Maxima leiud

11. juuli 2014

Tavaliselt on Maxima viimane koht, mille peale mõeldakse, kui vaja näiteks kodu dekoreerimiseks vidinaid osta. Ega minagi sinna mingi konkreetse eesmärgiga lähe, tavaliselt põikan “kodunurgast” läbi, kui olen külmkappi täiendamas.

Allahindluste ajal aga võib sealt täiega hea hinnaga leida erinevaid klaase, pokaale, nõusid, dekoratiivkausikesi, kujukesi… you name it! Mul on tegelikult pokaale küll ja küll, iga kord pean end tagasi hoidma, et mitte uusi osta, sest ikka mitmekaupa tulevad nad koju kaasa :D

Ükskord sattusin aga megasuurte mustade veinipokaalide peale. Ilmselgelt poodi neid ei saanud jätta. Väga efektsed ja pool pudelit veini mahub vabalt ühte ära, seega win-win olukord igatepidi. Tüki hind oli euro ja natuke peale. Samal ajal sama hinnaga leidsin ka tumedad šampusepokaalid, mis on rohkem läbipaistvad, aga sama efektsed. Sellepärast ma kõik oma alkoholi veini-šampa vastu olengi vahetanud, et saaks ikka neid iludusi kasutada :D

Eile oli Maximas jälle allahindluste aeg ja leidsin sealt ilusa südamete ja kaanega klaaskausikese. Mul tegelikult vaja seda ju pole, aga 99 sendi eest ei suutnud ma seda poodi ka jätta. Seni, kuni ma korralikku söögilauda pole saanud, kuhu keskele see kommikausina asetada, teenib see mind ehetehoidlana.

Viimase aastaga olen ma tegelikult päris palju nipsasjakesi just Maximast soetanud. Mul ei tule kunagi meeldegi või pole aega, et minna eraldi erinevatesse sisustuspoodidesse. Tavaliselt just toidupoe külastamise ajal hakkavad aga igasugused asjad silma. Ilusad ja dekoratiivsed küünlad, pildiraamid, efektsed pokaalid-klaasid-tassid-taldrikud, isegi jõuluehted olen just Maximast saanud. Palju odavamalt kui näiteks tüüpilisest Koduextrast-Jyskist, aga kvaliteet, julgen öelda, pole küll grammigi halvem.

Ja näiteks lemmiktoidu/sisustuspoeks on reaalselt Elva Konsumid. No seal on ajuvabas koguses kujukesi, küünlaid, laekaid, kastikesi, kelli, küünlajalgu, mis on kõik niii ilusad ega maksa hingehinda. Nagu whaaaat! Ma pole üheski Tartu omas sellist valikut näinud, nagu seal on. Peab ikka ühe päeva endale varuma ning läbi sealt põikama nii, et lõpuks ka rahakott kaasas on :D

Igastahes, ilusaid nipsasjakesi leiab igalt poolt, tasub ainult silmad lahti hoida. Alati ei pea ekstra uhketesse (ja pahatihti kallitesse) kauplustesse minema, vahel leiab pärle ka omaenda kodu-toidupoest :)

You Might Also Like

 • Avatar
  Mariann 11. juuli 2014 at 14:42

  Mina olen ostnud Maximast riidepuid. Neid, mis on plastmassist ja hästi õhukesed, et ikka rohkem kappi ritta mahuks. Hiljuti vahetasin kapis kõik riidepuud nende vastu välja, et tohuvapohu asemel kõik ühesugused oleksid. Paar tugevamat jätsin jopede jaoks alles. Mul vedas ja riidepuud olid alla hinnatud ka veel. 1€ eest sai 10nese komplekti.

