#Tallinn

6. mai 2014

Pea aasta olen Anule külla minekut edasi lükanud, sest noh… pole lihtsalt sobivat võimalust olnud. Lõpuks otsustasin väsimuse alla neelata ja pealinna poole põrutada. Tallinn võttis mu vastu konkreetse lumesajuga. Ehk siis plaanid kesklinnas jalutada ja mere ääres pilte teha läksid ikka kogu täiega luhta.

Kuna meil oli “mitteraharaiskamise”-poliitika, siis poodides suurt ringi ei vaadanud. Külastasin esimest korda Eesti H&Mi, aga..ma ei tea, miks kõik sellest nii vaimustuses on. Eks seal ole päris lahedaid asju küll, aga nii jube odav, nagu kõik kiidavad, see pood nüüd küll pole.

Käisime Gustavis kohvi joomas-kooki söömas ja mulle niii meeldib selle sisekujundus. Nagu Tartu Wernergi, on see mõnusalt hubane koht, sellise vanaaegse hõnguga. Ja seal oli üks vanem meesterahvas, kes istus kohvitasside taga ning kirjutas…ma ei teagi, päevikut või memuaare või romaani.. Uhkesse vintage-märkmikku. Ok, ta vanust arvestades polnud see niivõrd vintage, kuivõrd tema noorusaeg :D Tuli kohe tahtmine vabal päeval Wernerisse minna, võtta üks kuum latté ning lasta pliiatsil joosta.

Tallinnaga on mul kerge love-hate suhe. Mulle tohutult meeldib seal käia, aga üle paari päeva väga ei kannata, siis tuleb juba Tartu igatsus peale. Minu arust on Tallinnas ainult kolm head asja: meri, seal toimub kogu aeg midagi ning Paavli kaltsukas :D

Okei, nii hull ka asi pole, Tallinn on tegelikult ilus, isegi oma natuke hukkaläinud rajoonidega. Kuigi minu jaoks rikuvad üldmulje ära need koledad trammi- ja trolliliinid. Ma saan täiesti aru nende vajalikkusest, aga nii naljakas on vaadata üles taevasse ja näha… risti-rästi traate.

Ja pealinnas on kõigil kogu aeg kiire. Tänava peal ei kõnnita, vaid joostakse. Nügitakse, tõugeldakse ning mitte ühtki vabandussõna suust välja ei tule. Jumala eest, tule kodust siis paar minutit varem välja, ei pea inimesi pikali jooksma. Ma vist ikka nii harjunud Tartu rahuliku kulgemise ja tempoga. Ja hinnad! Ajuvaba, kui kallis bussisõit mitte-tallinlasele on. Kallis päälinn, miks vihkad neid, kes mujalt pärit??

Üheks sooviks oli mul kindlalt ära näha Paavli kaltsukas, sest ma nii palju sellest head kuulnud. Ja noh, tallinlased, olge õnnelikud! Teil on second-hand, kus on ülinormaalsed hinnad. Nii tavaline, et Tartu omades on vähegi korralikum t-särk juba kümme euri, Paavlis olid enamik hindadest 1-5 euro vahel.

Tuli aga meelde, miks mulle muidu kaltsukates käia ei meeldi- ma lihtsalt ei viiiitsi ükshaaval sobrada, samas muudmoodi midagi head ei leia. Lõpuks skoorisin heledad kõrge pihaga lühkarid, mida ma olen pikka aega ostsinud. Kaks-faking-eurot. Ma esimese korraga mõtlesin, et nägin valesti :D

Ja raamatud. Oh, kui palju oli seal erinevaid raamatuid. 30 senti. 10 senti. 50 senti. Esmaspäeval oli veel neile pakkumine kaks ühe hinnaga. Oleks mul ainult olnud paar tundi aega, et kõik läbi uurida. Haarasin siiski kaasa ainult neli teost, mis kõige rohkem silma jäid. Jätsin teiseks korraks ka ikka midagi.

