Milliseid blogijaid ei fänna mina

19. aug. 2014

Eks me kõik arva, et just enda blogi on see kõige parem ja lahedam üldse. Minu jaoks on näiteks väga arusaamatu, miks mul juba tuhandet lugejat pole :S  Kui enda üllitiste puhul ei märka isegi pisivigu, siis teiste blogide juures jääb selle eest absoluutselt kõik silma.

Kristina on kirjutanud kaks postitust teemal, milliseid blogijaid ta ei fänna (saab lugeda SIIT ja SIIT). Enamjaolt olen temaga täitsa nõus, aga lisaks tema välja toodud blogija-tüüpidele viskan paar enda oma sekka.

Blogijad, kel on kogu aeg kiire/kellel pole aega
Nende postitused algavad tavaliselt alati pikkade vabandustega, et pole üldse aega ja mahti olnud, neil on niiiii kiire, pole blogile isegi mõelda jõudnud. Minu arust on see hõivatud olemine okei, igalühel on kiiremaid aegu, mis mind aga häirib on see, et pärast seda vabandust ja selgitamist, miks pole jõutud blogida…lõppeb postitus ära. Järgmine algab samamoodi vabandustega, kolm sõna juttu (käisin mere ääres, trippimas ja vanaema juures) ning kõik. Miks üldse blogida, kui selle jaoks aega pole?

Blogijad, kes on ära tõusnud
Kõigi puhul see muidugi ei kehti, aga olen tihti märganud, et väikese lugejaskonnaga blogijad on äärmiselt meeldivad, sõbralikud, suhtlevad aktiivselt lugejatega, rõõmustavad iga kommentaari üle… ning kui järsku muutub nende blogi veidi popimaks, lugejaid tekib hulgim juurde, siis muutub ka autori blogi-iseloom. Eriti hull on siis, kui hakatakse saama tasuta asju ja sponsoreid. Avaldub see eelkõige kommentaarides, kus antakse ülbeid, ühesilbilisi vastuseid ja postitused on põhimõtteliselt selle tooniga, et “olge õnnelikud, et üldse teile kirjutan”. Pahatihti on ka nii, et alguses blogitakse väga tihti, lugejad harjuvad selle ühtlase kvaliteediga ära ning pärast populaarseks muutumist ja asjadesadu hakkavad postitused järjest harvemini ilmuma. Sest nii fabulous elu on ju vaja elada, pole blogi jaoks enam nii palju aega, mis te üldse ta hingest tahate.

Blogijad, kes ei tea, millest kirjutada
Enamjaolt on need küll sellised noorukesed, varateismelise-eas blogijad, kes suures tuhinas tahavad ka oma päevaraamatut pidama hakata. Ja siis on iga. jumala. postitus sellest, kuidas ei teata, millest kirjutada, lugejad võiks nõu anda, mida üldse blogis näha tahetakse ja ühesõnaga, endal pole ideid üldse. Jällegi, miks siis üldse blogida?

Blogijad, kes küsivad teemanõu…aga unustavad selle siis ära
Pean silmas neid, kes küsivad postituse all, mis teemadest soovitakse edaspidi lugeda. On isegi antud valikvariandid (elust, meigikotist, loetud raamatutest, juustehooldusest, küüntest, retseptidest jnejnejne). Ustavad lugejad muudkui kommenteerivad, annavad nõu ja avaldavad arvamust, millest nad siis lugeda tahaks. Lõppkokkuvõttes aga soovitud teemasid ei tule pea mitte kunagi, blogija kirjutab oma juttu edasi, iga postituse lõpus jälle küsimus “mida sooviksite blogis näha?” ja läheb samamoodi edasi.

Blogijad, kes räigelt solvuvad
Palju on räägitud sellest, kui olla juba blogija, oma elu, harjumused, kombed ja riidekapp teiste ette laotada, siis tuleb olla natuke paksema nahaga ning taluda kriitikat (ka seda, mis pole konstruktiivne). Eks nõme ole tõesti lugeda, kui keegi hoolega kirjutatud postitust halvustab või lihtsalt lahmib. Samas on paljud sellised, kes ise küsivad oma blogi kohta kriitikat ja arvamusi. Kui nad seda saavad, kirjutavad nad kõigepealt kommentaarile (ka pelgalt soovituste omale) vastuseks pika-pika ennastõigustava eepose, lõpetavad selle nähvamisega, et “minu blogi, ise tean, mis teen, ära siis loe” ning tehakse lisaks samal teemal neli järjestikust postitust. Ikka ennast õigustavalt. Ilmselt loodetakse selle kriitika-küsimisega saada ainult heakskiitu ja ülistavaid kommentaare. Nendest ei hakka rääkimagi, kes solvuvad selle peale, kui tuuakse välja mingid suuremad kirjavead ja -apsakad :D

