bad hair day

14. apr. 2015

Nagu te võib-olla kuulnud-lugenud olete, siis Marimell ja Mallukas korraldavad sel aastal Eesti blogiauhindade jagamist. Nüüdseks on asi sealmaal, kus lugejate kommentaaride põhjal on koostatud nimekirjad ning hääletus on avatud. Enda suureks rõõmuks olen minagi seal nomineeritud elustiiliblogi, lemmikblogi ja stiilseima blogija kategoorias. Ma küll ei tea, kes mu sinna viimasena mainitud listi sokutas, aga olen meelitatud :D

Oma lemmikblogide poolt saad hääletada SIIN!

Tänane päev algas iseenesest niiiiii hästi. Märt tõmbas kardinad eest ning voodi mattus päikesesoojusesse. Kahjuks kui ma kahe ajal vennaga kokku sain, siis oli sellest ilusast ilmast järel..mitte midagi. Tegime kesklinnas kiired kohvid, jalutasime natuke ringi ja rääkisime juttu. Avastasime ühe konkreetse lillepõllu keset linnakära ja mind täitsa üllatab, et need puutumatuna püsinud on. Lõpuks tutvustasin talle selfi-maailma ka :DKasutasin kiirelt võimalust ning andsin vennale fotograafi rolli. Noh.. ütleme nii, et pooled pildid olid fookusest väljas :D Ma mäletan nii hästi oma reidi-aegu, kus lõin end üles, käsutasin venna digika taha ning siis tegime shoote. Kahjuks on ta kõik õpitud oskused unustanud ja pidin uuesti hakkama seletama, kuidas-mismoodi pilti tahan. Samas eks natuke oli asi ka selles, et varem oli meil tavaline seebikarp, nüüd natuke keerulisem aparaat :DMa olen alati hämmastuses, kui palju kohti on mul veel Tartus avastamata. Näiteks on Shootersi juures üks suuuuur värvilisi tegelasi täis sein. Nii lähedal kesklinnale ning mina sattusin täna sinna esimest korda. Kogun juba pikemat aega hoogu, et ükspäev lihtsalt väiksed põiktänavad läbi jalutada.

Mulle väga meeldib, et Tartu linnapildis on väga palju ilusat tänavakunsti. Pean silmas näiteks kesklinnas kahe hoone külgedel olevaid hiiglaslikke pilte ja Edward von Lõnguse tehtud töid. Okei, sellised soditud ja koledad graffitid on küll alla igasugust arvestust, aga kui pilt on hoolikalt läbi mõeldud ja oskuslikult teostatud, siis annab see üldmuljele nii palju juurde. Eks siin saab jälle vaielda, kui eetiline see on, aga no näiteks minu arust on ülal olev värviline sein palju kihvtim, kui paljas, kooruv hall lahmakas. Kahjuks paljud ei näe majade ja sildade “sodimises” kunsti või ilu, aga mulle tundub, et vähemalt Tartu suhtub sellesse üsna leplikult.

You Might Also Like

 • Avatar
  keski kaootiline 14. apr. 2015 at 19:18

  Tartus on see tänavakunsti festival vist päris tihti, eks sealt tuleb päris palju neid lahedaid? Kui ma Tallinnast siia kolisin, siis hakkas ka kohe silma, et täiega palju tänavaKUNSTI on (lihtsalt linnast ühe korra läbi sõites) ja osa lausa tellitud, mulle tundub (Lutsu pingid, Ülikooli tn mingi maja Vaga Mama juures jne).
  Kui sodimistest rääkida, siis mulle tundub, et needki on intelligentsemad ja rahumeelsemad kui Tallinnas. Ma muidu seda Tartu Vaimu tundnud pole, aga kui nende üldpilti vaadata, tundub, et Tartus on tõesti targem/rahulikum rahvas, isegi sildade all :D "Hinga endast välja" ja muud head soovitused, pealinnas lihtsalt saadetakse kuhugi pimedasse auku. Khm.

  • Avatar
   mesiliis 14. apr. 2015 at 19:25

   Jep, need on tellitud jaa, aga mu arust see näitabki väga hästi Tartu linna suhtumist tänavakunsti. Parem kasutada seda enda (ja üldpildi) huvides ära, et linn ilusamaks muuta, kui pidevalt mõttetult võidelda ja üle värvida.

   Sildade all meeldib mulle ka alati kõndida ja vaadata erinevaid üllitisi. Tõesti, isegi sodimised on kuidagi diibid. Näiteks Ujula Konsumi ringi keskel on see elektrikapp vms, ja seal reaalselt sokerdatud "are you happy?"… aga iga kord, kui ma sealt mööda sõidan, paneb see mind kuidagi nii mõtlema, et.. kas ma siis olen õnnelik.

   Tallinnas ma pole jah selliseid.. märkimisväärseid pilte näinud. Samas ei käi ma seal nii ringi vaatamas ka, niiet ilmselt asi selles :D

 • Avatar
  Anonymous 15. apr. 2015 at 06:25

  Tänan, et sa selle postituse tegid. Leidsin ühe pildi pealt kirjutise, mille kleeps mu autol on. Googeldasin ja sain teada, et mu autol on mingi kuramuse narkarite kleeps :D Appi !!!

  • Avatar
   mesiliis 15. apr. 2015 at 07:36

   Mis kirjutist silmas pead? :D Ma googeldasin ka, aga küll ühtki leidu narkaritega ei seostanud :D

 • Avatar
  katrihelenak 19. apr. 2015 at 19:27

  Fun fact:

  Mäletad, eelmise kevade lõpus sa kirjutasid mulle Facebooki?! Igatahes samal ajal kui ma su juttu lugesin kõndisin ma JUST NIMELT samast müürist mööda. Olime peikaga Ülikooli raamatukogus ja mõtlesime pead tuulutada ja käisimegi jalutamas (ja mina Facebooki sõnumitele vastamas nina telefonis). See müür on üsna seal samas. Mul on see nii hästi meeles :D

  • Avatar
   mesiliis 20. apr. 2015 at 07:43

   :D:D See oli küll päris hea kokkusattumus praegu :D