Esimest korda midagi uut

9. sept. 2014

When was the last time you did something for the first time? Mina näiteks tegin täna esimest korda sushit. Etteruttavalt öeldes, siis väga maitsev oli!

Enne sushitegu käisime Märdiga Lõunakeskuses ringi ning hakkas kohutavalt Aasia köögi järgi isutama, pole ka ime- enamik toidukohtatest on seal just idamaiste juurtega. Meie valituks osutus Chopstix, mida ma Tallinnas olles olin juba külastanud ning siis oli kogemus hea.

Ma ei tea, kas ma olin täna eriliselt vinguvas tujus, aga ma leidsin kõike, mille üle viriseda :D Alustades sellest, et lambipirnid “värelesid” ja tekitasid peavalu, lõpetades söögiga. Okei, esimene mure sai kiirelt lahendatud, aga teine…

Ma päris täpselt Tallinna Chopstixi hindu ei mäleta, aga mulle kuidagi tundus, et Tartu oma on kallim :D Kuigi ma tahtsin võtta endale kevadrulle, lasin Märdil end ära rääkida ja võtsime kaks päevapakkumist (lambaliha bambusvõrsetega ja magushapu sealiha). Mina muidugi lootsin, et tuuakse need lauda nagu igal pool mujal- eraldi anumates. Aga noh, toodigi päevapraena. Suuuur ports riisi ja siis kaste kõrval. Iseenesest pole sellel variandil kah viga midagi, aga ma oleks eelistanud ise oma portsjoni suurust määrata. Noh, LCHF-toitumine ja puha (üldsegi, mida selle toitumise järgijad väljas olles söövad? Ainult salatit? :D).

Kõige pettunum olingi ma söögis. Riis oli natuke maitsetu ning mu magushaput sealiha oli täpselt KAKS tükki kastme sees. Ülejäänu moodustasid hiiglaslikud porganditükid. Ausalt, mu kaste oli kaks sealihatükki + 4-5 cm pikkused paksud porgandid. Noh ok, kõhu sai enam-vähem täis.

Terve päev otsa isutas aga sushi järgi, kaalusime küll üht, küll teist kaasaostmiskohta, aga lõpuks sundis Märt mind Maksimarketist materjali ostma ja ise tegema :D Sellessuhtes oli see hea, sest KÕIK sushivalmistamiseks vajalikud asjad olid säästukaardiga pea poole soodsamad. Jess!

Kartsin alguses küll veidi, et pärast keeran kõik nässu ja tegevuskäik on megaraske, aga lugesin SELLE õpetuse läbi. Korralikult puust ja punaseks valmistuskäik ette tehtud. Veidi nihu läks ainult see, et täidist sai natuke vähe (ja riisi tsipa-tsipa palju), aga eks järgmine kord olen juba targem. Mis kõige tähtsam- see isetehtud sushi maitses täpselt nii nagu peab, nagu “päris” :D

Tahtsime küll ühe rulli täidist lõhega teha, aga lõppkokkuvõttes otsustasime ikka kurk-toorjuust-krevett ja paprika-toorjuust-krevett kombode kasuks. Mmm nomnomnom.

You Might Also Like

 • Avatar
  Merilin 9. sept. 2014 at 21:34

  Oi kui lahe äratundmisrõõm! Ma tegin ka just paar kuud tagasi sellesama õpetuse järgi :D Ja mul oli täpselt sama, et riisi sai natuke liiga palju ja täidist vähem, aga mul oli ikka nii poole vähem vist, kui sul :D Proovisin isegi neid fancymaid teha, et riis jääks väljapoole – tuli väga hästi välja, soovitan proovida! :)
  Oot ja mis, kas see mitte LCHF toitumine ei peaks olema? :D

  • Avatar
   mesiliis 10. sept. 2014 at 08:05

   See on tõesti päris hea õpetus :D Ma kartsin kogu aeg, et ma ei oska rullida korralikult, kui täidist megapalju vahel on, aga noh, julgelt oleks võinud topelt panna. Ma kusjuures tahtsingi ühe rulli teha tavalise ja siis teise riis väljapoole, aga mul tuli see alles siis meelde, kui teise lehe ka riisiga täitnud olin :D

   Oot, mismõttes :D Kas mina peaks olema LCHF toitumises või sushi on? :D

 • Avatar
  Katri-Helena Kaasik 9. sept. 2014 at 21:57

  Käisime ka paar nädalat tagasi Chopstixis…MASENDAV KOHT. Olen ka käinud Tallinnas korduvalt. Sealne toit ei ole just mu lemmik aga alati kindla peale minek, et söön ja maitsev (olen üsna plirtsplärts). Kusjuures Tartus ma ise ei söönudki midagi. Jõlkusin Talisega kaasa. Inimesed, kes olid enne meid ootamas oma sööki, said HILJEM kätte kui meie (me võtsime päevaprae, nemad ka). Okei. Aga me tellisime tegelikult ka need Hiina leivad vms. Me saime need leivad, mis tavaliselt tuuakse eelroana või koos toiduga, kätte siis kui Talis oli lõpetanud oma söögi. Söök oli väga jubeda maitsega ja need leivad… selline tunne nagu Kirde sai on topitud fritti ja siis lauale toodud. Söök nägi välja kole. Ja jook maksis 2,5€ Me ei osanud sellist asja enne vaadatagi. NEVER ei lähe sinna.

  • Avatar
   mesiliis 10. sept. 2014 at 08:09

   Me toidud saime õnneks üsna kiiresti kätte. Aga maitsepoole pealt olid need tõesti väga alla arvestust. Ma kusjuures imestasin ka jookide hindu. Tavaliselt on väike mahl/karastusjook 1 eur, suurem 2, seal oli väike mahlake juba kaks euri, nagu ma ei tea… rikkaks tahavad saada vist :D

 • Avatar
  Arra 11. sept. 2014 at 08:36

  Sul jah kirjas LCHF asemel LFHC ;)

  Aga mina tellin väljas süües, seda mille järgi isu on, sest ma käin nii harva väljas söömas, et loen patupäevaks selle :D Kuigi enamasti tellin siiski salatit või kui vähegi on, siis kala! Sest kala ma ise teen suhteliselt harva.

  Sushi on muidu lemmik mul :) Ma polegi kunagi toorjuustuga proovinud..nüüd laupäeval tuleb uus suurem sushitegu, siis ehk katsetan järgi :)

  PS: Toidublogi ootan ka endiselt suure huviga :D

 • Avatar
  mesiliis 11. sept. 2014 at 09:30

  Ah kurja, lugesin küll teksti mitu korda üle, aga näed siis :D

  Oh, see hea mõte, patupäevaks lugeda. Samas käin ma palju sellistes kohtades ka, kus on buffee-valik, seal saab ilmselt öelda, et kartuli jms ära jätaks ning rohkem salatit võtta.

  Ma väga loodan, et ma jõuan end täna kokku võtta ja lisan paar uut postitust ning teen avalikuks ära selle õhtul :D Ära ainult ootusi liiga suureks puhu :D

 • Avatar
  Anonymous 14. sept. 2014 at 15:53

  Chopsticks uuendas hiljuti menüüd ja tõstis hindu päris korrralikult. Toitude maitse oleneb puhtalt kokkast. Ostan kogu aeg sama asja sealt kaasa ja igakord erinev pms. A mu meelest see igal pool nii.