Blogijad, kes tahavad tõsta uudishimu ja olla salapärased
Ehk siis blogijad, kes kirjutavad järjest postitusi a’la “mul praegu niiiiiiiiiii põnev projekt käimas, see on nii fun… AGA ma ei saa teile rohkem midagi öelda. Räägin, kui asi valmis”. Miks üldse seda mainida ja teemat tõstatada? Kirjutagi siis, kui kogu projekt on valmis ja sellest rääkida võid. Pahatihti on aga nii, et sujuvalt unustatakse terviklik postitus tegemata. Muudkui kedratakse, kui vinge asi neil käsil on ja siis… kõik. Või näiteks saadakse mingi pakk ning tehakse postitus ainult sellest kinnisest pakikesest, koos paari pildiga muidugi. Igale küsivale kommentaarile vastatakse “Küll ma teen uue sissekande, siis näete”.  Heal juhul näeb järgnevatel päevadel ära, mis seal sees on, mõnikord aga unustatakse seegi ära :D


Blogijad, kes pildistavad ainult detaile 
Okei, see läheb natuke eelmise punkti alla. Tegelikult mulle väga meeldivad igasugused detailpildid, eriti kui need on hästi teostatud ja veidi kunstilisedki. Aga ainult nende peale postitus üles ehitada… minu jaoks on see veidi naljakas ja kohati ka häiriv. Kui on väga erilisi detaile vaja näidata, siis muidugi, aga kui tehakse postitus mingist kindlast teemast ning ilmestatakse seda täiesti…ma ei tea, suvaliste piltidega… . Toon kohe paar näidet ka, loodan, et vastu päid-jalgu ei saa. Kui ehitatakse sissekanne konkreetselt üles näiteks oma ostude peale, räägitakse kolmest ülifancyst kleidist, mis endale seotati, siis noh, tahaks neid näha ka, mitte ainult pilte nööbist ja kraeõmblusest… Või räägitakse korterist, kui lahe see on ja mida kõike, siis ma eeldan, et seal on võib-olla natuke üldmuljet või midagi rohkemat edasi andvad pildid, kui lihtsalt tooliäärtest tehtud detailfotod. Ma ei mõtlegi seda, et peaks nüüd korteri maast laeni üles pildistama, nagu tahetaks seda kinnisvaraveebi üles riputada, aga kas või mingist möbleeritud nurgast või üldisest lahendusest. Näiteks Mari-Liis tegi oma korteritutvustuse väga maitsekalt ja stiilselt. Ehk ongi asi selles, et tahetakse tõsta lugejate uudishimu?

Blogijad, kes korraldavad kuus 10945 giveawayd
Loosimised mulle iseenesest meeldivad ning mis saaks olla lahedam, kui võimalus võita midagi ägedat? Eriti, kui blogija ei pea selle jaoks oma rahakotti kergendama, vaid saab näiteks sponsoritelt asju? Aga tuleb osata ka sellega piiri pidada ning valida, kellelt-mida vastu võtta, sest äärmiselt nõme on lugeda blogisid, kus seitse postitust järjest on reaalselt mõttetuid giveawaysid ja siis üks normaalne jutt ja siis jälle tosin loosimist.
(Okei, liialdasin veits, aga mõte jääb samaks :D)

Blogijad, kes on toppinud sandikopikate eest oma lehe otsast lõpuni reklaame täis
Mingi aeg ma uurisin ise ka seda reklaami-värki ja bännereid, aga ma ei tea, minu arust ei tasu see väga ära, kui sa just pole Malluka-mastaapi blogija. Seda naljakam ongi lugeda-vaadata lehti, millel on umbes 20 jälgijat ning iga vaba nurgakese täidavad ära erinevate Hiina-hilpude reklaamid.

