Eesti oma, Biominerata

6. nov. 2014

Mõni aeg tagasi kirjutasin hästi üldiselt eestimaisest puhastusvahendite tootjast, Biominerata‘st. Nende toodetele väljastatud rahvusvaheline ökomärgis ning lisaks sellele, et kogu kraam on looduslikud, parandavad need ka ruumide sisekliimat ja mõjuvad nahale hoolitsevalt.

Mina sain katsetamiseks kolm toodet: nõudepesuvahendi, vannitoa jaoks üldise puhastusvahendi ja wc-poti puhastusvahendi. Olen nüüd tükk aega neid kasutanud ning olen väga heas mõttes üllatunud.

Kui kuuldakse sõna “looduslik” või “öko”, siis paratamatult mõeldakse esimese asjana, et ilmselgelt pole toode siis ka nii tõhus, kui kogu keemiline kraam. Biominerata teeb oma tööd aga täpselt sama hästi, isegi grammi võrra paremini, kui tavapäraselt kasutuses olev kodukeemia. Ja kui lisada tõhususele juurde muudki plussid (keskkonnasõbralikkus, valmistatud kvaliteetsest ja looduslikust mahetoorainest, hea mõju nahale, eestimaine toodang), siis noh, tuleb tunnistada, et Biominerata on tõesti peajagu teistest üle.

Vannitoa puhastusvahend tegi oma tööd hästi- see eemaldas isegi ammused pruuni juuksevärvi laigud pesumasinalt, millest ma olin üritanud juba ammu lahti saada. Wc-poti oma oli ka hea. Sellessuhtes, et ma pole ühegi potipuhastusvahendis pidanud pettuma, seega mingit vau-efekti polnud, aga kuna see on looduslik ja on sama hea tulemusega, kui keemilised tooted, siis on see ju super!

Nõudepesuvahendiga olen vist kõige rohkem rahul, sest seda kulub megavähe ja vahtu jätkub kauaks. Teate ju küll seda vana muret, et kasutades kõike muud, peale Fairy, tuleb nuustikule kallata pool pudelit vahendit ja nii iga kahe minuti tagant :D Biominerata on minu katsetamiste järel ainuke, kes suudab Fairyga võistelda. Ning kuigi pestes on vahendi lõhn üsna tugev, siis hiljem taldrikud on täiesti lõhnatud, Fairyga pestes jääb selline kerge hõng juurde.

Kuna mul vannitoas on remont veel tegemata ja seal pole normaalset valgust ka, jäi mõte teha enne-pärast pilte soiku. Õnneks leidub Märdi maal igasugust kraami.

Leidsin rauahunnikust vana malmvanni ning emailitud kraanikausi. Mõlemad on vihma-tuule-tormi käes vist aastaid seisnud. Kraanikausis olid veel igasugused rauajupid, mis andsid mõnuga oma roostet edasi. Mõlema puhastamiseks kasutasin ainult sooja vett  ja Biominerata vannitoavahendit. Ma ütlen ausalt, et ma ei oodanud sellist (loe: nii head) tulemust, sest kui kodus toimub koristamine tihti, et mustus ei jõua korralikult kinnituda, siis sel korral olid mõlemad asjad jõudnud kaua aega kõike endasse “imeda”.

Nb: piltide puhul ma mingit suurt töötlust ei kasutanud, lisasin õige pisut kontrastsust, sest muidu poleks pudelid valge taustal välja paistnud :)

Päris puhtaks ma neid muidugi ei saanud, mingid plekid ikka jäid, aga noh, tuleb tunnistada, et ma väga kõvasti ei nühkinud ka, sest väljas oli päris külm veega solberdada. Samas näitab see hästi puhastusvahendi tõhusust. Vanni-kraanikausi pihustasin ainult korra üle, sest lappi loputades andis vahend päris palju vahtu, niiet rohkem polnud vajagi. Aa, “lapina” kasutasin poroloonitükke, niiet mul polnud isegi korralikku nuustikut. Suureks plussiks oli ka see, et mu ilusad käekesed jäid pärast suurt puhastustööd täitsa pehmeks ja mõnusaks :)

Muide, isegi need oranžikaspunased plekid, mis alles jäid, hakkasid maha tulema. Kui oleks aega ja viitsimist olnud nühkida, oleks need täitsa ära saanud!

Ainsa miinusena komplekti juures saan välja tuua ainult selle, et vannitoavahendi lõhn hakkas mulle miskipärast täiega vastu, kuigi alguses meeldis just see kõige rohkem. Samas on wc-poti vahendil sama lõhn ning see mind ei häiri… Igastahes, mina olen väga rahul- tooted on tõhusad ja neid kulub tegelikult päris vähe.  Kes vähegi mõtleb looduslike toodete peale üle minna, siis soovitan Eesti oma Biomineratat! Tooteid saab osta kodulehe e-poest (vt SIIA) või otsi lehelt üles edasimüüjad. Tartus on selleks näiteks Lõuna-Eesti Ökokeskus.

You Might Also Like

 • Avatar
  Arra 6. nov. 2014 at 15:08

  Ja kust neid leida võib? Ilmselt mitte igast suvalisest poest? Kui tagasi kodumaale jõuan (haha, pole ära läinudki veel ju :D), siis tahaks ka proovida.

  • Avatar
   mesiliis 6. nov. 2014 at 15:11

   Oijah, see jäi välja kirjutamata :D igastahes, kodulehel on e-pood täitsa olemas : http://biominerata.ee/pood/ ning Tartus on edasimüüjaks Lõuna-Eesti Ökokeskus.

   Ma juba nii ootan su minekut :D Noh, sellesmõttes, et saaks aga ägedaid postitusi :D

  • Avatar
   Arra 6. nov. 2014 at 15:33

   Eks paistab, mismoodi neid postitusi tulema hakkab :D Ma üldse ei kujuta ette, kuidas see eluolu seal olema saab :D

 • Avatar
  Arra 6. nov. 2014 at 15:09

  Aa…nevermind me…ma nägin juba, et sul oli jutu sees link täiesti olemas :P

  • Avatar
   mesiliis 6. nov. 2014 at 15:18

   Juba jõudsin vastata :D