no need veekeskuse riietusruumid

10. veebr. 2015

Õõõh, mul oli plaanis teha pikk pildipostitus möödunud nädalast (eelkõige laupäevast, mil sai ühe põnni sünnipäeval käidud)… aga juhtus hoopis nii, et ma tõmbasin diivanilaual pikali nii vee- kui ka jogurtiklaasi ja assa, pole nii kiireid liigutusi pikka aega teinud :D


Minu läpakale läks umbes kolm tilka vett peale ning hetkel on see tagurpidi kuivamas, sest need kolm tilka keerasid klahvistiku kuidagi untsu. Märdi kümneaastase HP klaviatuurile “kallasin” põhimõtteliselt terve klaasi jogurtit ja see isegi ei kleepu… Niiet täna kasutan ma vanu pilte tema arvutist.


Ma muidu tahtsin teha hästi positiivse postituse, aga vist on vaja veidi end välja elada… :D 

Olen nüüd üsna tihti ujumas käinud ning ma ei tea, osad inimesed lihtsalt on nii naljakad. Ma üldiselt olen sellistes kohtades nats häbelik.. No päris kappi (või wcsse) ma end riietama ei roni, aga samas ei taha ma väga alasti ringi ka lehvida, sest.. mul on lihtsalt ebamugav. See aga ei takista teistel nakedfesti pidamas. Ma tean küll, et kui see häirib ainult mind, siis on see minu probleem, sest mis siivsust ma ikka saan loota kohast, mis on mõeldudki riiete vahetamiseks?

Muidu ongi mul teistest suva, ma lihtsalt ise ei taha riieteta olla. Või pigem ütleme nii, et mul pole probleemi olla alasti, käia pesemas-saunas ning pärast rahulikult riietuda… Aga samas ei taha ma väga tund aega paljaste rindadega ringi ka tsillida, pigem teen oma toimetused ära ja minekut. Aga kui kõrvalkapi-naine terve aeg (st aeg, kui ma jõuan kuivatada, kreemitada, riidesse panna) alasti ringi hööritab ning ennast pidevalt poolkogemata minu vastu hõõrub, siis no sorri, see ei meeldi mulle. Kui ruumi on palju, aga möödumiseks surutakse ennast “lihtsalt niisama” minu vastu, siis ma eelistaks, kui neil sel ajal natukenegi riideid seljas oleks.

Auras on üsna vähe üldkasutatavaid fööne. Kui ma näen, et kõik on hõivatud, siis noh, ma tegelen seni muude asjadega, kreemitan-panen riidesse-kuivatan rätikuga juukseid jne. Miskipärast kardavad paljud vist, et jäävad föönikohast üldse ilma ja tulevad alasti, tilkuvana kõrvale seisma ja lihtsalt passivad seni, kuni ma olen ära föönitanud. Alasti. Tilkuvana.

Ükspäev nägin juhust, kus tsikk kuivatas (enda kaasavõetud fööniga) juukseid, ainult käterätt ümber keskkoha. No okei, las olla, eks. Ja siis kutsus oma alasti sõbranna enda juurde, et “kuivata sa mul tagant juukseid”. Ma ei tea, võib-olla olen ma väga vanamoodne ja häbelik, aga mul ei tuleks pähegi vaadata, et ops, Kadi on alasti, kle, tule kuivata juukseid mul, a ära riideid selga pane :D Esiteks saan ma sellega ise väga hästi hakkama ja teiseks.. Kadi vaataks mind ilmselt natuke imelikult ning vastupidisel juhul (kui ma läheks ise alasti ta juukseid kuivatama) kustutaks mu oma sõbrana vist üldse ära :D

Siis on emad, kes võtavad riietusruumi kaasa oma poegi. Muidu poleks sest hullu midagi, kui need pojad poleks juba 10-12 aastased. Kui laps ei saa kümnesena enda riietamisega hakkama, siis äkki oleks aeg õpetada, mitte alasti naistekarja teda võtta? Eriti kui on näha, et ta ujukate jalgapanekust väga ei hooligi ning laseb silmadel mitte-nii-väga-lapseliku uudishimuga ringi käia.

