Booking.com ja hotellide valikust

1. okt. 2014

Nüüd, kus London on põhimõtteliselt juba uksele koputamas, mõtlesin enne tegelikku reisi rääkida veidi eeltööst. Mulle on see täiesti esimene kord minna välismaale nii, et ma pean kõik ise nullist leiutama- ajaplaneerimine, lennupiletid, hotelli leidmine… Sellesmõttes läks hästi, et ma kujutasin ette, et majandamist ja asjaajamist on rohkem. Kuigi-kuigi, hotelli valik tekitas oma valikutega peavalu küll.

Kasutasin sobiva majutusasutuse bronnimiseks booking.comi ja kuigi see leht on üks suur õnnistus, siis valik on seal megasuur. Päris mitu korda võtsin Londoni hotellid lahti ja panin lehe sama targalt kinni tagasi, sest noh… ma ei suutnud valikut teha. Mõtlesingi kirja panna enda jaoks olulised punktid selle õige ööbimiskoha leidmisel, äkki on kellelgi veel kasu.

Kõigepealt tuleb selgeks teha, mis on koha juures kõige olulisem. Hind? Asukoht? Teiste kasutajate hinnang? Mugavused? Mille arvelt oled nõus järeleandmisi tegema ja millest pole kindlasti nõus loobuma? Kui ma alguses kasutasin otsingus ainult kohta ning kuupäevi, sain kiirelt aru, et tuleb mingid parameetrid panna tähtsuse järjekorda.

Minu jaoks kõige tähtsam oli see, et ööbimiskoha broneerimisel oleks tasuta muutmis-/tühistamisvõimalus ning maksmine toimuks kohapeal (ehk ettemaksu ei võeta ja maksma ei pea kohe, kui hotell valitud). Kunagi ei tea, mis ette võib tulla, lõpuks pidimegi kuupäevi vahetama, sest Märdil oli raskusi kooli, töö ja vabade päevade sobitamisega.

Järgmiseks vaatasin asukohta. Mitte seda, et koht oleks võimalikult kesklinna lähedal vms, aga seda, et sinna oleks lennujaamast kerge saada. Kui eelmine aasta käisime Londonis pigem šopingreisil ning kõik korraldas meie eest ära üks äärmiselt tore naisterahvas, pidime bussiga sõitma Stanstedist Golders Greeni. See oli põhimõtteliselt väike peatus keset pikka reisi ning üksi minnes poleks ma elus osanud õiges kohas maha tulla. Seetõttu eelistasin suuremaid või lausa lõpp-peatusi. Konkreetset piirkonda mul polnud, mille järgi kohta valida, aga miskipärast jäid silma ainult ülalpool Thames’i olevad hotellid :D

Lisaks jõuame Inglismaale üsna öösel, seega vaatasin ka seda, et hotell jääks bussijaama vahetusse lähedusse, et vajadusel see maa maha jalutada. Väga hilise sisseregistreerimisega pidin tähele panema ka seda, et hotellil oleks ööpäevaringne vastuvõtt, aga noh, see on enamikul olemas.

Kui eelmine kord oli tegu puhtalt šopingreisiga, siis seekord tahaks rohkem
rõhku panna ringikäimisele, uudistamisele, huvitavatele söögikohtadele…

Rääkides hinnast, siis… loomulikult ma tahaks võimalikult odava majutusega läbi ajada, aga samas olin ma valmis maksma ka rohkem, et saada ülalpool mainitud punkte täitev hotell. Selle jaoks seadsin endale vahemiku, millest üle polnud ma kindlasti nõus minema. Kui minna sõprade või suurema seltskonnaga, on Londonil pakkuda palju ühikastiilis ja naridega ööbimiskohti, mis on väga soodsad. Iseasi, kui leplikud te olete :D

Me Märdiga näiteks mõtlesime kohe algusest peale, et hotelli või hosteli välimus ja reiting pole niiiii olulised, peaasi, et oleks normaalne voodi ja katus peakohal. Nagunii seal eriti aega veeta ei plaani, seega sai selle koha pealt mööndusi tehtud. Samas noh, narivoodid ja kahe võõraga toa jagamine ei sümpatiseerinud ning mingit väga urgast ka ei tahtnud. Ma lugesin tohutus kogustes teiste arvustusi ja jõudsin arusaamale, et keskmine hinne võiks olla 5 või rohkem.

Kui ma nüüd mõtlen, siis tundub, et mul olid päris spetsiifilised nõudmised, aga põhimõtteliselt olin ma valmis kõigega natuke järgi andma, välja arvatud esimene punkt. Ja tegelikult on isegi väga täpsetele tahtmistele valikut meeletult. Mina hakkasingi läbi lappama neid hotelle, kus oli tasuta tühistamine/muutmine ning hea hind. Seejärel hakkasin neid elimineerima asukoha ja hinnangu järgi. Mul oli lõpuks mingi viis kohta valikus ja ma ei suutnud otsustada, sest kõik olid omamoodi head, igal oli mingi väga super pluss, mida teistel polnud (nt hea hind, aga halb asukoht, suurem ja uhkem tuba, aga jagatav pesemisruum jne). Lõpuks otsustasin puhtalt mugavuste järgi.

