natuke niisama juttu ka

14. aug. 2015

Mõtlesin, et on aeg vanalt healt bloggerilt tolm pühkida ja midagi selle vaikusega ette võtta. Ja kuna ma oma armsat Nässukat siin enam eksponeerinud pole, siis parandan nüüd selle vea ka.

Lõpuks on meie maile ka suvi jõudnud ning jõudsin sel aastal isegi esimest korda ujuma! Mu sünkar ei loe, sest siis ma hüppasin korra tiiki, kohe välja ja jäin veel haigeks ka. Not cool.

Tulin üle pika aja rattaga tööle ehk tegin linnasõitu ja no kurat, jalakäijad, miks vihkate? Okei, ma tean, et paljud jalgratturid on ise ka trossid ja käituvad liikluses nii, kuidas neile parem on. Sõeluvad autode-inimeste vahet ning on üldse hoolimatud.. Aga mina ju pole! Ja nii vihale ajab, kui jalgratastele mõeldud rada on isegi nii kitsas ning siis kõnnitakse keset teed, klapid peas (ehk ei kuule kella ka) ning no katsu siis mööda saada. On raske kõndida ühes ääres? Või näiteks oli mul täna ees üks ilmselt kurt mutike kärukotiga. Kõndis ühel pool teed ja järsku kaldus teisele poole. Lasin juba kaugelt kella, mida ta ei kuulnud, sest ta oli ju ilmselt kurt. Ja nii ta vingerdas ühest äärest teise, mind mööda ei lasknud. Nagu.. pls.

Kerge sidenote, üks kontoris töötav inimene läks just nädalavahetusele ja ütles ära minnes: “Kas asi on minus või olete poole tunnise intervalliga veel ilusamaks muutunud??” Nii armas :D

Elu on praegu täitsa kiire ning kohati kaootiline. Köögiremont edeneb jõudsalt ja teate kui hea on omada tööpinda rohkem kui 20 ruutsentimeetrit? Ülimõnus on nüüd süüa teha. Tänu uuele kraanikausile avastasin, et isegi nõudepesemine võib meeldiv olla :D Kuna meie korter on avatud köögiga, siis otsustasin seda remonti veidi edasi viia ja teha algust ka elutoaga. Plaanid on suured, eks näha ole, kas neist asja ka saab.

Remondist tahaks ma teha ühe suure postituse, aga ilmselt alles siis, kui ma kõik soovitud asjad olen ära teinud. Praegu on köök enam-vähem valmis, vaja kappidele-sahtlitele uksed ette meisterdada, ühte seina riiulid, seinaplaadid paigaldada… siis vist ongi sellega ühel pool. Ja ma pean ütlema, kui uhke ma Märdi üle olen, et ta on põhimõtteliselt kõik ise teinud! On alles viitsimine! Aa, Märdiga sai meil augusti alguses kuus aastat täis ning me mõlemad… lihtsalt unustasime oma tähtpäeva ära :D

Aga muidu olen sukeldunud taas töörutiini, käinud sõpradega grillimas, Saadjärve ääres mõnusalt aega veetmas, korraldanud lauamänguõhtuid, käinud Tallinnas koolikatsetel ja Teelel külas, vaadanud langevaid tähti (esimest korda elus), külastanud väikseid sugulasi ja lihtsalt nautinud päikest. Praegu on väljas aga niiii mõnus sügisene hõng, et mul on suur tahtmine hakata kampsuneid ja kardigane kokku ostma.

Nagu eelmises postituses mainisin, siis alustan sügisel üle pika aja taaskord kooliteed. Ma olen päris elevil, sest vahepeal oli mu elus päris hull madalseis, kus ma tundsin, et ma ei liigu kuskile. Olin lihtsalt oma mugavustsoonis kinni ning passisin tühja. Ma veel päris täpselt ei kujuta ette, kui edukalt suudan ma ühildada kaugõppes kooli, töö, praktika ja eraelu, aga eks seda näha ole.

Ühesõnaga, asun õppima Tallinna Majanduskoolis, juristi abi erialale. Alguses andsin dokumendid küll sisse kohtuistungi sekreträri omale, aga life happened :D Ma tean, et päris paljud on otsinud (mina sealhulgas), mida kujutavad endast sisseastumiskatsed, seega räägin neist natuke lähemalt.

