Hello, november, be kind to me!

4. nov. 2014

Oijah, ma ei teagi, kust nüüd alustada…Selline tunne, nagu jube palju oleks juhtunud, kuigi tegelikult olin oktoobri lõpus vist kogu aeg tööl. Alguses ma ei saanud sellest ise arugi, et liiale läheb, aga lõpuks oli olukord, kus kõik hotellis ööbivad inimesed küsisid, kas ma koju ei lähegi, kas ma elan hotellis või kas ma töötan selle ameti peal üksinda, sest nad nägid päevast-päeva (ja ööst-öösse) ainult mind :D Siis hakkasin oma graafikut uurima ja hoplaa- näiteks kuuest üsna jutti tööpäevast tegin neli öist vahetust. Kah üsna jutti. Tulemus on see, et ma olen omandanud oskuse absoluutselt igal pool, olenemata asendist või mugavusest, magama jääda.

Laupäeval oli mu sugulase juubel, mis peeti maha Askari puhkemajas. Supermõnus koht peo korraldamiseks! Üle pika-pika aja nägin kõiki oma sugulasi ühes kohas, sai natuke rohkem šampat joodud, tantsitud ja no nii lõbus oli! Eriti siis, kui Margit võttis hoogu, et jõuga uks lahti suruda ning siis sama hooga tuppa lendas, vindiga koha peal ringi keerutas ja seejärel voodite vahele maha kukkus. See oli reaalselt nii naljakas, et praegu sellele mõeldes itsitan nagu segane:D

Hiljuti mõtlesin ka Instrumentariumi soodukat ära kasutada ning uued prillid osta. No jumal, see valimine.. elu kõige frustreerivamad 90 minutit. Uute raamide ostmine on inimese jaoks, kes kannab prille 99% oma ajast, ikka väga suur ettevõtmine. Kõigega peab arvestama ja valima just need sobilikud, sest ei tahaks ju 99% ajast natuke imelik välja näha. Õnneks juhtus Märdi endine klassiõde (tsau, Jane)  ka sinna  ning sain naiselikku arvamust küsida. Nüüd ootan kannatamatult prillude valmimist.

Seoses sellega, siis lugesin veidi aega tagasi kellegi blogi, kes ka kirjutas oma prillidest ja tal oli kasutuses vist kolm (või neli) paari… Kuidas inimesed raatsivad neid nii palju osta? :D Noh, okei, kampaaniate ajal saab üsna soodsalt hakkama, aga ikkagi. Hakkasin selle peale mõtlema ja leidsin, et minu jaoks, kes ma kannan prille suht kogu aeg, on need eelkõige tarbeesemeks, mitte kaunistuseks.

Ma ei oska seda hästi selgitada, sest ma usun, et kõigi jaoks, kel nägemine halb, on need tarbeesemed (:D)… Aga mul näiteks ei tule pähegi osta uusi raame, sest ma tüdinesin vanadest ära või nägin poes uusi ja ilusamaid. Ma hakkan prillide soetamise peale alles siis mõtlema, kui vanad hakkavad tükkideks lagunema. Ja noh, kui mul oleks igal hommikul valikus neli eri sorti raame, siis ma peaks vist kaks tundi varem üles ärkama, et oma valikut teha :D (Mainin siinkohal ära, et see jutt polnud üldse suunatud selle neiu kohta, keda lõigu alguses mainisin, lihtsalt tema postitus pani mu üldiselt mõtlema).


Nii, kiire teemavahetus: aeg-ajalt üritan oma kiskast ka ikka normaalseid pilte saada, aga ta on kas väga häbelik või väga kiuslik. Iga kord, kui ma fotoka kätte võtan, teeb ta nii ilusaid nägusid ja on lihtsalt ülimalt nunnu. Ja siis sel hetkel, kui fokuseerimispiiksu kuuleb, keerab pea demonstratiivselt kõrvale ning enne minu poole tagasi ei vaata, kui kaamera käest ära pandud. Et pilti saada, peab lihtsalt välkkiire olema või krõbistama objektiivi juures kommipaberit. 

Ja ja ja ja ja mul on esimene plaan järgmiseks suveks juba olemas! Arvake ära, mis! Vihjeks see pilt:

Olen nüüd päris tükk aega kaalunud, mida oma juustega ette võtta, sest -oh seda üllatust- ma olen ühtlasest pruunist värvist tüdinud. Ma juba ootasin, kuna see klõks ära käib, et vaja hakata natuke jälle teistsugusemaks muutuma. Plaan on lõpuks olemas, värv ka ja hetkel on asi kõik mu enda viitsimise taga.

Täna juhtus aga nii, et astusin natuke oma mugavustsoonist välja. Ma pole vist kunagi läinud ekstra linna, et pildistada. Tavaliselt juhtub mul kaamera kotis olema ja siis ma teen mõne juhusliku klõpsu. Seekord sundisin end sooja teki alt välja minema, juukseid kammima ning suunda Emajõe äärde võtma. Mul oli isegi statiiv kaasas!!