Meie valitud hotellis on näiteks hommikusöök hinna sees, lähedal on ühistranspordi peatused, Wifi-levik, lähedal on üks hiiglaslikult suur keskus (Westfield Stratford City) ja Olümpiapark… Kuigi hind on tsipa kallim, kui ma oleks soovinud, on hotelli asukoht väga lähedal bussijaamale, kuhu me Stanstedist sõidame. Ehk saan lõpuks öelda wohoo, we’re all set!

Muide, booking.com‘il on mulle üllatuseks väga super klienditeenindus. Kuigi kodulehte saab lugeda ka eesti keeles, mõtlesin miskipärast kogu aeg, et suhtlus ja kõik on ikka ingliskeelne. Kuna ma tahtsin 100% kindel olla, et me saame öösel 1-2 ajal check-ini teha, saatsin väikese kirja ning sain väga kiirelt vastuse. Lõpuks tuli välja, et ma olin krediitkaardinumbri valesti pannud, mille muutmisega mind aidati. Kui kõik sai tehtud, olin ikkagi mures, äkki on veel midagi viga. Klienditeenindus võttis aga minu eest hotelliga ühendust ja kirja asemel helistati mulle, et kinnitada, et kõik on korras. Väga kiire ja meeldiv teenindus ühe nii suure lehe poolt :)

Ja lõppu üks pilt veel, kus ma aitasin teisi turiste hädast välja :D 

You Might Also Like

 • Avatar
  Kaja 1. okt. 2014 at 15:22

  Ma olen ka kõik eestisisesed ja välismaa hotellid leidnud just selle abiga, kuigi olen käinud lisaks lugemas ka tripadvisorit, seal on lihtsalt rohkem arvustusi :)
  Ja teenindus on ka alati super olnud just kui näiteks tahta, et hotelli toas oleks kindlasti vann ja mulle meeldib ka see, et sinu eest võetakse hotelliga ühendust, et ei pea ise hakkama uurima ja otsima ja tegema, kirjutad kõik üles, mis tahad ja enamasti ka saab :)

  • Avatar
   mesiliis 1. okt. 2014 at 18:14

   Jaa, mulle ka hullult meeldis, et peale õige hotelli leidmise ja bookimise muud muret pole, et kõik küsimused lahendatakse sinu eest ja vajadusel võetakse hotelliga ka ühendust :)

 • Avatar
  Anonymous 1. okt. 2014 at 16:44

  Kui saladus pole, siis mis hotelli valisite?

  • Avatar
   mesiliis 1. okt. 2014 at 18:14

   Newham Hotel Stratfordis :)

 • Avatar
  Anonymous 1. okt. 2014 at 17:11

  Mõnus jope tundub viimasel pildil, kust see pärit?

  • Avatar
   mesiliis 1. okt. 2014 at 18:11

   See on Primarkist pärit ja samal reisil ostetud :)

 • Avatar
  Anonymous 1. okt. 2014 at 20:51

  Kui sa muusikalide fänn oled, siis soovitan kindlasti ka mõnd muusikali vaatama minna. Hind on neil küll üpris krõbe, aga elamus on väga hea! Ma ise soovitan "Wicked" ja "We will rock you". "Lion king" on ka muidugi ülihea ;)!

  • Avatar
   mesiliis 2. okt. 2014 at 07:36

   See "we will rock you" kõlab niiiii vingelt. Ma eriti suur muusikalide fänn pole kahjuks, aga nooo…. :D

 • Avatar
  Mrs T 2. okt. 2014 at 07:10

  Muusikalid on seal toredad jah, "Ooperifantoom" ja "Les Miserables" on muidugi klassika!

  • Avatar
   mesiliis 2. okt. 2014 at 07:37

   Meil seekord selline minipuhkus, paaripäevane, tahaks selle sisse rohkem uudistamist mahutada, praegu tundub muusikalidel istumine natuke..ee.. ajaraiskamisena. Kuigi ma olen juba praegu kindel, et seda see pole :D

 • Avatar
  Anonymous 2. okt. 2014 at 07:23

  Mina lähen varsti uuesti Kreekasse ja kasutan majutusena Airbnb varianti. Puhkus tuleb tunduvalt odavam :P .

  • Avatar
   mesiliis 2. okt. 2014 at 07:35

   Ma sellest polegi kuulnud, kõik mu otsingud viisid alati tagasi booking.comini :D

 • Avatar
  Epp 2. okt. 2014 at 07:29

  mulle ka Booking.com vaga meeldib. Aasta tagasi Oxfordis kaies oli meie poolt reserveeritud hotell ( ok B&B) meie broneeringu ara kaotanud. Kuna koik toad ja yllataval kombel ka peaaegu koik ylejaanud hotellid Oxfordis olid selleks nadalavahetuseks valja myydud, siis pandi meid Booking.com kulul 5* hotelli kesklinnas :)! Oo kuidas me nautisime ootamatut upgrade'i.

  • Avatar
   mesiliis 2. okt. 2014 at 07:34

   Ooohoh, siis vedas teil ikka täiega :D Väga kihvt, et niimoodi asi lahendati :)

 • Avatar
  Anonymous 4. okt. 2014 at 22:11

  Mida sa undad, värdjas?

  • Avatar
   mesiliis 11. okt. 2014 at 12:16

   Milline imekspandavalt konstruktiivne kommentaar