kuna Eesti see aasta ei osale, siis mõtlesin pinge lisamiseks teha pisikese ennustusvõistluse enda blogis. :)
  Homme panen ennustuslehe üles ja noh muidugi oled ka oodatud osalema. Järsku siis on ka huvitavam lõppu jälgida! :)

  Eurovisioonipostitus siin: http://daysworthliving.com/2014/05/06/eurovisioonipalavik/

  • Avatar
   mesiliis 9. mai 2014 at 16:49

   Oo, tänks, tsekin kohe järgi :)