Kodulehel on kirjas, et ees ootab sisseastumistest (silmaring+matemaatika+loogiline ja ruumiline mõtlemine) ning vestlus. Noh.. päris nii see polnud. Sisseastumistest koosnes neljast eraldi osast. Silmaringitest (mis oli puhas matemaatika, ainult kolm küsimust oli laiemate teadmiste kohta :D) ja lisaks inglise keele, eesti keele ning vene keele oskustest. Kui ma sellest viimasest kuulsin, mõtlesin endamisi, kas minna kohe ära või siis, kui mu tulemus 0 on.. Kuidagi juhtus aga nii, et vene keele testis sain ma lausa 70% ehk siinkohal aitäh kõikidele minu maja mutikestele, kes vahepeal jutustamas käivad :D

Kokkuvõtvalt olin oma testitulemustega esimene (!!!!!) ning vestlus läks ka ülihästi. Vene keele õpetajaga jutustamine nii edukas polnud, sest ma reaalselt oskasin öelda kaht asjassepuutuvat lauset, aga oma entusiasmiga tegin vist kõik muu tasa. Kuna kohtuistungisekretäride erialale kandideeris liiga vähe inimesi, siis seda kursust nad kahjuks ei avanud. Küll pakuti mulle aga võimalust, et oma nii hea tulemusega võin minna hoopis juristi abiks. Õppekava on peaaegu sama ning praktikavõimalusi rohkem.

Igasugustest foorumitest olen lugenud, kuidas seda kooli (või seda eriala) maha tehakse, aga.. ma ei tea, nii palju kui ma olen igasuguseid õppekavasid võrrelnud, siis ainsana on mu südame kiiremini põksuma pannud just juristi abi või kohtuistungi sekretär. Tegelikult tahtsin juba alguses oma paberid esimesse sisse anda, aga seal oli megasuur konkurents ja ma olin kindel, et sinna ma nagunii ei saa.. no näed siis :D

Jaaaa…ega muud vist polegi rääkida. Olen hommikuni tööl ja loodan, et lõpuks leian aega ka paar draftides olevat postitust lõpetada. Elu tundub praegu päris hea olevat, mõnus rahulolu on hinges. Ootan juba kärsitusega septembrit, sest kool ja LONDON koos mu armsa Kadiga. Olen põnevil, sest tahaks juba köögi ja poole elutoa lõpptulemust näha (ja uusi nõusid-pildiraame-kaunistusi-purgikesi osta). Oeh.

Aaaga ok, tõmban otsad kokku. Ilusat nädalavahetuse algust, sõbrad :)

You Might Also Like

 • Avatar
  katrihelenak 14. aug. 2015 at 15:05

  Kohtuistungi sekretäriks ei pea ju õppima. Seda teevad noored kooli kõrvalt. Vähemalt Talis tahtis mingi aeg. Ta on juura lõpetanud, aga tal tuttavad on tartu maakohtus seal tööl olnud. Eriti ladna töö. Trükkima peab lihtsalt kõik ära, mis kuuled. Samas ega palka ka eriti ei saa. Sobib yliõpilastele ja nö teiseks tôökohaks. Juristi abi on juba põnevam ja tasuvam töôkoht. Kuigi natuke veider, et sellist asja yldse õppida saab. See on midagi sekretäri ja juristi vahepealset. Ma kipun arvama, et need töökohad napsavad ära juuratudengid (umbes 300 tudengit aastas). Neil on vaja praktikat ja siis saabki jurist tasuta tööjõudu.

  • Avatar
   mesiliis 14. aug. 2015 at 15:13

   No kui Talis on juura lõpetanud, siis loomulikult eraldi enam õppima ei pea. Aga kui mul mingit aimugi nt dokumendihaldusest ja õigussüsteemist pole, siis ma väga sinna ei saa tööle ju :D See töö pole ka ainult kohtuistungite protokollimine. Eelmisel aastal Tartusse otsiti kohtusekretäri ametisse inimesi ja nõudmised olid küll sellised, et on vastavat haridust vaja (või vähemalt sekretäri oma + juura/õigusteaduse alased teadmised) Ja selles kuulutuses oli küll kirjas, et täistööaeg (E-R) ning palgaks 770 miinus maksud.. ei ütleks küll, et teiseks töökohaks sobilik :D

   Sama on juristi abiga. Minu arust pole küll veider, et selleks eraldi õpe on. Üks asi jah, et kui inimesed, kes õpivad juurat, lähevad sellele tööle, aga samas on see hea võimalus neile, kes süvaõpet teha ei taha, aga samas selle alaga seotud olla tahavad. Näiteks mind õigusteadus huvitab, aga mitte nii palju, et minna ülikooli ainult seda õppima.

