#almostfrontrow ehk One Directioni kontsert Soomes

29. juuni 2015

Eeh.. ma ei teagi kust seda postitust alustada, sest ma ei kujuta ette, mismoodi saaks ma anda edasi seda emotsiooni, mis kontsert tekitas. Loen praegu oma kirjapandud teksti ja see ausalt ei anna isegi väikest osa edasi, kui äge kõik oli!

Lihtsalt WHOOAAA whattheactualfuck! Ma ei suuda seniajani uskuda, et see päriselt ka juhtus. Et ma päriselt ka nägin neid niiiii lähedalt ja kuulsin neid laivis. See oli uskumatu tunne, näha kedagi nii kuulsat, kelle tegemisi oled varem nii palju interneti kaudu jälginud, enda ees seismas ja laulmas laule, mida nii palju kordi oled iPodist ette mänginud.

Ma olen varemgi öelnud, et ma pole 1D superfänn, aga nende nägemine võttis hinge kinni küll. Amazing! Kõike oli! Fännide pisaraid ja ilutulestikku ja valgusshowd ja taevasse tulistatud värvilisi paberkonfette ja publikuga suhtlemist ja laval naljategemist ja rahvamassi ühislaulmist.. no KÕIKE!

Lugesin, et oli fänne, kes ootasid kontsertpaigas juba teisipäevast saadik..  see on küll natuke ekstreemne :D Meie Kertuga jõudsime kohale umbes sel ajal, kui väravad avati. Metsik rahvamass ja korralik segadus. Ideaalis oleks pidanud tekkima järjekorrad vastavalt sektorile, kuhu pilet oli ostetud, aga isegi töötajad ütlesid, et põhimõtteliselt seisa, kus tahad, kõik on segamini. Natuke aega ootasime, liikusime teokiirusel edasi ja lõpuks leidsime töötaja, kes oskas eesti keelt. Tema juhatas meid õigesse kohta ning kokkuvõttes olime tunniga (võõib-olla läks nats kauem) sees.

Natuke rahvast sees, pluss viis kilomeetrit pikk järjekord, mis mu seljataha jäi :D

Alguses tsillisime tagapool, ei viitsinud jalgu väsitama minna. Nägime ära nii Isac Ellioti kui McBustedi, kes olid soojendajateks. See oli juba esimene wthatthefuck-hetk, sest vanasti olin ma korralik Bustedi fänn ja juba see oli võimas, et nägin kaks kolmandikku sellest bändist ära.

One Directionil oli kaks põhilava ja väike poodium nende vahel. Kui nad esimest korda välja tulid, olid nad tagumisel laval, mis oli piisavalt kaugel, et oli üsna selline.. meh-tunne. Kui nad aga esimese, väiksema, lava juurde tulid, mis asus just meie juures ja nad niiiiii lähedal olid, siis.. wooooowww, karjusin hääle ära või jah :D Õnneks veetsid nad meie lava juures päris palju aega, niiet oli, mida vaadata :D

Mingi aeg olime kuskil rahva keskel, äkki tegid kaks Soome tsikki meie kõrvalt endale teed ja me Kertuga kasutasime kohe võimalust ning libistasime end kiirelt nende kiiluvees ettepoole. Lõpuks avastasime end põhimõtteliselt lava eest, teises-kolmandas reas. No sellel elu24.ee pildil peaks suurem Eesti lipp meie oma olema, veidi aja pärast olime juba nende punaste särkidega tüdrukute juures. See valge nokamütsiga tüdruk oli mu kõrval näiteks :D

Alguses olime nii kaugel:


Ja järjest lähemale liikusime, lõpuks nägime turvameeste tülpinud nägusid :D

Tegelikult oleks ma peaaegu minemata jätnud, sest tulid mõned teised asjad ette ja vaimustus kadus ka kuidagi ära.. Ütlesin veel Kertule, et kui leiab sõbra, kellega minna, müün oma pileti talle. Ma ei pea vist mainimagi, KUI õnnelik ma olen, et nii ei läinud.
Ma ei ole megasuur One Directoni fänn, kel oleks kõik laulusõnad peas, kes päevad läbi vaataks videosid või kelle eluunistus olekski olnud kontserdil käik. Ma pigem selline inimene, kes arvab, et nende lood head ja kaasahaaravad, aeg-ajalt stalgib neid internetis ja hoiab end nende tegemistega kursis :D Minu arust iga oma albumiga leiavad nad üha enam “oma” muusikat ja stiili, arenevad, muutuvad paremaks ja kogu komplekt on mulle väga meeltmööda!