Blogijad, kes ei loe oma kirjutatut üle
Sellega on nii, et eks igal inimesel ole erinev keelevaist, päris vigadeta ei kirjuta vist keegi, lipsab endalgi neid sisse. Aga nii palju aega võiks ikka olla, et oma postitus üle lugeda ning parandada ära näpu- ja hooletusvead. Eriti, kui neid tekib umbes viisteist tükki ühe keskmise teksti kohta. Päris vigaselt kirjutatud blogisid ma ei suudagi lugeda, sest tavaliselt ei jookse neil mõte ka nii hästi. Näiteks kuigi Marina kirjutab (minu jaoks) vahel silmakriipivate vigadega, siis neist suudan ma üle vaadata, sest ta jutt on loogiliselt, humoorikalt ja sujuvalt üles ehitatud. Mitmetel blogijatel, mida muidu tahaks lugeda, on lisaks vigadele tekst megahüplik ja raskesti jälgitav. Näiteks lõppevad laused poole. Lihtsalt mingi muu mõte jooksis sisse. Või on lauses on kolm korda tegusõna on. Sellised apsakad on aga hõlpsasti lahendatavad ülelugemisega!

Blogijad, kel on võimalus käia kohtades, kus tavainimesed käia ei saa
Mind ei häiri mitte see, et nad seal käia saavad, vaid see, et nad lõpuks ei kajasta seda oma blogis :D No kõik ju teavad, et (peamiselt) moeblogijatel on võimalus külastada erinevaid showroome ja nad saavad kutseid kaupluste avamistele-uue hooaja kollektsioonidega tutvumistele jnejnejne. Minu jaoks tunduvad need nii põnevad, sest ma ei tea, millised need üritused tegelikult välja näevad. Seda enam ootakski nende kohta häid postitusi. Sageli tehakse aga üks väike sissekanne koos kahe pildiga. Umbes nagu “ah, see nii tavaline värk nii fancydes kohtades käia, no biggie”. Hea on, kui sellinegi postitus tuleb, paar korda olen märganud, kus susatakse mõnda muusse teemasse sisse “Käisin eile X üritusel, oli lahe, nägin palju tuttavaid blogijaid”. Ja kõik. See viimane näide on muidu reaalselt ühest blogist võetud :D  Ma ei tea, minu arust kutsutakse neid sinna ka reklaami eesmärgil, et nad kajastaks kõike koos piltidega oma lehel? Ja nii palju võiks ju viisakust olla üks korralik postitus teha, eriti kui suuresti tänu blogile see võimalus saadi.

Ja lõpetuseks tahaks öelda seda, et suur kummardus neile, kes igapäevaselt postitustes GIFe kasutavad ja leiavad selliseid, mis teemadele ideaalselt vastavad.

You Might Also Like

 • Avatar
  Britt 19. aug. 2014 at 12:04

  Hahaaaa, postituse lõpp. Ma just tahtsin kirjutada, et mulle ei meeldi suvalisi gife täis blogid :D

  Aga noh mõnes punktis olen ise ka süüdi :(

  Olen vahel küsinud kas oleks mõni teema, millest keegi huviga loeks ja noh..siis võib juhtuda, et ma ikka kõigist neist teemadest ei kirjuta. Aga seda seetõttu, et mulle ei meeldi asju "pastakast välja imeda" ja valin rohkem teemasid, mis mind kõnetavad.

  Ja kõigile kommentaaridele ma ka alati ei vasta,sest ma lihtsalt ei oska :D

  • Avatar
   mesiliis 19. aug. 2014 at 12:12

   Kui gifidega piiri pidada ja leida täpselt olukorrale vastavad ja naljakad, siis on kihvt. Sageli aga topitaksegi neid iga lõigu ette-taha-kõrvale ja siis on küll, et aitaaab :D

   Kui ma ise seda juttu kirjutasin, siis ma mõtlesin, et igas punktis on ka erandeid. Eks ma ise olen ka paar korda teema-nõu küsinud, aga pigem peangi silmas rohkem ekstreemsemaid juhtumeid, kus põhimõtteliselt igas postituses on lõik, et ooo, mida kuulda tahate??

   Selle vastamisega on jälle nii, et eks oleneb paljuski ka lugejaskonna suurusest, kui kommenteerijaid on ikka palju, ei jõuagi kõigile vastata ja kui kümme tükki järjest on a'la "sa oled ilus", siis jah.. või kui ei oska midagi vastu öelda :D Aga ignoreerida näiteks küsimusi või pikemaid kiidulaule, on mu arust ebaviisakas :D

  • Avatar
   Britt 19. aug. 2014 at 12:16

   Noh, neid ma enda arust ei ignoreeri :D
   Aga just, näiteks meigivideo või pulmapostituste all ikka kordub väga mitmekümnekordselt " oi, kui ilus", aga noh, mis seal ikka, eks ma aegamisi siis vastan kõigile aitäh viiesajal erineval moel, mis ma oskan :D:D