Kes on Auras käinud, teavad ilmselt, et kahe kapirodu vahel on pikk peenike pink, mida peavad saama mõlemad pooled kasutada. Mina üritan ruumiga võimalikult kokku hoida, sest teised tahavad ka ära mahtuda. Okei, kui olen mingil hetkel üksi, siis laian, aga kui keegi tuleb, korjan oma kodinad kohe kokkupoole. Ja siis on inimesed, kes laotavad terve varanduse mööda pinki laiali. Käterätid, pesuvahendid, kreemid, kammid, riided, meik, ehted, rahakotid, telefonid.. Nagu väljanäitusel oleks. Üldse ei hoolita, et sellele pingile peaks teised inimesed ka ära mahtuma.

Kõige rohkem häirivad mind aga inimesed, kes veest tulnuna wc-d kasutavad. Iseenesest see mind ei sega, sest mis sa teed, kui häda tuleb, eks. Aga PALUN, kui te tulete tilkuvana otse basseinist vetsu, kuivatage enda järelt vähemalt prill-laudki ära. Veeloike pole valgel plastmassil hästi näha ning üliebameeldiv on lihtsalt vette istuda.

Kui riietusruumi-mured välja ajada, siis on mulle ujumine täiega meeldima hakanud. Eriti kihvtid on rühmatreeningud, millest üritan ikka hoolega osa võtta. Lihtsalt nii hea on kolmveerand tundi vees zumbat vihtuda ning siis pärast basseinis vedeleda ja logeleda.

Ja lõpetuseks viskan siia paar vanemat pilti veel. Märdi arvuti on nagu kullaauk, kõik pildid, mille olemasolu olen ma juba ammu ära unustanud, on siin olemas. Ma seda postitust umbes kaks tundi kirjutanud, sest umbes kolmveerand aega kulus erinevate kaustade ülevaatamiseks :D

You Might Also Like

 • Avatar
  Aveli 10. veebr. 2015 at 23:12

  Hahaa :D Ja mina olen see, kes ei saa aru inimestest, kes riietusruumis riiete vahetamist häbenevad :D Okei, ma ise ka ei ole sellist tüüpi, kes lihtsalt niisama ihualasti ringi patseeriks, aga no tõesti on imelik vaadata ka inimesi, kes 1) pesevad end ujumisriietega, 2) käivad saunas ujumisriietega ja 3) vahetavad need riided siis pesu vastu rätiku all niiviisi ukerdades, et tundub, et mõned strateegilised kohad kuivaks ei saagi ja samaaegselt näivad neiud ümberkukkumas olevat, hoolitsedes selle eest, et kõik ikka rätiku alla varjule jääks samal ajal aluspükse jalga ajada proovides (nüüd jääb mulje, nagu ma ainult vahikski, mida teised inimesed riietusruumis teevad, eks :D tegelikult jäävad sellised ekstreemselt häbelikud lihtsalt kuidagi eriti silma). Mulle kuidagi on mulje jäänud, et see on rohkem selliste puberteediealiste tendents, et üldse end näidata ei taheta, minu klassist näiteks ei käinud ükski tüdruk kooli ajal end pärast kehalise tundi dušši all pesemas (häbenedes alastiolekut), vaid solberdati siis pesu väel kraani all – täiesti absurd tegelikult ju ja siis ujumistundides oli täpselt see eelpoolkirjeldatud käitumine, gümna lõpuks mul juba viskas üle ja hakkasin ennast siis ühena vähestest "normaalselt" ujumistunnijärgselt pesema. Kusjuures olen viimastel aastatel üldse üpris vabameelseks muutunud alastioleku osas, näiteks pean täiesti normaalseks alasti segasaunas käimist, samas seal hakkab mängima see efekt, et häbeneda tuleb teiste tüdrukute ees, sest enamik neist end paljaks võtta ei kavatse ja siis neid kes kavatsevad peetakse litsakateks või lihtsalt imelikeks (vaatamata sellele, et poisid on kõik alasti) ja nii istun enamikes seltskondades ikkagi ka mina rätikuväel. Sel suvel sain ka oma elu esimese naisterannakogemuse Pärnus ja arvata, et seal ainult ja ainult naised on, on ikka väga naiivne – inimesi jalutab läbi nii mehi kui naisi ja täitsa selgelt võib näha ka mõnda piilujat, kuid põhimõtteliselt on ikkagi nii, et inimene, kes juhuslikult sealt läbi jalutama satub ikka midagi ei vaata ja nagu mu vanaema ütles, siis need piilujad on lihtsalt haiged inimesed, las ta siis vahib ammuli sui kui tahab ega mina sellest vaesemaks jää kui üks vaimsete häiretega vanamees mind vaatab :D Selles mõttes, et nudistiks ma ennast ei pea, aga tänapäeval on üldseis ikka päris kummaline – ühtpidi paljastatakse end riietusega niiviisi, et napilt tissi-tussi ära katab ja teisest küljest on siis nii hirmus suur häbi kui keegi midagi reaalselt kas või sookaaslane ja pesuruumis nägema peaks, vanasti olid asjad ikka vastupidi, naisterahvad naisterahvaste ees end ei häbenenud ja samas ei käinud linnapeal ka poolalasti ringi :D

