Sinine sinikas

8. juuni 2014

Kõigepealt tänane mõttetera: This generation of girls are angry because they’re either too young for David Beckham or too old for his sons

Nagu päriselt, kuidas mõnel nii head geenid on? :D

Paar päeva tagasi sain endale katsetamiseks 1,4 kg raske hularõnga, mille seesmisel osal on kõvad “mummud”. Pidi maru kasulik olema, masseeriv ja magneetiline värk. Ainult vaata telekat ning höörita puusa. Eile siis lasin oma uue riistapuu käiku. Eelnevalt lugesin netis veidi infot ja olin valmistunud selleks, et järgmine päev võivad tekkida kohati sinikad ning keha keskkosa olla valulik. Big deal, eks. 

Millega ma üldse ei arvestanud, oli see, et isegi keerutada oli nii kuradi valus. Pallikesed surusid pihale ja olid nii kõvad, et ma pärast kolme ringi tahtsin hulaka lihtsalt nurka visata. Võtsin end siiski kokku ja jätkasin. Omast arust ma oskan hularõngaga hööritada, vähemalt vanasti sellega probleeme polnud. Aga rasket (ja üsna suure diameetriga) rõngast on päris keeruline hoida seda just ühes kohas, puusast üleval pool. Nii kui hea hoo sisse sain, vajus ta ikka puusakontide juurde ja tegi põrguvalu. 

Lõpuks võtsin Märdi selga toetava riidest korseti, tõmbasin selle ümber ning sain veidi valule leevendust. Viimasel viiel minutil hakkas juba päris normaalselt välja tulema, rõngas keerles ümber minu rohkem kui ainult neli tiiru ning püsis õigel kohal kah. Success!

Valutasin siis oma puusa diivanil, Märt helistas ja ma hakkasin kohe uhkustama, et näe, kui tubli ma olen ja kurtsin, et homme on raudselt sinikad. Tõstsin särgi üles ja oleks peaaegu üllatusest telefoni maha pillanud. Paremal puusal oli megasuur tumepunane latakas. Mu “trennist” oli möödas vähem kui pool tundi… mul pole elus sinikad nii kergesti tekkinud… no kui välja arvata Läti seikluspargis katapuldiga trikitamise tagajärjel peaaegu veriseks hõõrutud sinikatega käsivarred. 

Öösel magasin ainult ühe külje peal ja hommikuks oli sinikas puusal veel suurem ja punasem. Valus oli ka. Lisaks väiksemad sinikad jalgade ülaosas, mis ilmselt tekkisid siis, kui rõngas hakkas maha libisema ja ma üritasin jalgadega seda kinni püüda, alaseljal ja miskipärast ka rindade all :D Ei tulnud vist üldse see keerutamine välja.

Oh jah. Ma loodan, et kuna ma lõpuks sain juba õige hoo sisse, siis täna püsib rõngas ilusasti õiges kohas- keskel- ja mu puus rohkem vatti ei saa. Hea, et rannailma praegu pole, ei julgeks särki seljast võttagi. Mõni pärast veel arvab, et mees kodus peksab..

Mõlemad pildid on õhtul tehtud, niiet praegune vaatepilt on suurem ja punasem ja jubedam 

Igastahes, kui kellelgi on nippe hularõnga keerutamise valutumaks muutmisel, siis noh. Nüüd on õige aeg neid jagada :D

You Might Also Like

 • Avatar
  Merli. 8. juuni 2014 at 12:52

  Selle töö teeb ära ka laineline hula. Mudib pekki ja sinikaid ei tule. See mummudega on kõvasti edasijõudnudtele :)

  • Avatar
   mesiliis 8. juuni 2014 at 12:58

   Assa, seda ma ei teadnudki. Kuna ma sellegi rõnga sain puhtjuhuslikult, ei teinud eelnevalt mingit uurimust ka, mis sobib ja mis mitte :D Surun vist hambad risti seni, kuni edasijõudnum olen :D

