mondays are the worst

2. märts 2015

Ma juba teadsin, et ei tasu ette hõisata, sest juhtuski nii, et jäin oma ideaalsest sünnipäevakohast ilma. Miks? Because of reasons!! Tegelikult olen ma nats (palju) solvunud küll, sest ma rääkisin ju näost-näkku juhatajaga, kes mulle üldse sellise variandi välja pakkus. Ma jagasin temaga oma plaane ja soove ning kõik oli korras, kõigele tuldi vastu. Ja siis järsku saadeti kiri, et “aaa, me ikka ei rendi ruume..” Kas juhataja ei peaks sellist asja juba varem teadma? Eriti, kui tema ise pakkus selle võimaluse välja.. Mhh. Ma nii kurb ja pettunud, et ma isegi ei viitsi enam midagi edasi korraldada, sest noh.. kohta pole. Ma olen kindel, et ma ei leia Tartus ühtki maja, mis nii hästi teemaga kokku läheks. Selline tunne, et tõesti, mine reisile. Märdil on aprillis puhkus ka, niiet.. ma ei teagi.

#solvukas lihtsalt.

Hea uudis on muidugi see, et Soome Onde Directioni kontserdil esineb ka McBusted, mis on siis kahest bändist kokku klopsitud kolmas. Busted oli ammustel aegadel üks mu lemmikumaid bände ning nende (no kolmest kahe) nägemine oleks reaalselt üks täitunud unistus :D

Blogijate hulgas on taaskord liikvele läinud uus trend, kajastada oma toidulauda ja ostutšekke. See pole üldse halvaga öeldud, sest mulle hullult meeldib (uudishimulik, nagu ma olen) teiste peokottidesse kiigata, näha, kuidas erinevad inimesed majandavad ning ehk saada häid ideid ka uute retseptide jaoks.

Ma olen väga pikalt mõelnud ise ka midagi samasugust teha, et vähemalt kirjutan menüü ette ja ostangi poest selle järgi asju… aga meie peres see ilmselt ei toimiks. Enamasti seetõttu, et mul on väga ebastabiilne graafik. Päevane vahetus on 12-21 ja noh, kodus jõuan ainult hommikust süüa, seega Märt peab ise endale midagi tegema. Tema eriti kokata ei viitsi ja ostab kas valmistoitu või meisterdab midagi väga lihtsat. Lisaks on ta ise üle kolme päeva 24h vahetustes, mis ajal mina midagi korralikku süüa ei tee, vahel on jälle mul ööpäevased vahetused..

Ühesõnaga, on väga keeruline midagi ette planeerima hakata, sest isegi pidevalt mõeldes läheb päris suur raha meie “töö” toitudele ja noh, mina võin mõelda küll, et ok, homme teen kana, aga siis tuleb Märt poest hoopis lõhega..

See poeskäimine on ka üks põhjus, miks mul see eksperiment välja ei tule. Mul võib küll nimekiri kaasas olla, aga lõpuks on Märt ikka korvi kõike täis ladunud. On üsna tavaline, et kui mina lähen poodi piima-leiba-mune ostma, siis ma tulen nende ostudega ka tagasi. Kui midagi, mida meil nagunii hullult kulub (ketšup, kassitoit), on ülihea soodukaga, siis ostan seda ka. Märdi saadan poodi vorsti ja juustu järgi, ta tuleb tagasi kolme kilekotitäie tavaariga :D

Samas peaks ikkagi kappides inventuuri ära tegema, nende järgi natuke toidukordi planeerima ja veidi hakkama kokku hoidma, sest see on ajuvaba, mis raha meil toidule kulub.

Mis siis veel? Nädalavahetusel viisin end taaskord “Walking deadi” lainele ja jõudsin koomiksitega järjele. Ausalt, kui sarja-lugu läheb natukenegi sinnakanti, kuhu koomiksites, siis…wow! Ei jõua ära oodata. Päris mitmest asjast on kahju, et ära muudeti, aga samas televersioonis mängiti need hästi välja. Igastahes, ma loodan, et ei pea Carli vigastada saamises ja mõnes uues tegelaskujus pettuma :D

Ja lõpetuseks.. soovitage mulle häid vaimuhaigla-temaatilisi raamatuid. Ma goodreadsist otsisin endale hunniku välja, aga tuleb välja, et neid raamatukogus pole üldse olemaski. Eriti kahju on seetõttu, et üks raamat näitas-jutustas loo patsientide poolt mahajäetud kohvrisisude kaudu, teine aga rääkis naisest, kes pandi vaimuhaiglasse, sest ta ei nõustunud oma mehega.. Ma ei tea, ma oleks ülepäeviti siis mõne haigla ukse taga, kui ka tänapäeval kõik nii käiks.