  • Avatar
   Sille Täht 11. veebr. 2015 at 01:46

   Word

  • Avatar
   mesiliis 11. veebr. 2015 at 09:04

   Nii pikk kommentaar, Aveli, vahva :D Igastahes, mul pole probleemi olla alasti, kõik saunad-pesemised teen ma veekeskustes loomulikult ilma ujumisriieteta ning pärast riidesse pannes ei peida ma end ka käteräti taha, et jumala eest ainul labajalad näha oleks :D See on mu arust loomulik, et noh, kui ma sellises kohas olen, siis mis ma ikka põen. Aga samas ei tunne ma end oma kehas niii hästi, et ma võiks tund aega paljaste rindadega ringi lehvida. Noh, iseenesest VÕIKS, aga samas ei viida ma riietusruumides aega, sest kui ma ujuma lähen, tahan kiirelt basseini saada ning tulles olen väsinud ja tahaks kiirelt koju saada. Asi polegi niivõrd alastuse häbenemises või et omgomg, ma ei suuda alasti inimesi näha :D Aga lihtsalt mulle ei meeldi, kui ma föönitan juukseid ning paljas naine hingab kuklasse. :D

   Ooh, see kooliaegne pesemine, mida siin kirjutasid, on üsna tavaline :D Põhikooli ajal oli endal ka selline häbelikkus, gümnaasiumiajal sai ikka korralikult pesemas käidud. See on muidu üsna hea tähelepanek, et tänapäeval on nii paljastavad riided, aga riietusruumides ei või midagi muud peale käsivarte paljas olla :D

  • Avatar
   Anonymous 11. veebr. 2015 at 09:34

   Ma olin ka varem üsna häbelik ja küllgi ma kuskil varju ei otsinud, siis proovisin enda asjadega voimalikult kiiresti valmis saada ja minekut teha. Kolisin eelmisel aastal Saksamaale ja elan koos kohalikuga, kes pärast väikest Eestis elamist sauna armastab. Siin aga on saunad koos ujumiskeskuse ja koige muu toredaga ning enamikus neist ei ole lubatud ujumisriietega olla. Seega suur oli minu üllatus kui ma esimest korda sauna läksin, ilmselgelt hoidsin kümne küünega rätikust kinni ja kui siis kari vanemaid meesterahvaid mulle roomsalt palja kaadervärgiga vastu jalutasid. Inimesed jooksevad paljalt ringi saunast sauna liikudes, saunas ja basseinides, suurem osa saunades on segasaunad. Viimasel korral basseinis istus mu vastas vanem meesterahvas, kes ilmselt ei teadnud mida enda silmadega peale hakata. Sellistel hetkel on üsnagi ebamugav. Oh, ja muidugi siin on saunades "rituaalid" (tuleb tädi, teeb rätikuga tuult, kallab kividele olivett jnejne), kus ei saa ei istuda ega astuda, sest häid lambaid mahub palju ühte lauta. Jei for me!
   Praeguseks hetkeks ma enam väga ei poe…olgem ausad ma ilmselt ei kohtu nende inimestega enam kunagi, loodetavasti :D