Täna hommikul oli 4.40 äratus, mis oli kõige vaevalisem ärkamine üldse. Jõudsin bussijaama ja avastasin, et jätsin telefoni Anu juurde. Mul esmane reaktsioon oli reaalselt “Mida #¤%/@ Liis??? Nagu tegelt??” Nädala jooksul kaks korda telefon nii ära kaotada/maha jätta on ikka piinlik küll. Inimese kohta, kes tahab endale kohe uut ja uhket nutikat osta, käitun ma olemasolevaga väga hoolimatult  nagu üheksa aastane naga.

Lõpuks tuli buss ja esimest korda nägin, et Tartusse viib pisike 12-kohaline mikrokas. Ja ma ei saa inimestest aru, kuidas te nii mõtlematud olete? See buss on isegi megakitsas ja siis on vaja oma iste põhimõtteliselt mulle sülle lasta? Tänks selle eest! Magada sain nii, et pidin eesoleva istme kaissu võtma.

Praegu tööl on aga üliväsinud olla. Kohe hakkame siin sünnipäeva tähistama ja siis saab veidi turgutavat kohvi ka, jeii!

You Might Also Like

 • Avatar
  Britt 6. mai 2014 at 12:39

  Mulle teeb alati natukene " nalja" kui keegi kirjutab kuidas Tallinnas on selline jube tunglemine ja kiire elutempo, sest kui ma Eestisse tulen, siis mul on tunne, et Tallinn on selline mõnus, vaikne, rahulik ja looduskaunis koht :D

  Aga eks see olegi selles kinni, et millega võrrelda :)

  • Avatar
   mesiliis 6. mai 2014 at 12:45

   Haha :D Nojah, sul on ikka välismaa kogemusi, millega Tallinnat võrrelda :D Aga Tartu on mu arust alati olnud rahulikum ja vaiksemalt kulgev linnake, kui teised Eestis.

 • Avatar
  Kiku 6. mai 2014 at 14:31

  Peale gümnaasiumi lõppu läksin tuttava juurde Tallinnasse, et nädala jooksul sisseastumiskatsetel käia. Pool nädalat sain olla ja TÜ's käisin ära. Peale seda kui ma ekslesin seal saja bussi ja taksoga ja linnas tundsin seda sama "mul suva, mul on kiire" suhtumist, siis sain aru, et Tallinn pole kohe teps mitte minu jaoks. Ühte kooli ei jõudnudki, sest lahkusin pmt päevapealt Tallinnast :D Muidu tore linn, vahest hea sugulastel külas käia, aga elada ei tahaks. Tartu on nii perfecto lihtsalt :))
  A ja kaltsukate kohta tahtsin ka kommenteerida. Mul on siin Austraalias vahest selline tunne, et "issand ainult 1 dollar või, see ei saa õige olla, raudselt on vale silt pandud". Aga no vahest hinnatakse nii odavaks sellised asju, mille eest ise käiks palju rohkem välja :D Mis tuletabki mulle meelde, et peaks homme kaltsukasse minema :D

  • Avatar
   mesiliis 6. mai 2014 at 14:49

   Just. Mulle meeldib ka külas käia, suurlinnamelu uudistada, aga üle nädala ei jõuaks seal lihtsalt olla. Ma ise ka selline rahulik tsill inimene, et kiirustamine ajab närvid krussi :D

   Ah, ma nii kade :D Tartus on võimatu kaltsukates käia, sest normaalsed asjad on megahinnaga, et saab pm poest juba uuena osta või siis odavad on noh.. reaalsed kaltsud. Ma nii igatsen Inglismaa 5naela-poode, kus absoluutselt kõik asjad olid uued ja maksid viieka. Jakid, kotid, kingad, kleidid, kampsunid. Või turud, kus olid samutid uued asjad, aga ka 1-5 naela vahemikus. Ja siis lähen Tartu Sepa turule, kus tavalised retuusid juba on 20 euri :D

   Haha, edu siis homme shoppamisel :D