Ma ei saa üldse aru sellest metsikust vihast, mis paljudel nende vastu on. Kutid on andekad, näevad head välja, teevad metsikult tööd, puhkavad vähe, omavad hiiglaslikku fännibaasi (missest, et enamik teismelised) ja siis ikka öeldakse, kui mõttetud nad on. Nagu ok, kõigile ei peagi selline stiil ja laulud meeldima, aga miks teha niiiiii rämedalt maha neid, kes neid fännavad? Ma ei ütlegi, et nende lood oleks nüüd nii head, et neid ei unustata ka aastakümnete pärast ning tegu oleks tippklassiga (no kui võtta näiteks Queeni aegumatud lood), aga samas on neil selle tiinekapopi sees ka väga arukaid ja ilusaid laule. Kui nad alustasid, olid nad ise ka veel suht teismelised, loogiline, et nad tegidki sellist muusikat. Mida aeg edasi, seda rohkem kasvavad nad ise ja kasvab ka nende muusika.

 Ühesõnaga tahan ma seda öelda, et kui teile 1D ei meeldi, siis see on täiesti okei, aga miks on vaja oma maitset ja eelistust teistele peale suruda ja teha maha neid, kes sellist muusikat austavad? Olgem ausad, noortele neidudele on alati meeldinud ilusate kuttide koosseisud (halloo, Backstreet Boys, anyone?), kel on nunnud ja kaasahaaravad lood ning isegi kui teile 1D ei meeldi, siis tuleb tõele näkku vaadata, et tegu on praegu maailma kõige kuulsama poistebändiga. Ja mul on ülihea meel, et ma sain võimaluse nende kontserdil käia :)

You Might Also Like

 • Avatar
  Maria Emma 29. juuni 2015 at 18:25

  Ma ei kuula pmst mitte ühtegi nende laulu aga kui ma oleks võitnud piletid vms, siis ma oleks SAJAGA läinud sellele konsale! :D

  • Avatar
   mesiliis 29. juuni 2015 at 18:28

   Haha :D No ma ikka laule kuulan ja elan nende tegemistele aeg-ajalt kaasa ja läheks iga kell uuesti :D

 • Avatar
  Jaanika L 29. juuni 2015 at 19:03

  Just, just.. inimesed kipuvad unustama, et Queen oli omal ajal täitsa popmusika tegija, mis siis, et nüüd mäletatakse neid kui rokiajastu valitsejaid. :D

  • Avatar
   mesiliis 29. juuni 2015 at 19:41

   Samamoodi vaadatakse halvustavalt, kui neid võrreldakse biitlitega, aga halloo, The Beatles oli kõike klassikalisem pop-poistebänd üldse ju :D:D Lisaks ma küll ei ütleks, et nt "Yellow Submarine" nüüd eriti diip ja sügavmõtteline laul oleks :D Aga oh seda draamat, kui keegi julgeb One Directionit selle bändiga võrrelda!!

 • Avatar
  K. 29. juuni 2015 at 19:11

  Ma ei nimeta ka end fänniks (ma ei tee seda ühegi bändi puhul, sest minu jaoks on "fännamine" natuke midagi pöörasemat, kui lugude nautimine ja natuke tegemistega kursis olemine), aga see oli kontsert, millest kuuldes (võinnoh, siitsamast blogist lugesin, et nad naaberriiki potsatavad) ma teadsin, et pean sinna saama.

  Tõesti on raske seda sõnadega edasi anda, mida seal kuulda-näha sai. Nii kui tekib uus võimalus minna, hetkegi ei kõhkleks! :D

  • Avatar
   mesiliis 29. juuni 2015 at 19:43

   Mu jaoks ka fännamine pigem selline.. natuke obsessive olemine :D Aga jaa, see oli ülihea võimalus, kui sellest kinni poleks haaranud, siis praegu kahetseks täiega :)

 • Avatar
  Nele 29. juuni 2015 at 19:20

  Elu on näidanud, et laivis on sageli head ka muidu kesisena tunduvad bändid. Isegi Üllar Jörberg on otse laval päris lahe :D

  • Avatar
   mesiliis 29. juuni 2015 at 19:40

   Kahjuks Jörpa vist väga palju laive ei tee, ma paarile külapeole olen sattunud ja seal tal igakord muusika lindilt :D:D