   Kertu

  • Avatar
   mesiliis 11. veebr. 2015 at 11:00

   Ohhoo, see võis tõesti šokk olla :D Mul segasauna vastu pole midagi, seni kuni kõigil rätikud ümber on. Naistega saunas on suva, aga ma ei tea, mul on üliimelik, kui mind näeb alasti mees, kes pole mu elukaaslane :D

   Eks inimene harjub kõigega, kui pidevalt muud võimalust pole, kui alasti segasaunas käia, siis noh.. pikapeale läheb ebamugavustunne ka üle :D Haha, mine tea, mõnikord vb poes juhtute kokku, siis hea muljetada :D

 • Avatar
  paharetpisike 11. veebr. 2015 at 04:35

  Probleemi alasti olemise ees ei ole aga üle jäänud muuga nõustun. mina üldse avalikes veekeskustes käia ei saa, sest kunagi lapsena leidsin julga enda kõrvalt ulpimas ühes väikeses veekeskuses ja peale seda ma ei suuda. Töötasin haiglas hügieeniosakonnas ja seal mainisin seda, mulle öeldi kohe, et meie linna(elan soomes) ujulasse ongi parem mitte minna, sest seal koguaeg liikvel haigused ja vee klooritase on pidem kui olema peaks, et teiste baktereid tappa.

  • Avatar
   mesiliis 11. veebr. 2015 at 09:06

   Öäääkk. Õnneks ma Auras junne märganud pole, kuigi suvel osades tiikides-järvedes ujumisest olen küll loobunud, sest vesi lihtsalt on nii must ja rõve :D

 • Avatar
  Anonymous 11. veebr. 2015 at 10:19

  Mina käisin ka siin vahepeal üsna tihti ujumas. Ennast ka ei häiri alastiolek ja saan kõik oma asjad täiesti okeilt asjatatud, aga mis mind häirivad on need lapsed, kellest sa siin räägid. Mind nii häiris see, et ma lausa googeldasin selle kohta ja uurisin foorumitest :D Oli seal neid emmekesi, kes siis kaitsesid ja rääkisid, et "issand, mis perverdid..arvate, et lapsed vaatavad" .. ja muidugi see, et "mis ma siis tegema pean, kas jätan lapse koju".. Nu ma ei tea… Kui laps ikka juba koolis käib, siis seal saab kehalise kasvatuse tundides ise riietamisega hakkama, aga vot ujulas ei saa! Müstika?! Igaljuhul on need 8-12 aastased poisid päris häirivad, sest nad vaatavad silmad punnis ja endal hakkab nii ebamugav. Mind häirib ka see, et riietusruumi tulles on jalatsite jaoks koht ja vaip, kus tuleb jalanõud ära võtta ja siis edasi sokkides/paljajalu tulla.. Mõnda "preilit" sellised sildid ja reeglid ei huvita ja nii ta tulebki oma välisjalatsitega, millega ta on käinud mustal tänaval, põrandale, kus mina käin ringi paljajalu kui kuivatan ja riietan. Okei- ei taha oma kallieid jalatseid sinna nn. kogunemiskohta jätta, sest arvad, et keegi tahab kahe jalanõupaariga koju minna?! – hästi, pane kappi. Aga võta nad vähemalt jalast ära seal õiges kohas!!! :D Assaraksakas küll tuli pikk kommentaar :D.. Ilmselgelt on veekeskused hell teema ka minu jaoks :D

  • Avatar
   mesiliis 11. veebr. 2015 at 10:52

   JAA, olen täitsa nõus. Kui laps käib juba koolis, siis minu arust vastassugupoole riietusruumi tal asja pole. Väikesed lapsed jah ei vaata, vb ainult siira uudishimuga, aga kooliealistel lastel on juba teistsugune huvi..