  • Avatar
   mesiliis 19. aug. 2014 at 12:26

   Eks see ole jah, kui kõik need paarkümmend kommentaari on kõik põhimõtteliselt samad, siis on tõesti vist naljakas kõigile "aitäh" järjest vastu kirjutada :D

   See on nagu täitsa okei, aga ma vahel ikka leian blogisid, kus kurdetakse, et oo keegi ei kommenteeri. Ühe postituse all oli siis kolm inimest arvamust avaldanud, üks küsimus, üks a'la "ilusad pildid/sa oled ilus" ja mingi muu veel. Ja mitte ühelegi poldud vastatud. Nagu ok, ma ka ei tahaks edaspidi sellist inimest kommenteerida :D

  • Avatar
   lifeofsvea 19. aug. 2014 at 18:33

   Mind häirivad osad gifid, sest ma ei tea, kas inimene on päriselt ka neid filme/sarju misiganes vaadanud, et julgevad neid gife panna. Ma paneks ainult neid gife, mida ma ISE olen ka näinud :D

  • Avatar
   mesiliis 19. aug. 2014 at 18:47

   Sellistega, kus tekst on all, see mind ei häiri, aga paar korda on olnud küll, kus kellelgi on gif mõnest mu vaadatud sarjast, aga on kasutatud kontekstis, kuhu ta üldse ei sobi :D No sellessuhtes, et sarjas oli see näidatav emotsioon hoopis teistsugune ja teise mõttega, kui blogis :D

 • Avatar
  Kairi Jõemaa 19. aug. 2014 at 12:05

  Nii õige! :D

  • Avatar
   mesiliis 19. aug. 2014 at 12:13

   Heh, hea, et ma pole ainus, kes nii arvab :D

 • Avatar
  Karin 19. aug. 2014 at 12:17

  Amen, sis :D

  • Avatar
   mesiliis 19. aug. 2014 at 12:28

   Aitäh-aitäh :D

 • Avatar
  Kats 19. aug. 2014 at 12:32

  Haha, ma ka ei saa gifide teemast aru. Olen üritanud, olen otsinud, aga no.. ei ole täpselt sellist nagu vaja ju. :D

 • Avatar
  Kats 19. aug. 2014 at 12:34

  Ja kui detailfotode piltidest rääkida, siis mulle ka meeldivad. Enam-vähem ilus ja tore on vaadata küll, aga ise ka väga pahandan, kui ei ole ühtegi fotot postituses siis ka asjast endast reaalselt ja ülevaatlikult. Ma ei tea, kas, aga toolideservade näol pidasid sa vist Iti blogi silmas? Vähemalt ma ka viimane kord tema korteripostitust vaadates üsnagi pahandasin ja tundsin, et täielikult mõttetu postitus, sest see ei andnud mulle mitte mingit muud infot kui et tal on valged toolipealsed – "cool." :D

  • Avatar
   mesiliis 19. aug. 2014 at 12:45

   Ma ainult siis harva leian, kui mõnest tuntumast filmist-sarjast mäletan mingit täpset kohta :D Aga muidu, asjatu vaev üldse otsida :D

   Pidasin küll Iti blogi silmas, jah. Olen sinuga täiesti nõus! Ta teeb tõesti häid ja ilusaid pilte, aga juba päris pikalt olen tähele pannud, et läbiv joon on tal näidata võimalikult vähe, olenemata sellest, mis teemast kirjutab :D Ilus on vaadata, aga suht mõttetud postitused kokkuvõttes :D

 • Avatar
  Jaanika L 19. aug. 2014 at 12:51

  Aitäh sulle ja Kristinale, mul tuli nii hea tuju peale teie postituste lugemist. Just sellepärats, et hindan head huumorit. Seda on kahjuks.. liiga vähe!

