kohvik O Põltsamaal

24. juuni 2015

Mõni päev tagasi sattusime Märdiga Põltsamaalt läbi sõitma. Kuna kõhud olid tühjad, otsustasime soovituste peale Kohvik O‘st läbi käia. Esiteks olen ma natuke hämmastunud, kui ilus Põltsamaa on (ma pole seal kunagi käinud), teiseks olen hämmastunud, kui head me tellitud söögid olid.

Kohvik ise asub sellises..natuke mittemidagi ütlevas majas, alguses ei pannud tähelegi, et seal söögikoht oli, sest see tundus tavalise elumaja moodi olevat. Seest oli kõik aga mõnusalt hubane ja tagumine külg koos terrassiga avanes ilusasse parki. Asukoha poolest olen kahevahel. Ühelt poolt hea, et see asub kohe suure tänava ääres, ei ole (eriti võõrastel) palju seiklemist. Teisalt aga on terrassi ühel poolel istudes autotee kuidagi.. liiga lähedal.

Mulle hullult meeldib, kui söögikoht hoiab ühtset stiili või joont lõpuni välja, ka igasugustes detailides. Sellised boheemlaslikud iga-tool-eri-moodi kohad mulle ei istu. Kohvik O’s ei tundunud aga miski juhuslik või suvaline, domineerivaks detailiks oli musta värvi kasutus. Olgu selleks siis siseruumides olev sein, armsa sõnumiga sildid õlipudelikestel või teated seintel. Isegi salvrätid ning kastmekausikesed olid musta värvi ja läksid nõudega kokku! Tavaliselt ongi see, et suuremad asjad ja sisekujundus tehakse viimase peal hoolikalt ära ning toidunõud, söögiriistad ja sellised piiisikesed detailid jäävad unarusse.


Samamoodi oli äge, kuidas terrassi juures oli laste mänguväljak ning sinna kõrvale oli kahe puu vahele ka lauake toolidega asetatud. Päris hea mõte, sest nii said vanemad rahulikult võsukesi jälgida, samal ajal ise süüa ning samas ei jooksnud lapsed ema-isa juurde minnes teiste laudade vahel. Win-win.

Söögist rääkides, siis Märt tellis endale parmesanikana prae. Natuke mekkisin ta taldrikust üleküpsetatud kartuleid ning need olid niiiii head, et ma olin korraks päris kade. Ausalt, kui keegi teab, kuidas täpselt selliseid teha, siis olen üks suur kõrv!


Endale võtsin Verdure salati kanaga, mis ületas igasuguseid ootusi. Olen märganud, et tavaliselt tuuakse salatina taldrikutäis “maltsa”, mille sees natuke tomatit, kurki, paprikat ja ehk veel mõni lisand. Seekord oli mu taldrikus esindatud aga kõike- šampinjonid, tomat, kurk, paprika, sibul, türgi oad, suhkruherned, suvikõrvits, porgand ja raudselt midagi veel..

Mulle meeldis, et köögiviljad olid mõnusalt krõmpsuvaks jäetud, sest kui on midagi, mida ma ei salli, siis on need lödid porgandid :D Ainus väike “viga”, mille võiks välja tuua, on see, et mõned tükid olid natuke liiga suured ja kohmakad. Aga see ilmselt mu enda mugavuse viga, sest ma ei viitsinud nuga kasutada :D

Mina tahaks igal juhul sinna ainuüksi nende kartulite pärast tagasi minna ja see salat oli ka üle pika aja üks parimaid, mida saanud olen. Sellega suudab võistelda ilmselt ainult Kapriisi tandoorikana salat. Kahju ainult, et Põltsamaa nii kaugel on ja sinna üldse ei satu.. Minu poolt küll thumbs up!

You Might Also Like

 • Avatar
  Eliise 24. juuni 2015 at 20:36

  Kui isuäratavad söögid! Kasvõi kaaluks päevareisi Põltsamaale..

  • Avatar
   mesiliis 24. juuni 2015 at 20:45

   Eksole! Kui kõrvallauda pasta toodi, siis hoolimata sellest, et kurguauguni täis olin, hakkas suu vett jooksma küll :D

 • Avatar
  K. 24. juuni 2015 at 20:45

  Viimane kord, kui kolmveerand kaksteist õhtul kohvikuarvustusi lugema tulen!

  Ma lähen teen kõige selle peale nüüd paar juustu-kurgi võikut omale, et suu niisama ila täis poleks.

  • Avatar
   mesiliis 24. juuni 2015 at 20:53

   Viimane kord, kui ma kolmveerand kaksteist õhtul midagi sellist kirjutan, sest mul tööl kahjuks võikut kuskilt võtta pole, kõht aga läks tühjaks küll :D

 • Avatar
  Anonymous 25. juuni 2015 at 00:01

  Miks sa pole juba rääkinud sellest, kuidas sa väikelennukiga lendamas käisid? Selline asi ei väärigi blogi postitust v?

  • Avatar
   mesiliis 25. juuni 2015 at 01:34

   Esiteks ei ole ma mitte ühegi väikelennukiga lendamas käinud :D Teiseks oleks nats imelik kirjutada mingit söögikoha arvustust ja siis järsku tuua hoopis teine teema sisse, või mis :)

   Ja kolmandaks, no ma ei tea, ma ei teadnudki, et pean kohe päeva pealt kõik asjad blogisse kirja panema, niipea nad juhtuvad :D Ega rääkimata/kirjutamata midagi ei jää, mul lihtsalt vahel muid asju ka vaja teha.