Mul oli kindel plaan Vabadussillast tuledesäras pilti teha. Mõttes olevat kujutlust ma küll ei teostanud, samas jäin oma käiguga ikka rahule. Ja noh, mulle meeldib ilmselt rohkem jäädvustada fookusest väljas tulesid, kui selget silda :D Kuna mul oli kaasas ainult ustav fikseeritud 50mm objektiiv, siis oli päris keeruline leida õiget kohta, et kõik soovitu jääks peale (ja ise sealjuures vette ei kukuks). Seega korralikku, terve-silla-pilti ma ei saanudki, hiljem mõtlesin, et oleks võinud Kroonuaia sillal seda üritada. Selleks ajaks oli mul aga purde peal kõhutamisest juba nii külm, et mõttes oli ainult kuum kakao. Muide, kas piltide järgi arvate ära, mis mu lemmikvärv on? :D:D

 Ma ütlen, see on see algajate värk, et iga pilt tundub niii lahe ja pole kriitilist meelt, millega kõige paremad välja noppida, niiet jah.. las neid seekord siis olla palju. Isegi hoidsin end tagasi, et mitte postitada 10 samasugust pilti, millel ainult tulede värv vee peegelduses erineb :D:D

You Might Also Like

 • Avatar
  keski kaootiline 5. nov. 2014 at 08:57

  Mulle meeldib just see pilt, mis koosneb ainult täppidest. Tartlane saab vist juba sealt üsna lihtsalt aru, millega tegu :D

  • Avatar
   mesiliis 5. nov. 2014 at 17:46

   Tartlastel vist sellega tõesti probleemi pole :D Mulle endale meeldisid ka kõige rohkem sellised udused-täpi pildid :)

 • Avatar
  Annika V 5. nov. 2014 at 12:00

  Kust Sa neid "Crazy color" juuksevärve soetad? :)

 • Avatar
  Gerli Naaris 5. nov. 2014 at 14:37

  Mis see Crazy Color endast kujutab? Kust seada soetada saab ja kuidas töötab?
  Mul endal on plaanis ka juukseid värvida. Või õigem oleks vist öelda toonida, aga ma ei ole suutnud otsustada, millega värvida/toonida ja nii see aina edasi lähebki.. :D

  • Avatar
   mesiliis 5. nov. 2014 at 17:54

   Seda olen ainult näinud müügil Inglismaal ja ebays (link on eelmises kommentaaris). Mina olen ülirahule jäänud, sinised juuksed sain ka just selle värviga. Kuna see pole niivõrd tooniv palsam, vaid poolpüsivärv, siis on tulemus püsivam. Nt ma kasutasin esimest korda seda mai keskel ning suve lõpukski polnud värv veel ära läinud (vahepeal ma ei uuendanud ka ise) tumedast sai ainult mõnus pastelne värv. Mis mulle hullult meeldib, ongi see, et värv kulub pastelseks, mitte luitunuks :)

   Miinusteks on see, et ebayst tellides ei saa tooninäidistest päris "õiget" sotti, aga väga mööda need samas pole. Ja noh, kui mingilmääral oli see pikk peas püsimine ka probleemiks, sest ma tahtsin juuri üle värvida, aga sinine polnud veel ära kulunud :D

 • Avatar
  Kati 5. nov. 2014 at 20:20

  Et siis tuled suvel Soome kontserdile ? :D

  • Avatar
   mesiliis 6. nov. 2014 at 08:39

   Tulen! :D

 • Avatar
  Mari 6. nov. 2014 at 10:12

  Mõistan raskusi prillide valikul. Ise tegin ka selle just läbi. Otsisin optilisi päikeseprille ja kuna mul on väga kitsas nägu, siis näiteks Tartust leidsin 2 paari parajaid raame, ühed olid liiga kallid ja teised koledad. Võib-olla oleks rohkem leidnud aga osad müüjad lihtsalt ei tee oma tööd. Läksin teises linnas Eesti Optikusse ja sinna ma jäingi. Müüja soovitas päikeseprilli raamide asemel tavaraame ja nii läks valik kohe hulga suuremaks. Asi lõppes sellega, et kuna ma ei suutnud kahe paari vahel valida, siis ühed võtsin päikeseprillideks ja teised tavaprillideks. Tavaprillid olid puhtalt emotsiooniost tänu müüja heale tööle. Soodukat ma taga ei ajanud, sest kitsas nägu ei võimalda ühte poodi eelistada aga õnneks olid ka selles poes parasjagu soodustused. Nüüd ootangi kannatamatult, et prillid kätte saaks.

  • Avatar
   mesiliis 6. nov. 2014 at 11:14

   Mul on pigem see, et mulle sobivad üsna paljud (minu arust vähemalt :D) raamid, et siis ei suuda otsustada, millist võtta, millist jätta. Nüüd oligi valik kolme paari vahel, igaühel omad head-vead. Õnneks mul oli müüjatega hästi positiivne kogemus, aga noh, ma olen iga kord Instruga rahule jäänud, igas mõttes.

   Ma sain eile just kätte ja see nädal aega ootust oli nii piinarikas :D

  • Avatar
   Mari 6. nov. 2014 at 14:35

   Ma valisin lõpuks seitsmest kaks välja. Ja ooteaeg 2 nädalat. Väga karm.