  • Avatar
   mesiliis 11. juuli 2014 at 14:56

   Allahindluste ajal võib sealt jaa täiega häid asju saada :) Mul emal oli kunagi kiirelt sirgendajat vaja, ostis vist nelja-viie euroga ühe Maximast, et noh, paar korda ikka kõlbab… juba kolm aastat on korralikult vastu pidanud ja sirgendab paremini, kui mu Babyliss :D

 • Avatar
  Anonymous 11. juuli 2014 at 15:08

  Väga äge blogi ja postitus! Kui tohib küsida siis kuidas sa sinna alla need : like, dislike jne said? :) Sooviksin enda blogissegi paigalada :))))

  • Avatar
   mesiliis 11. juuli 2014 at 15:17

   Aitäh sulle :)

   Mmm, mina tegin nii (mul kõik ingl keeles)
   1) võtsin lahti Layouti
   2) seal on kast "blog posts" ning selle all nurgas "edit", valisin selle
   3) Post Page Optionsi all on koht "Reactions", panin sinna ette linnukese

   Ma ei mäleta, kas seal olid algsena juba "like-dislike" olemas, aga kui tahad enda sõnu sinna lisada, siis rea lõpus on "edit" ning saadki oma soovitud reaktsioonid lisada. Selle nimetuse "reactions" saab ka sealt samast ümber muuta. Ja kui valmis, siis lihtsalt salvestad :)

   Aa, ja seda reaktsiooni-värki saab lisada ainult bloggeri tavakujundustele. Et kui oled netist mingi juba eelnevalt valmistehtud kujunduse otsinud ja paigaldanud, siis seda mu arust lisada ei saa.

 • Avatar
  Kairi Jõemaa 11. juuli 2014 at 15:17

  Oh, need musta värvi veinipokaalid on nii kihvtid! :)

  • Avatar
   mesiliis 11. juuli 2014 at 15:18

   Jaaa, ma ise ka ülirahul nendega :)

 • Avatar
  tudengiraport 11. juuli 2014 at 19:27

  Ma ostsin mõni aasta tagasi Maximast lekkimistkindlad klaasist karbid. Lihtsalt suurepärased on! Supp sees, keera kasvõi tagurpidi ja tilkagi välja ei tule. Ja muidugi kui saime emaga aru, kuivõrd head need on, olid juba otsas. Lätti sattusin ja sealt sain veel mõned aga oleks hea meelega kohe veel suurema portsu võtnud.

  • Avatar
   mesiliis 12. juuli 2014 at 12:35

   Oh, tuletasidki meelde, et pean endale ka klaasist karpe ostma :D Aga jah, Maximast ikka leiab häid asju :)

 • Avatar
  Katri-Helena Kaasik 11. juuli 2014 at 20:56

  Kui minu blogisse satud ja toidupostitusi näed siis seal valged taldrikud on Maximast. Suur oli 2,39€ ja väiksemad 1,99€ (kui ma ei eksi). Nägin taolisi Prismas ja seal maksis üks suur taldrik 8,99€. Niiet WIN. Kuna me tegime oma köögis remonti siis lisaks taldrikutele oli vaja ka lillepotte ja muid vidinaid. Vedasime koju ka imeilusa lilla lillepoti 0,99€/tk. Me oleme nii vaimustuses neist :D

  • Avatar
   mesiliis 12. juuli 2014 at 12:39

   Ma sain ise ka ülišefid ristküliku kujulised taldrikud maximast, olid kah kaks eurot ja peale ning Koduextras-suures Selveris olid taolised 7-9 euro ringis. Mul pikemat aega ühed vaasid ja klaasist alused hingel, ootan ikka allahindust neile :D

 • Avatar
  Anonymous 13. juuli 2014 at 17:50

  Kui ammu Sa need mustad pokaalid ostsid? Tahaks endalegi, aga ilmselt enam neid pole? :(

  • Avatar
   mesiliis 14. juuli 2014 at 09:49

   Need ma ostsin jah juba jõulude aegu.. Samas näiteks neid musti šampaklaase veel oli, et suurematesse Maximatesse tasub igaks juhuks vaatama minna :)

 • Avatar
  Riina 20. juuli 2014 at 14:29

  Krt, hakka või Maximas käima..

  • Avatar
   mesiliis 20. juuli 2014 at 18:11

   no just :D