   Ma kunagi käisin ühes spordiklubis, kus oli samamoodi. Ise võtsid ilusasti saapad jalast ja läksid sokkis riietusruumide poole…et siis teiste poriste märgade jälgede sisse astuda. Eriti jube aeg on kevadel-sügisel :D

 • Avatar
  Anonymous 11. veebr. 2015 at 10:25

  Haha, kui ma spordiklubis alles käima hakkasin olid mul samad mõtted. Eriti kui on hästi kitsas ja mõlemal pool kappi on keegi paljaste rindadega lehvimas seal pmst näkku :D Mitte, et ma ka mingi rätiku all ukerdades vahetaks, aga ma üritan ikka kiiresti kuivatada ja ära vahetada. Osad on aga sellised, et pool tundi palja kehaga jalutavad ringi, küll kuivatavad juukseid jne :D See oli minu jaoks natuke ebamugav, kuna seal on ikka kõvasti kitsam kui auras :D Aga noh, mis teha tõesti. Minu mure, tuli ära harjuda :D

  • Avatar
   mesiliis 11. veebr. 2015 at 10:57

   Eks jah inimesi on erinevaid, kes tunneb end alasti mugavalt, kes mitte. Samas noh, minu arust on küll imelik olla paljas ülikitsastes oludes, et hõõrud kogu aeg teise vastu end vms :D Eks sellega tulebki lihtsalt harjuda jap :D

 • Avatar
  lihtsaltmelon 11. veebr. 2015 at 10:36

  Avastasin ka esimest korda elus enda jaoks ujumise.
  Ja mina olen üks nendest, kes end saja kapi ukse taha peidab ja rätik seljas riideid vahetab ja ja bikiinidega peseb.
  Minu jaoks paljalt olemine on lihtsalt tõepoolest niivõrd jube ja ebamugav. Isegi ujukate kandmine võttis mul aastaid.. ca 5aastat ujusin suvel rannas ka riietega. No see oli juba keha häbenemise pärast. Aga alasti pole ma tahtnud kunagi olla ka isegi mitte olles normaalkaalus ja ilusate lihastega. Lihtsalt see on minu jaoks nii jube, nii alandav ja kuidagi nii haavatav. Isegi rätik ümber kui vahetan ja mõni inimene juhtub juures olema, siis ausõna mul on nutt kurgus suurest häbist ja pärast terve päev kehv tuju. Õnneks enamjaolt suudan leida koha nii, et ei ole ühtegi inimest thank god!
  Mul ei ole midagi teiste vastu, kes suudavad vabalt alasti olla, aga siiski võiks ju jätta vabaduse ja mitte õelalt kommenteerida nende suunas, kes ei suuda :(. (ja see ei olnud üldse sinu pihta suunatud, vaid üleüldiselt)

  • Avatar
   mesiliis 11. veebr. 2015 at 10:56

   Saan sust hästi aru, paar aastat tagasi oli mul ka tükk tegu, et end spordiklubis normaalselt pesta. Eks praegugi on veidi ebamugav. Kannatan küll ära, saan ilusasti pestud ja värki, aga samas ei taha ma olla alasti kauem, kui on vajalik. Mul pole nende vastu ka midagi, kes suudavad tunde alasti tsillida, aga pls, ärg tulgu end minu vastu nühkima, eks :D

   Aga jah, see on ka päris nõme, kuidas kommenteeritakse neid, kes pole alasti olemisega sinasõber… Saan aru, et kõik on tegelikult loomulik ning riietusruumis kõik samast soost, aga siiski. Igaühele oma :)

 • Avatar
  Merily 11. veebr. 2015 at 12:43

  Käisime hiljuti perega ujumas ja riietusruumis valdasid mind samad mõtted, mis sind. Eriti häiris mind see, et üks ema oli seal koos oma no 6-7-aastase pojaga. Minus tekitas see ebamugavust. Samamoodi ei ole R. nõus minema üksinda ujuma koos tüdrukuga, sest tema jaoks on täiestu vastuvõetamatu mõte, et ta läheb meeste riietusruumi oma kolmeaastase tütrega.
  See ei puuduta küll otseselt sinu teemat, aga üks asi häiris mind veel (pigem R-i) – see, et meeste riietusruumis ei ole beebit kuskile panna. Naiste omas on tool ja mähkimislaud, meeste omas vaata ise, kus oma lapse pesemise ajaks paned.

  • Avatar
   mesiliis 11. veebr. 2015 at 13:23

   Väga naljakas jah, kui laps suudab end muul ajal ise riidesse panna ja siis järsku ujulas ei saa :D No mine tea, vb kodus riietab neid ka ema :D Jep, beebiga läheks veel, aga nii suure (noh, kolmeaastane :D) lapsega oleks mehel natuke ebamugav minna jaa. Rääkimata sealsest meestekeskkonnast.

