Mugavus ju ennekõike…

6. mai 2014

Tuhlasin ükspäev jälle pikalt igasugustes Facebooki Ostan-müün-vahetan kommuunides ringi ja paratamatult jäi silma, kui mugavaks inimesed muutunud on. Ma olen alati arvamusel olnud, et ükskõik, millega tegu, panus võiks mõlemal osapoolel olla võrdne, et noh, ikka aus oleks kõik.

Näiteks näeb müüja vaeva, pildistab üles tooted võimalikult ilusa pildiga, võtab neilt mõõdud, laeb internetti, kirjutab tutvustuse ja reklaamib oma asju. Ostja vaevaks oleks ainult sobiv ese üles leida ning kiri saata. Enam-vähem selline võrdne seis.

Praegune internetiajastul shoppamine on ostjad aga niii mugavaks muutnud, et nad ei viitsigi enam ise ringi uurida ja erinevaid kuulutusi otsida, vaid reaalselt ootavad, et kõik müüjad jookseks tormi neile ise oma asju pakkuma.

Ma saan täiesti aru, kui otsitakse kindlat riietuseset. Näiteks musti pükse, suurusele L. Siis on tõesti mõttekam postitada oma ostusoov. Aga kui lisatakse kuulutus, et “Pakkuge lühikesi kleite, õhulisi toppe, retuuse ja skinny-teksaseid suurusele S-M. Aa, kingi tahan ka suuruses 39. Võivad muud suurused ka olla, mõõtudest oleneb kõik. Tahan kindlasti mõõte, pilte ja hindu,” siis tahaks küll veits ajalehega vastu pead virutada, et ole nüüd inimene ja otsi ise. Miks peavad müüjad nägema topeltvaeva ja sulle kõik kandikul ette tooma?

Ok, võib-olla ma veidi ülekohtune ja tegelikult see ka müüjatele hea võimalus asjadest lahti saamiseks, aga ikkagi. Mind miskipärast ajab kulmu kortsutama, et paljud-sealhulgas ka mina- peavad elus iga asjaga (mitte ainult FB-s riietega :D) ise vaeva nägema ja siis on grupp inimesi, kes ootab, et kõik neile ette-taha ära tehtaks. Ja tehaksegi. See võib-olla ongi kõige ebaõiglasem.

You Might Also Like

 • Avatar
  lihtsaltmelon 7. mai 2014 at 06:17

  Oh jumal tänatud, et keegi sellel teemal sõna võtab. Olen juba mitu päeva mõelnud, et peaks selle kommuuni seinale ühe kurja kirja panema. Seal ei ole kaustu nii palju, et ei jõuaks ise otsida, pealegi on need ilusti ära sorteeritud.. Nii laisk EI SAA OLLA!

  • Avatar
   mesiliis 7. mai 2014 at 07:57

   JAA, nii haige, kuidas ootatakse, et kõik tuuaks hõbekandikul ette. Kommuunides on ju isegi otsing olemas, mis annab päris täpsed tulemused, aga eii…

 • Avatar
  Anonymous 13. mai 2014 at 09:33

  kas sa sellist appi ei kasuta nagu basaar?

  • Avatar
   mesiliis 13. mai 2014 at 12:57

   Mul kahjuks pole veel jap sellist nutitelefoni, kuhu saaks appe tõmmata :D