  • Avatar
   Anonymous 25. juuni 2015 at 07:45

   No instagramis on küll selline pilt, et nüüd kohe lendama. Või otsustasid lihtsalt lennukit pildistada ja jätta sellist muljet? Igal juhul ootasin terve nädalavahetuse (ja peale) muljeid ja nüüd sa ütled, et tüng :( :D

  • Avatar
   mesiliis 25. juuni 2015 at 11:04

   Kui sa instagramis pildi nägid, siis nägid vast seda ka, et ma tagisin seal ära Märdi ning mainisin ära ka langevarjuhüppe, ehk noh, mina lennukisse kindlasti ei läinud :D

   Tervet nädalavahetust sa küll oodata ei saanud, sest pildi panin ma üles pühapäeval ning pärast seda olid kohe jaanipidustused, niiet anna asu :) Ei hakanud maale arvutit kaasa vedama, et see lõkke ääres püsti panna :D

  • Avatar
   Anonymous 25. juuni 2015 at 12:34

   Okei. Igav :D

  • Avatar
   mesiliis 25. juuni 2015 at 14:24

   No kui igav, siis ma ei teegi postitust sellest :(((

  • Avatar
   Lizzy 25. juuni 2015 at 17:25

   Millest? sa ütsid, et midagi toimunud, et sa ei käinud lendamas.

  • Avatar
   mesiliis 25. juuni 2015 at 17:48

   Ma ütlesin, et MINA ei käinud lendamas. See ei tähenda, et midagi ei toimunud.

  • Avatar
   Lizzy 25. juuni 2015 at 18:37

   No siis sa võid teha postituse, kui sa arvad, et sa nägid midagi huvitavat, issand jumal. Keegi ikka tahab lugeda :D

  • Avatar
   mesiliis 26. juuni 2015 at 11:19

   Issand jumal, ma tegin nalja ju :D

 • Avatar
  Anonymous 25. juuni 2015 at 05:28

  Miks sa pole juba rääkinud sellest, kui lollid mõned su anonüümsed kommentaatorid on? Selline asi ei väärigi blogipostitust v?

  • Avatar
   Anonymous 25. juuni 2015 at 07:59

   Endast räägid, jah!?

  • Avatar
   mesiliis 25. juuni 2015 at 11:05

   Ahahahahaha :D:D:D:D No ma just ühe postituse tegin ühest naljakast kommentaatorist :D

  • Avatar
   Anonymous 25. juuni 2015 at 13:04

   Ei, sinust, kelle nädalavahetus läks selle nahka, et Liisilt postitust oodata. Vetsus ikka said käia? :D

  • Avatar
   mesiliis 25. juuni 2015 at 14:23

   Jaanituli jäi ka nägemata… :D

  • Avatar
   Lizzy 25. juuni 2015 at 18:36

   Ei jäänud jaanituli nägemata, mu blogis (mitte bloggeris) on sellest pilt ka ja puha. Ning vetsus sai ka käidud. Ootamine ei tähenda seda, et ma nüüd kannatlikult ootasin käed rüpes, ainiti ekraani vahtides, et millal see postitus tuleb. Aga kuna ma töötan kodus ja jaaniaeg oli töine, siis ikkka vahepeal käisin luuramas :D.

  • Avatar
   Anonymous 26. juuni 2015 at 08:18

   See on seesama hull, kelle esimese maailma probleemiks on sinu One Directionile minek? :D

  • Avatar
   mesiliis 26. juuni 2015 at 11:18

   Seesama jap :D

 • Avatar
  Svea 25. juuni 2015 at 06:06

  Mulle väga kohvik O meeldib. Kui me Lõuna-Eestisse sõidame, siis üldiselt katsume Põltsamaalt selle kohviku pärast läbi hüpata :)

  • Avatar
   mesiliis 25. juuni 2015 at 11:07

   Mul ka selline tunne, et hakka või rohkem asja Tallinna tegema, et saaks Põltsus väikse peatuse teha :)

 • Avatar
  Märt Koppel 25. juuni 2015 at 06:21

  Mõnus :)

  • Avatar
   mesiliis 25. juuni 2015 at 11:07

   Aitäh :)

 • Avatar
  Kati 25. juuni 2015 at 10:31

  Mul sõbranna hetkel seal puhkuseasendaja ja ta ka ikka räägib,kui kvaliteetne ja hea seal kõik on:) Nende kartulite pärast peab ise ka lähiajal ära käima:D

  • Avatar
   mesiliis 25. juuni 2015 at 11:08

   Märdi koolikaaslase naine töötab ka seal ja tema meile kohta soovitaski, et kui tahta värsket ja head toitu, siis this is the place!

   Ma pean ka plaani, kuidas Märt uuesti ringreisile meelitada :D

 • Avatar
  Maria 25. juuni 2015 at 17:18

  Mu vanematekodu on Põltsust umbes 20 km kaugusel, käisin seitse aastat seal muusikakoolis ja kolm aastat gümnaasiumis… ja ma pole veel kordagi seal kohvikus söömas käinud. Ja nüüd, pärast seda postitust on selge, et peab ikka ära käima :D

  • Avatar
   mesiliis 26. juuni 2015 at 11:20

   Jaaa, mine kindlasti. Ma tahaks pastasid ka proovida ja burgereid ja oeh. :D

 • Avatar
  Arra 26. juuni 2015 at 04:18

  Sinu kommentaariumi on viimasel ajal nii lõbus jälgida :D

  Aga mul tekkis ka nüüd huvi selle söögikoha vastu. Järgmine kord kui Tartu sõidan autoga, katsun meeles pidada, Põltsamaa jääb tee peale ilusti :)

  • Avatar
   mesiliis 26. juuni 2015 at 11:21

   Viimasel ajal jap mingi meelelahutus :D

   See jah hea, et kui nt tallinnasse asja autoga, siis saab alati väikse põike Põltsamaalt läbi teha :)