  Ma ei olnud kunagi mõelnud nende detaili piltide peale, kuid tegelikult on sul täiesti õigus. Kui eesmärgiks pole just "sneak peek", siis ei anna lähedalt detailide pildistamine edasi tervet lugu ja selline tunne nagu tahaks pilti sisse hüpata ja rohkem ringi vaadata. :D

  Aga ma lähen ja panen nüüd enda elevandinahast hommikumantli selga, et paksema nahaga olla. :P

  • Avatar
   mesiliis 19. aug. 2014 at 12:58

   Aitäh sulle selle vahva kommentaari eest :)

   Mul pole midagi detailpiltide vastu, õigel ajal õiges kohas mõjuvad need väga huvitavalt, kunstiliselt, aga kui ainult megalähedalt tehtud pilte üles riputada, siis mingi aja pärast kaob huvi blogi vastu täitsa ära. Kaua ma ikka vaatan riidemustreid või tasku-trukke :D

   Kohe nii uhke hommikumantel sul? :D Liis kade :D

  • Avatar
   Jaanika L 19. aug. 2014 at 15:28

   Jaa, see on siuke shield nagu memmemusi. :D

 • Avatar
  Sirli Lump 19. aug. 2014 at 13:52

  Ma olen see gif'i maniakk… Ausõna see aeg, mis ma kulutan nende asjanduste otsimisele teinekord on nagu reaalselt kaks korda pikem, kui see aeg, mis ma kulutasin blogi kirjutamisele.

  Oma blogijatelt ma vist vist vist pole mitte kunagi küsinud midagi sellist, et millest te lugeda sooviks, sest see tundub mulle absurd. Kui keegi tahab midagi teada, küll ta siis küsib ja küll ma siis teen selle postituse. :P

  ja mis puutub nendesse üritustesse, siis pigem olen ma kohal igal pool fotograafina ja seega kajastan ka päris paljusid asju enda blogis. Blogijate üritusi ja muud sellist aga plaanin tulevikus vast juba ise ettevõttega korraldada, seega hoia siis oma piip ja prillid, kui sa kusagilt ühe kutse saama peaksid! :D

 • Avatar
  Sirli Lump 19. aug. 2014 at 13:56

  PS! Ma ei tea, kus sa enne minu blogrollist olid aga ma surasin su sinna heaga nüüd kenasti sisse. :D

  • Avatar
   mesiliis 19. aug. 2014 at 14:26

   Sinu puhul see gifide kasutus ei häiri, sest neid on täpselt parajas koguses ja alati nad sobituvad tekstiga ilusasti kokku ka :D Ma siia neid kaht otsisin pea pool tundi taga ja siis kah olin juba kettas, et mismõttes ma ei leia sellist, millist MINA tahan :D

   Mul ühe sõbra õde on Tallinnas moeblogijatele üritusi korraldanud ja siis ma olen ikka kuulnud, kuidas blogijatele tehakse seal ette-taha kõik ära, antakse sageli goodie-bagid kaasa, vastutasuks loodetakse saada korralikku postitust koos piltidega ja siis… jäädakse pika ninaga. Aga noh, neil lugejaid-klikke palju, et ilmselt kuidagi ikka tasub ära.

   Oooo, ooo oooo, kõlab põnevalt! :D

 • Avatar
  Anonymous 19. aug. 2014 at 15:21

  Kust sa neid gif'e otsid? googlest, või kust? :)

  • Avatar
   mesiliis 19. aug. 2014 at 15:27

   Ma tegelikult kasutan gife väga harva ja eriti neid ei otsigi… pigem salvestan nt 9gagist või tumblrist ägedaid. Aga muidu google või tumblr, peamised kohad. :)

 • Avatar
  Katri-Helena Kaasik 20. aug. 2014 at 17:41

  Hahaahahaa mina olen ausalt üks neist, kelle tekstid kubisevad kirjavigadest ja tõenäoliselt pooled laused on oma ehituselt väga imelikud. Aga selline ma olengi…Mul on peas tavaliselt 10 mõtet korraga ning katsu sa siis ühe kaupa neid kirja saada. Ja ma muidugi ei loe kunagi läbi ka :D Kooliajal samamoodi, suuline väljendus 5+, kirjalikus töös tõmbasid hinde alla kirjavead ja ebaloogilised lauseehitused. Mul oli tükk tegemist, et suudaksin lõpukirjandi vähemalt kaks korda läbi lugeda enne esitamist.

  Praegusel ajal on pop pidada blogi. Umbes sama nagu sul on Facebook, Instagram jne. Kõik need väikesed blogijad on sõbrad ka, siis samad teemad. Aga ega minagi alustasin oma blogiga alles see aasta. Aga ma alustasin seetõttu, et mul oli hästi palju vaja targutada ja retsepte kirjutada ning blogi oli selleks sobiv koht. Ma muidugi ei arvanud, et keegi peale minu ja peika seda veel loeb.