   Vot jah, sellist asja mul veel vaja pole, aga eks peredele see suureks miinuseks ole. Ehk aitab, kui vastavasse veekeskusesse kiri saata vms? :)

 • Avatar
  Anonymous 11. veebr. 2015 at 14:33

  Rakvere Spaas on üldse meestel ja naistel ühine riietusruum. Seal on küll privaatseks riietumiseks/lahti riietumiseks kabiinid, kuid just väga paljud ei kasuta neid.

  • Avatar
   mesiliis 11. veebr. 2015 at 14:59

   Oohoh, seda ma ei teadnudki.. Mind (vist) väga ei häiri, kui teised mu ees lahti riietavad end, aga ise küll meeste ees ujumisriideid vahetama ei tahaks hakata :D

 • Avatar
  Katri-Helena Kaasik 12. veebr. 2015 at 09:13

  Hahaha nii tore teema. Mina eriti ujumas ei käi aga spordisaalide riietusruumid on samaväärsed. Inimesed tulevad pesemast ja siis nagu unustaksid end ära. Kreemitavad end pool tundi tagumikud urvis (vahepeal on vaja ju sõbrannadega feisbuugis arutada midagi). Ja siis lähevad föönitavad end. Olen näinud neid, kes pesu väel, neid kellel aluspüksid (vahel ka teksad) jalas aga väga palju on selliseid kes tuti lehvides end kuivatavad. Ja siis mul on et… eee okei. Mind ei häiri paljas keha iseenesest ,aga pigem tekib see küsimus, et natuke ebaviisakas ju teiste suhtes pole?!

  Ja see laste kaasa tassimine. Talise väikevend alustas auras ujumistundidega 5-aastaselt. Alguses käis Talis või isa temaga riietusruumis kaasas. Pigem sellepärast, et need kapid käivad seal nii tropilt kinni. Aga õigeruttu saatsid nad ta sinna üksi. Sõnadega, et kui vaja midagi siis otsi mõni sõbralik, kes aitaks (seal oli ka temaealisi). Praegu on ta 6,5 aastane ja asjatab täielikult üksi. Mind raskelt häirib, kui kooliealised poisid istuvad seal ja vaatavad. Need lapsed ju avastavad tegelikult kõik nii ruttu (Talise väikevend näiteks teadis rääkida, et kui tüdruk poisi nokut musitab siis tuleb laps- suuremad lapsed olevat nii rääkinud- Ma olen siiani šhokis).

  Ja siin ülal rääkis keegi, et saksamaal on segasaunad. Mu õde elab juba 8ndat aastat Saksamaal ja tõesti. Minu jaoks eriti imelik mõelda. Aga kunagi suusatamas käies šveitsis teadis rääkida tuttav, et seal ka sellised segasaunad ja tema keelfus sinna minema oma 12-aastase tütrega. "60-aastased nässid istuvad reas ja söövad silmadega mu pubekast tütart". Kuna ta polnud ainuke turist siis avati pärast seda avaldust veel üks saun, kus olid ainult naised (mitte alatiseks aga selleks ajaks vähemalt kuniks olid suusatajad puhkamas) :D

  • Avatar
   mesiliis 12. veebr. 2015 at 16:07

   Mina ka ei saa aru, mis mõnu on paljaste naiste kambas end tund aega kreemitada :D Võib-olla mõne jaoks ongi see lõõgastus pärast trenni vms, aga mul on pigem see, et saaks kiiresti pisikesest ja kitsast riietusruumist minema ja koju ära :D Mind ka iseenesest teiste alastus ei häiri, aga võiks tõesti mõelda, et kõigile ei meeldi, kui alasti tsikk kuklasse hingab.

   No tegelikult ongi ju, et lastel tekib huvi seksuaalsuse vastu juba üsna varakult. Pluss see, mida õpitakse vanematelt sõpradelt-sugulastelt-õdedelt/vendadelt. Mul emps töötab lasteaias ja on ka samasuguseid näiteid toonud, nagu sina praegu. Kuigi väiksena on neil pigem uudishimulik ja siiras huvi, siis olgem ausad, juba seitsmeaastased jagavad "sellest maailmast" juba suht palju, et noh, on kohe näha, kuidas poistel silmad naiste riietusruumis vilavad.