 • Avatar
  Anonymous 29. juuni 2015 at 19:23

  See mahategemine ja mõnitamine on tõenäoliselt puhtalt enda ego kergitamiseks. Kui madalama enesehinnanguga, aga näiliselt enesekindel inimene näeb, et eksisteerib mingi asi (bänd), millel on palju heitereid, siis ta ilmselgelt valib selle poole, kus saab olla agressiivne ja näidata end mingi halastamatu ja kurja isikuna. Kui ta tunnistaks, et "tegelikult pole vigagi" vms, siis ta oleks ise mõnitatavate seas (oh noes!), kui ta jääks neutraalseks, siis tal poleks ju kuhugi kuuluda. See, et neid "tiinekabände" enamasti lihtsakoelisteks ja mõttetuteks peetakse, annab kritiseerijale ka võimaluse näidata, et TEMA kuulab midagi PALJU intelligentsemat jne jne. Kõik taandub lihtsalt sellele, et inimesel on vaja mingit ühtekuuluvustunnet ja tunnustust.
  Ma käisin ka maikuus Helsingis ühel suurel kontserdil ja ma olin nii üllatunud, et soome neiud nii suured fangirlid on :D Puutun ise soome kultuuriga jms ülikooliõpingute tõttu palju kokku ja see, et nad sellised…rahumeelsed ja veidi uimased on, vastab suuremas osas tõele…aga kui mind kontserdi lõpus juba bändimeeste visatud medikate pärast peksma ja pikali lükkama hakati, oli selge, et ju siis noorem põlvkond on väheke temperamentsem :D Ise kargasin, kiljusin ja hüppasin muidugi ka, aga küünarnukiga kellelegi ikka virutama ei hakanud :D

  • Avatar
   mesiliis 29. juuni 2015 at 19:39

   Sul täitsa õigus :) Mu arust üldse naljakas võrrelda omavahel bände, kes teevad eri muusikat ja kel eri kuulajaskond. Nt kunagi oli mingi pilt, kus tehti maha, et 1D-l "ainult" 50 000 inimest publikus, kui Metallical üle 100 000 ja siis kõik naersid kaasa, mõtlemata sellele, et Metallica on VÄGA erinev bänd, nad on väga palju kauem tegutsenud ja lisaks kõigele ei anna võrrelda nt üht tavalist kontserti mõne areenishow'ga :D:D

   Selle hetkeni, kui 1d lavale tuli, olid soomlased üsna rahulikud ja. Ja siiiiiiis hakkas üks karjumine, nutmine ja kiljumine :D

 • Avatar
  Lizzy 29. juuni 2015 at 20:38

  Tundub lahe piltide järgi. Seda kirjeldust lugedes mul tuli meelde Tallinna Robbie Williamsi kontsert, kuhu ma ka suure vaimustusega kohale ei läinud (no ei ole fänn, aga samas kuulatav), aga sellest kujunes üks ägedamaid kontserte, kus ma käinud olen. Nii et jah, täitsa mõistan su vaimustust. Tore kui meeldis.:)

  • Avatar
   mesiliis 30. juuni 2015 at 12:34

   Jaa, ülivinge oli! Poleks uskunudki, et nii lahe kogemus sellest saab :)

 • Avatar
  G2tlin 29. juuni 2015 at 22:25

  Mul oli õde ka seal kuskil :D Aga sinu piltide järgi lavast jäi ta rohkem paremale. Pole teda veel näinud, et täpsemaid muljeid kuulda :D Ise pole kunagi mingi eriline fänn olnud aga 1D olen ikka kuulanud vahel kui raadiost tuleb.

  • Avatar
   mesiliis 30. juuni 2015 at 12:35

   Me nägime päris palju eestlasi ja Eesti lippe. Eestlased olid kõik megasõbralikud ja soomlased üsna mõrrad :D

 • Avatar
  Merli. 30. juuni 2015 at 11:36

  Mina ka ei ole eriline kummardaja neil, kuid mõned laulud oskan kaasa laulda küll! :) Eks see maha tegemine tulene millestki kadeduse laadsest asjast. Mitte küll alati, kuid enamjaolt küll. Mõnele vb lihtsalt ei meeldi ja nii ongi, aga need labasemad variandid, kuidas neid sõimatakse või üldse muusikuid või näitlejaid, see on midagi muud.