  • Avatar
   mesiliis 22. aug. 2014 at 12:25

   Kui ma ausalt ütlen, siis nt sinu blogi puhul ma kirjavigu ei näe :D St ma märkan neid küll, aga need kuidagi nii.. pisivead ning tekst kaalub kõik üles. Ehk need vead ei jää häirima. Selle jutu järjepidevuse all peangi silmas seda, kus konkreetselt lõpetatakse lause POOLE peal ära, ja hakatakse muud juttu tootma. Eks ma saan aru, mis tolle lausega öelda taheti, aga vot see mind häirib :D

   Ma olen erinevates kohates pidanud blogi vist aastast 2008 juba. Siis, kui ma ei teadnud blogimisest midagi, kui ma polnud lugenud välismaised saite ning Eesti omadest ei olnud ka kuulnud. Siis oli kuidagi vabam see õhkkond. Polnud vaja lugejate-klikkide nimel kedagi üle trumbata, tekitada draamat, et olla populaarne, rabeleda ninast veri välja, et saada tasuta asju, teha reklaami… Sessuhtes, et mina seda loomuliklt ei tee, mina pean blogi pigem hobikorras ja enda lõbuks, see, et mul lugejaid on, on minu jaoks hiiiigelsuur üllatus :D Aga just vaadates üldist pildi Eesti blogimaastikul, siis enamik uusi tulijaid ei võta blogimist kui lõbu, vaid ma ei tea… peavad seda, sest KÕIGIL ju on blogi :D

 • Avatar
  Arra 20. aug. 2014 at 19:21

  Ma olen see, kes ei viitsi mitu korda oma juttu üle lugeda :D Lihtsalt ei viitsi ja kõik ning kui kunagi hiljem loen, siis vaatan küll, et wtf, mis kirjavead :P:D

  Ja seda ma teen ka, et ujun ühelt teemalt teisele vahel. Aga mulle endale kusjuures meeldib see stiil teiste puhul ka. Juhul, kui viimaks algse teema juurde ikka tagasi ka tullakse.

  Gifide maailma aga ma pole kunagi viitsinud sukelduda…see on meeletu, kui raske on endale sobiva tsitaadigagi pildikest leida, mis oleks just see õige. Gifidega ei hakka üritamagi :P Pealegi mulle meeldib kõige rohkem iseenda tehtud soperdisi ilustuseks postitustele lisada :)

  • Avatar
   mesiliis 22. aug. 2014 at 12:26

   Sinu blogiga on sama lugu, mis Katri-Helena omagagi, kuna jutt on loetav ja hea, siis ma ei märkagi kirjavigu. Eks need vead paistavad silma siis, kui pole piisavalt tugevat juttu ja põhja all :D

   Nüüd on kuidagi väga popiks saanud see gifide lisamine-nendega jutu illustreerimine, aga juba nende otsimine võtab niiiii palju aega, et jah… ma pigem ka jään endatehtud piltide juurde :D

 • Avatar
  Tuuli 21. aug. 2014 at 09:54

  Oh kui suur on ikka see äratundmisrõõm :) Olen ise väga harv blogide kommenteerija (küll aga suur lugeja) ja kirjutan ainult siis, kui midagi kas väga väga häirib või rõõm on nii suur, et ei saa kiitmata jätta. Kui julgesin viimati paari teismeliste üsnagi poppi blogi konstruktiivselt kommenteerida (viisakalt, soovitustega jne), siis vastu tuli täpselt see, mida sa siin välja tõid: "minu blogi, ise tean, mis teen" :D :D Sellisel juhul tahaks neile lausa vastu lahmida, et tee siis omale privaatblogi: ise kirjutad – ja ainult ise loed, kui kõigest nii ükskõik on :D

  • Avatar
   mesiliis 22. aug. 2014 at 12:28

   Heh :D Nii tüüpiline, et tahetakse saada AUSAT arvamust ja siis, kui seee arvamus ei meeldi, siis on jälle häda :D Aga samas sellised blogijad kaovad ka silmapiirilt üsna ruttu ära, sest kui konstruktiivset kriitikat kuulda ei võeta, jääb blogi ühele pulgale ja arenemist pole.

 • Avatar
  Kadi 22. aug. 2014 at 15:34

  Nii hea postitus! Nõustun kõigega. Aga eriti närvidele käivad blogijad, kes on ära tõusnud ja blogijad, kes pildistavad ainult detaile.

  • Avatar
   mesiliis 22. aug. 2014 at 16:59

   Aitäh sulle! Õnneks neid nimetatud blogijaid niiii palju ei ole, aga eks veidi häirivad küll jap :)