 • Avatar
  Kristina 8. juuni 2014 at 19:14

  Olen ka keerutanud sellist raskemat hularõngast veidi ning hullu valu teeb küll, kuid selliseid sinikaid minul ei tulnud. Mul vajus isegi suu lahti, kui neid sinikaid nägin :D

  • Avatar
   mesiliis 9. juuni 2014 at 10:30

   Ma ei tea jah, kuidas mul see õnnestus :D

 • Avatar
  Merli. 8. juuni 2014 at 19:48

  Ära piina ennast, mine osta spordipoest 10 euroga laineline hularõngas ja sa ei kahetse. Mul aitas kõvasti, aga nüüd olen jälle laisk :D

  • Avatar
   mesiliis 9. juuni 2014 at 10:31

   Peab vist jah, mul elukaaslane eile katsetas ka paari tiiru mummudega ja pärast hädaldas, kui valus tal on :D

 • Avatar
  Anonymous 8. juuni 2014 at 19:58

  Milline see laineline hula on? Tavaline rõngas? Päris korralik sinikas muidu jah :-D

  • Avatar
   mesiliis 9. juuni 2014 at 10:31

   Laineline on tavaline rõngas jap, ainult et sirgjoone asemel on ta nagu laineliselt rõngas :D et veits masseerib ka.

   Praeguseks on veeeel suurem, see ie lõpetagi vist kasvamist :D

 • Avatar
  Katri-Helena Kaasik 12. juuni 2014 at 20:10

  Mul oli ka see mummuline, peika naeris mu üle kui ma oigasin et see nii valus, ta ei uskunud. Lasin tal siis proovida, kaks tiiru tegi ja siis surus hambad kokku ja ütles "noh, ei olnud ju hullu" aga miskipärast rohkem ta seda ümber polnud nõus panema. Aga mul sinikaid ei tekkinud, keerutasin paksu pusaga.
  Aga nende sinikate osas ole ettevaatlik, need võivad päris kõva trauma tekitada. Näiteks mina kukkusin trepist alla ja sinikatest sai niivõrd lihaskude kahjustada et nüüd mul on seljas ja jalas auk, mis peaks küll poole aasta jooksul paranema,kuid hetkel on möödas 3 kuud ja ikka veel augud.

  • Avatar
   mesiliis 15. juuni 2014 at 00:10

   Märt ka alguses naeris, pärast üle paari korra ei keerutanud. Tal sõbrad vaatasid ja katsusid rõngast, ei julenud isegi proovima hakata :D Ma lõpuks sain aru jap, et võiks midagi paksemat seljas olla, et võtab natukenegi valu-sinikaid vähemaks :)

   Aiii, väga kehvasti läks sul ikka siis :/ Mul õnneks täitsa normaalsed sinikad ja praeguseks juba täitsa korras kõik.

 • Avatar
  Dagmar Linnu 14. juuni 2014 at 22:43

  Appi, mul endal olid sama räiged sinikad siis, kui ma uisuplatsil neli korda järjest suurel kiirusel üle piirdeaia suutsin sõita, nii et jalad pärast mitu kuud veel ragisesid ja käia on endiselt päris raske. Soovitaksin ikka tavalist hularõngast ja "keerutusplaati", kuhu saab lihtsalt peale astuda ja siis tasakaalu hoidmiseks tuleb puusa n-ö väänata, kuigi… ma arvan, et sul on nüüd paariks nädalaks trenniga lõpp :/

  • Avatar
   mesiliis 15. juuni 2014 at 00:09

   Nüüdseks õnneks sinikad juba enam-vähem kadunud. Paar korda olen proovinud hulatada ka, aga jääb vist ära see…

   Mul see keerutusplaat täitsa olemas, aga tundus kuidagi nüri "superlõbusa" hulakeerutamise kõrval :D Eks peab vist jah selle plaadi kasutusse jälle võtma.