  • Avatar
   mesiliis 30. juuni 2015 at 12:36

   Naljakas on veel see, kuidas enamik mahategijaid pole tegelikult nende laule kuulanudki, vb ainult üht-kaht. Oma arvamus kujundatakse välimuse põhjal pmst :D

 • Avatar
  Anonymous 30. juuni 2015 at 11:40

  Haah, eluaeg on poistebände (eriti popbände) vihatud :D Oma nooruspõlvest mäletan küll, kuidas näiteks Backstreet Boys-i või Take That-i maha tehti, vaadakem kasvõi meie oma kodukootud Terminaatorit või Black Velvetit vms, samamoodi tehakse maha ja vihatakse. Laskem olla :D

  Ise neid ei kuula, natukene lapsikud ja….mõttetud (sorry :D) tunduvad, aga jumala eest, noortele läheb korda :) Kui kunagi tütre(d) saan, eks siis peab oma muusikamaitse vist ümber orienteerima :D

  • Avatar
   mesiliis 30. juuni 2015 at 12:37

   Eks nad pinnuks silmas ole jah :D Kuigi ma väga oma noorusajast (mitte, et ma väga vana oleks:D) ei mäleta sellist maha tegemist. Ilmselt seetõttu, et siis polnud kõikvõimsat internetti, mis igaühe valimatu suuvärgi koju kätte tooks :D

   Noh, esimene plaat on mu arust ka natuke lapsik, ainult paar üksikut lugu on head, aga kui viimase aja lugusid võtta, siis lähevad järjest paremaks :D

 • Avatar
  Anonymous 30. juuni 2015 at 17:34

  Ma ei ütleks, et vihkamisobjektiks on just n-ö tiinekate muusika või poistebändid. Kerget popmuusikat peetakse lihtsalt sageli väga lihtsakoeliseks ja väheeristuvaks – pole ju uudis, kuidas popartistidele konveierina laule kirjutatakse. Mahategemine ei ole muidugi ilus – maitsed ongi erinevad ja kellelgi pole õigust öelda, milline on see n-ö õige muusika. Mina samuti ei mõista 1D jms muusika fännamist, sest minu jaoks puudub neil isikupära. Sageli ei saa popartistid (loomulikult võib asi nii olla ka teiste žanrite esindajatega) iseennast üldse näidata, sest nende kuvand on vägagi selgelt paika pandud plaadifirma esindajate poolt.

  Mina kedagi maha tegema selle fännamise pärast ei hakka. Mina isiklikult lihtsalt eelistan, kui artistid kirjutavad oma laule ise (ma muidugi pole absoluutselt kursis, kes 1D-le laule kirjutab), kui artistid ei ole pelgalt lauljad, vaid neid saab nimetada muusikuteks.

  • Avatar
   mesiliis 30. juuni 2015 at 17:47

   1D-l jah alguses oli väga paika pandud välimus, olemus ja muusika. Ilmselt seetõttu, et sihtgrupiks olidki tiinekad ja lisaks olid nad nii noored, et polnud veel ennastki avastanud, muusikast rääkimata. Aga viimasel plaadil näiteks on neil juba väga palju laule nende endi kirjutatud ja nüüd juba on näha, kuidas nad kas või riietumisstiililt erinevad sellest kuvandist, kes nad algselt olid vms.

   See muusika pole tõesti midagi supererilist või mis on ka aastate pärast meeles, aga samas just see mahategemine on naljakas. Kui ei meeldi, pole vaja kuulatagi :)

 • Avatar
  Anonymous 7. juuli 2015 at 20:52

  Olin ise ka kontserdil ning nägin sind seismas, kuid elevus oli nii suur ja ei tulnud kahjuks ütlema: tere, ma loen su blogi :(

  • Avatar
   mesiliis 8. juuli 2015 at 19:12

   Vähemalt tulid siingi ütlema :) Ja ausalt, ega ma poleks suurt midagi vastu ka osanud öelda, kui laialt naeratanud ja "tänks" vms ütelnud :D

 • Avatar
  Anonymous 8. juuli 2015 at 18:55

  Liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis, mis sa teed, miks sa ei postita midagi!? :P :D

  • Avatar
   mesiliis 8. juuli 2015 at 19:11

   Just avasin suure piinlikkustundega uue postituse lehe ja hakkan kirjutama :D