   Jaaa, ma ka ei saa aru, kuidas sellised segasaunad olla saavad. St okei, olgu, aga võiks olla kohe algusest saadik ka tavaline saun. Mina ka ei tahaks oma 13-aastase tütrega vanameeste sekka minna..

 • Avatar
  Katri-Helena Kaasik 12. veebr. 2015 at 20:20

  Ahjaa ma unustasin lisada, et see roosade juustega pilt, lips peas on NII ÄGEEE!!!!

  • Avatar
   mesiliis 12. veebr. 2015 at 21:51

   Hehe, tänks :D

 • Avatar
  Anonymous 19. veebr. 2015 at 02:14

  Eks see on tegelikult igaühe enda asi, kuidas ta alastusse suhtub, aga kui asi läheb äärmusesse – käiks heameelega tänaval alasti või häbeneks kõike ja kõiki, siis on tavaliselt tegemist mingi 'kiiksuga' peas, mis on tavaliselt saanud alguse kuskilt lapsepõlvest ja ei pruugi üldse olla seotud alastusega.
  Need, kes kardavad väga segasauna, need peaksid teadma, et on tegelikult suur vahe, kas käia segasaunas näiteks Saksamaal või siis Eestis. Eestis on reeglina ikka väike seksuaalne maik küljes ja vahitakse. Saksamaal need "vanamehed" ei vahi. Nad on näinud juba rohkem paljaid naisterahvaid, kui paljud naised :) See kiiks on ikka inimese peas, et kõik vahivad. Nii paljudega, kellega ma olen rääkinud, kes on käinud, on pärast 2-3 korda tundnud end palju vabamalt :)

  • Avatar
   mesiliis 19. veebr. 2015 at 09:29

   Ma arvan, et asi pole niivõrd kiiksuga, kui pigem kasvatusega seotud. Vabameelsematel vanematel on ilmselt vabameelsemad lapsed jne.

   Palju oleneb ka ühiskonnast, õpetatakse ju lasteaiast saadik, et pole viisakas nt poistele oma aluspükse näidata. Saksamaa kohta ma ei tea, aga Eestis õpetatakse juba maast madalast kombekust ja ka häbitunnet. Samas noh, ma ei leia, et mul mingi "kiiks" oleks, kui ma ei taha võõraste meeste ees saunas alasti olla (käterätt ümber on teine asi) :D

  • Avatar
   Anonymous 2. märts 2015 at 23:15

   Ei, see ei olegi kiiks, kui sa ei taha, kiiks on arvamine, et kõik hullult vahivad :)

  • Avatar
   Anonymous 2. märts 2015 at 23:20

   See ei olegi kiiks, kui ei taha käia. Kiiks on üliäärmuslik häbenemine :) Kui on enda jaoks vastavad normid, kellega käia ja kellega mitte, siis see on normaalne ja nii peabki olema.

  • Avatar
   mesiliis 3. märts 2015 at 08:33

   Jep, minu arust ka kiiks on pigem midagi väga äärmuslikku, mitte lihtsalt.. enda jaoks sätitud norm :)

 • Avatar
  Granaat 27. okt. 2016 at 15:33

  Huvitav lugemine… häbenejad… tekitate endale teiste eeskujul probleemi ja siis elate selle hädaga. Kas kuskil ajusopis ei leidu teil mõttekillukest, et tegelikult ei ole keha mitte midagi häbenemisväärset ja häbenemisväärne on vaid see selgeksharjutatud mõte, et peaks ikkagi häbenema, kuna mu ema, isa ja sõbrantsid häbenevad? Nagu üks neiu siin ütles, kui keegi näebki, ega sellest ei kulu.

  • Mesiliis 16. dets. 2016 at 11:40

   No ma näiteks ei häbene ja saan aru, et paljas keha pole häbenemisväärne. Aga samas ei meeldi mulle ka see, kui täiesti võõras paljas naine end mu vastu hööritab :D