Breakfast at Werner’s

26. veebr. 2015

Kuidagi märkamatult on minu lemmik-kohvikuks kujunenud Werner. Varem sai sealt aeg-ajalt kohvi võetud, aga nüüd, kui Kadiga kokku saame, siis seame oma sammud alati just sinna. Pea iga kord läheme plaaniga ainult midagi head ja sooja juua, aga need hõrgud lõhnad, mis juba hommikul vara kohvikut täidavad, lihtsalt sunnivad ümber mõtlema.


Kui varem kohvitasime hommikuti alumisel korrusel ja võtsime näksimiseks mõne (imemaitsva) saiakese, siis nüüd oleme avastanud hommikusöögi buffee teisel korrusel. Alguses arvasin küll, et kuus eurot on nats palju nii vara “raisata”, ma ei raatsi tavaliselt lõunapraegi eest üle viieka maksta, aga samas on hinna sees kohv, külmad joogid, kehakinnitus ja magustoiduks koogitükk.. Nomnomnom. 

Õnneks on meil Kadiga alati samal ajal kõht tühi ning hommikul vara on lihtsalt nii mõnus avaras ning valgusküllases saalis istuda ja head toitu nautida. Sealse latté, sooja saia ja ürtidega toorjuustu pärast olen ma nõus isegi oma uneaega kärpima ja varakult linnas olema.Tänagi lõpetasin oma öise vahetuse (seepärast ka korraliku padjanäoga pildid :D) ning kuigi pidime ainult kohvi kaasa ostma, siis märkamatult olime jälle üleval, taldrik käes ja ladusime sinna head-paremat peale :D Maitsva eine kõrvale saavad kõik jutud räägitud ja ära minnes on alati kuidagi hea tuju. Ma arvan, et lisaks kõigele muule positiivsele, on see ka teenindajate tõttu. Ma pole veel ühtegi korda näinud Werneris pahura või tõsise näoga töötajat. Kõik on alati rõõmsad, naeratavad ja on üliviisakad. Me likey :)


Jätkasime oma mõnusat hommikut Magaziinis, mis on minu jaoks uus avastus. No seal on küll vist kõike, eriti paelus mind aga lauanõude osakond. KUI ilusad musta/punast/halli värvi taldrikud ja kausid seal olid. Igas suuruses ja värvis tasse.. Paradiis. Ja kõik üsna taskukohase hinnaga! Mõtlesingi, et peaks kodus kapid üle vaatama, sest osa nõusid on täketega ja pealegi tahaks ma, et kõik oleks ühest komplektist. Praegu olen vajadusel ostnud kõike kahekaupa, aga oleks nii vinge, kui terve kapp oleks ühes stiilis nõusid täis.

Kuna hiljuti saime endale kohviveski ning tegeleme jahvatamisega ise, siis oli vaja ubade jaoks eraldi hoianumat, mille ka Magaziinist leidsin. Lisaks võtsin endaga koju kaasa kaks kihvti tassi (okei, mul tasse reaalselt kaks kapitäit, aga neid ei saa kunagi liiga palju olla :D) ja karahvini. Seda viimast polnud küll iseenesest vaja, aga see maksis alla kolme euro ja ma ei suutnud vastu panna. Kokku läks summa veidi üle 12€ ja olen rahul!Tegime veel kiire šopingu Sepa Turul, kust ma leidsin lõpuks ometi ideaalsed teksad. Ma olen kolm kuud ajanud taga tumesiniseid pükse, mis oleks tugevast teksamaterjalist (st poleks pehmed ja udemeid külgetõmbavad) ja poleks eest kulutatud. Nüüd võin otsingud lõppenuks kuulutada.

Igastahes, olen nüüd diivanil end kerra tõmmanud, joon uuest tassist kohvi ja mõtlen, et lähen teen vist ühe uinaku, see magamata öö hakkab järgi jõudma :)

You Might Also Like

 • Avatar
  Anonymous 26. veebr. 2015 at 13:52

  Kus kohas Magaziin asub ?
  Werner on tõesti imeline koht ! Pidasime üleval sünnipäeva lõunat ja teenindajatele ei tekitanud raskust see, et soovisime alt kooki juurde osta. Teenindaja tuli rõõmsameelselt kaasa ning me saime lisaks toidule ülimõnusa koogielamuse ! Seega igati 5+ kohta, mida julgen samamoodi soovitada :)

  • Avatar
   mesiliis 26. veebr. 2015 at 17:50

   Magaziin on Ringtee Sirkaga samas majas. Ühes otsas on see Siriuse putka ja siis ülejäänud majast on pm Magaziin. Suurelt on nimi ka väljas seina peal :)

   Jaa, mul ka Werneris alati ülihea teenindus, isegi kui lihtsalt kohvi oleme võtnud ja järjekord on pmst ukseni, on leti taga tüdrukud alati hästi positiivsed :)

 • Avatar
  Anne-Mai 26. veebr. 2015 at 18:20

  Ma lugesin seda postitust just Werneris istudes. Spooky…

  • Avatar
   mesiliis 26. veebr. 2015 at 19:58

   Haha, päris hea kokkusattumus :D

 • Avatar
  Anonymous 26. veebr. 2015 at 19:41

  Kellele sa, ahv, irvitad? Jube positiivne ikka kõik eks. Kui sa SITTAGI ei tea, siis ära IRVITA, muidu teeb sust "portreeloo".

  • Avatar
   mesiliis 26. veebr. 2015 at 19:58

   Oli sul väga halb päev täna? :(

  • Avatar
   Anonymous 28. veebr. 2015 at 09:52

   Hahaha päris skisofreeniline kommentaar :D

   Sina, Liis, oled igati armas ja sinu postitusi on alati vahva lugeda!

  • Avatar
   mesiliis 28. veebr. 2015 at 16:37

   See oli jah natuke.. ee.. naljakas :D

   Aitäh sulle, tegid tuju kohe rõõmsamaks :)

 • Avatar
  tudengiraport 27. veebr. 2015 at 20:39

  Ma hakkasin kohe guugeldama, et kus see asub, tahaks ka minna (ma otsin alati uusi kohvikuid!) ja siis vaatan, et see on… Tartus. Daaamn. Aga Tallinnas on mu lemmik Living Room Café!

  • Avatar
   mesiliis 27. veebr. 2015 at 21:36

   Tallinnas peaks Solarises (ja Kalamajas vist ka?) asuv Gustav Cafe olema Werneri niiöelda "väikevend" ja Werneri alla kuuluma. Stiil ja sisekujundus on üsna sama, hubasus on ka olemas.. kondiitritoodete koha pealt ei oska küll kaasa rääkida, aga nt Tartu Gustavis on küll maitsvad saiakesed ja tordid :)