Et jah. Loodan, et teie esmaspäev oli nats mõnusam :D

You Might Also Like

 • Avatar
  Arra 2. märts 2015 at 17:10

  Aga äkki sa pead ikka reetma, mis teema sul sünnapeoks on ja siis ehk mõni lugeja oskab soovitada midagi mõnusat (mina ei oska) :D

 • Avatar
  Arra 2. märts 2015 at 17:13

  Vajutasin kogemata poole kommentaari pealt publishit :P Seda et…Tartus peaks ikka ju olema midagi rentimiseks head ja mugavat. Rohkem kui üks ideaalne koht siis. Kuigi ma saan absoluutselt aru, kui nõme see on, kui leiad enda meelest midagi täiuslikku ja siis ikka jääd ilma…

  Raamatuid kahjuks selle teemalisi soovitada ei oska, pole vist ise eriti lugenud. Või ei mäleta hetkel lihtsalt. Seega loen hoopis põnevusega, et mida teised soovitavad. Äkki saan ka lugemisideid :)

  • Avatar
   mesiliis 2. märts 2015 at 17:30

   Nojah, kuna ma tahan, et peo teema oleks ka külalistele üllatus, siis ma ei tahaks seda reeta. Paar sõpra teavad sellest ning noh.. kui ma täitsa ausalt ütlen, siis Tartus pole absoluutselt mingit kohta, mis haakuks teemaga. St neid on, aga neid ei rendita/üürita välja.

   Selliseid peomajasid, -ruume, -saale jne on Tartus küll, aga kahjuks mitte ükski neist ei haaku mu teemaga :D

  • Avatar
   Arra 2. märts 2015 at 19:43

   See muidugi ajab hullult põnevile, et mis see teema siis ikkagi on :D Aga kui külalistele on ka üllatus, siis kas kohale ilmudes mingi ühtne stiil ei ole vajalik?

  • Avatar
   mesiliis 3. märts 2015 at 08:34

   No sm kutsele läheks koht kirja :D Ja noh, kuna ma sellist kostüümipidu ei tee, siis olen mõelnud kutsele lihtsalt a'la "riietus must-valge" kirjutada vms. :D

 • Avatar
  Anonymous 2. märts 2015 at 17:59

  Ei oska sulle raamatuid soovitada, aga on olemas selline sait nagu http://www.bookdepository.com/ kus on väga soodsalt ingliskeelseid raamatuid ja rahvusvaheline tasuta saatmine (Eestisse ka). Kui sulle meeldib inglise keeles raamatuid lugeda nagu mulle, siis leiad kindlasti sealt need, mida goodreads sulle soovitas, aga raamatukogust saada pole. Umbes 10€ maksab üks paperback raamat, mis ei ole üldsegi palju minu arvates.

  • Avatar
   mesiliis 3. märts 2015 at 08:38

   Oo, ma olen tavaliselt ise ebayst tellinud, aga see küll väga väärt leht :) Aitäh!

 • Avatar
  Aili A 2. märts 2015 at 19:01

  Ja mina olin veel natuke aega tagasi McFly suurim fänn :D aga siis hakkasid nad kõik abielluma ja ma leidsin endale mehe (sest obv ma tahtsin Danny Jonesiga abielluda :D)

  • Avatar
   mesiliis 3. märts 2015 at 08:37

   Fangirlide suurimad mured, kui nende lemmik abiellub :D:D

 • Avatar
  Teele 2. märts 2015 at 20:49

  WHAAT? :O (kolks), mu lõug lihtsalt kukkus põrandale. Mis mõttes "ei", aga, aga kõik plaanid:(

  • Avatar
   mesiliis 3. märts 2015 at 08:31

   Äraa… ma hakkan nutma muidu :D

 • Avatar
  Anonymous 3. märts 2015 at 17:20

  Kui tahad, et peokoht oleks kindel, siis tasuks alati teha ettemaks. Siis ei saa nad keelduda. Arvatavasti tuli sinu loo puhul lihtsalt suurem grupp ( ja rohkem raha) peale.

  • Avatar
   mesiliis 3. märts 2015 at 17:56

   Võin öelda, et selles ei olnud kohe kindlasti asi. Tegu polnud traditsioonilise peokohaga, mida üüritakse kogu aeg vällja, et võetaks ettemaksud või tuleks uued grupid peale vms. :)

 • Avatar
  katrihelenak 3. märts 2015 at 21:18

  Ma ei oska soovitada raamatut vaimuhaiglaga aga on üks krimka, mille tegevus toimub raskesti kasvatatavate tüdukute internaadis. Ma vist olen seda korra juba maininud, aga Lars Kepleri "Tuletunnistaja" niiiheeaaaaaa!!!! Ma tegin väikese tutvustuse kunagi oma blogis ka. https://katrihelenak.wordpress.com/2014/02/20/lugemissoovitus/

  AGAA, kuna sa mind oma sünnale ei kutsu JA ma olen Tartu inimene siis äkki oskan sulle nõu ikka anda? Facebuuki sa mul tead, oled ennegi kirjutanud :)

  • Avatar
   mesiliis 3. märts 2015 at 21:23

   Mul praegu Kepleri "Hüpnotisöör" pooleli ja juba see on nii hea, et kavatsen kõik ta raamatud ära lugeda :D:D

   Ma nats mõtlen omal asju ümber, äkki annab mõne muu kohaga klapitada, aga ära imesta, kui tulengi nõu küsima :D

 • Avatar
  Pluxu™ 27. märts 2015 at 20:27

  McBusted oleks vist ainus bänd, keda ma kontserdile kuulama läheksin. Sul on plaanis One Directioni kontserdile minna, või oli see lihtsalt kõrvalmärge? Sorry, et ma su blogi pole vahepeal lugenud muide… <3

  • Avatar
   mesiliis 27. märts 2015 at 20:30

   Ma lähen nüüd suvel jah One Directionit kuulama :)

   No worries ;)