  • Avatar
   Katri-Helena Kaasik 14. aug. 2015 at 15:26

   Kohtuistungi sekretäri tööpakkumisi leiab pidevalt. http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?w=1&job_id=342166 see on üks aegunud. Seal ei ole kunagi nõutud sekretäri ega juuraharidust. Märgitud on "kasuks tuleb". Tööaeg on E-R, aga istungid ei kesta kunagi nii kaua. Tavaliselt on mõni istung päevas. Ülejäänud on vaba. Tean, mis räägin.

  • Avatar
   mesiliis 14. aug. 2015 at 15:34

   Ma tean ka, mis ma räägin, mul tädi on miljon (ok liialdan :D) aastat kohtus töötanud ja mulle ka selle töö võlusid-valusid selgitanud. Samamoodi uurisin selle töö ja muude võimaluste kohta ikka põhjalikult enne kandideerimist + rääkisin pikalt ka vastuvõtukomisjoni liikmetega töö olemusest. Ja sellega on ka nii, et isegi kui tavalise nt keskharidusega saadki kuidagi kohtusekretäriks, siis kui edasi tahad kuskile minna, mitte ühele kohale toppama jääda, siis on vajalik ikkagi vastav haridus.

   Sama nt sekretäritööga. Loomulikult on ka nii, et "iga mats" saaks sellega hakkama ja arvatakse, et pole erilist haridust vaja.. aga samas näiteks mina ei oska küll lambist dokumendihaldust, arvete koostamist jms teha. Juristi abina sama, see on küll segu sekretäri ja juristi tööst, aga mina niisama päeva pealt seda küll ei oskaks teha. Kui sa oskad, et sinu jaoks selle õppimine veider tundub, siis super :D

  • Avatar
   Katri-Helena Kaasik 14. aug. 2015 at 15:35

   Oih, ma vajutasin reply enne kui oma jutu kirja sain pandud. Palk on see olenevalt kohast. 450-550€ neto (palgad on avalikud- Tartu maakohtus teenib 500€ BRUTO) . Ehk siis suhteliselt sama, mis administraator kuskil. Umbes poemüüja palk, lihtsalt tingimused on paremad. Kas selle jaoks kaks aastat õppida teades, et on veel 300 inimest, kes sinna vabalt saaks..no ei tea.

   Aga juristi abi teenib kindlasti paremini. Aga jällegi raske leida töökohta.

  • Avatar
   mesiliis 14. aug. 2015 at 15:43

   No ma ei tea, need palgad, mis mul tädi on rääkinud + nende omad, kes on alustanud kohtusekretärist ja sealt edasi pürginud, on küll veits suuremad :)

   ja noh.. arvestades õppekavasid-aineid, siis mulle tunduvad need küll väga huvitavad, ei ütleks, et kaks aastat niisama tühja läheks ;)

  • Avatar
   Anonymous 15. aug. 2015 at 15:24

   Lihtsalt niisama huvi pärast, et kui õiguse alal tahta ametiredelil ronida, siis mingi hetk tuleb ju piirang ette, et peab juura kraad olema?
   Aga muidu lahe, et uuesti õppima lähed ja palju edu muidugi!

  • Avatar
   mesiliis 15. aug. 2015 at 17:47

   Jaa, seda küll, aga alati saab minna ka edasi õppima :) ma küll korra mõtlesin ka täitsa õigusteaduse kraadi peale, aga noh.. mind see niiii palju ei huvita, et tahaks konkreetselt seda õppida. Võib-olla tulevikus midagi muutub :D

 • Avatar
  Kati 14. aug. 2015 at 16:56

  Lõpuks, lõpuks näeb kiisut ka jälle! Üks ilusaim kiisu üldse ;)

  • Avatar
   mesiliis 14. aug. 2015 at 17:08

   Ah, ma teeks temast palju rohkem pilte, aga talle ei meeldi üldse kaamera. Ta konkreetselt keerab selja, kui ma kaamera tema poole tõstan :D:D

 • Avatar
  Anonymous 15. aug. 2015 at 10:45

  Ma leian, et ükski asi ei jookse mööda külge maha ja koolis saab sul väga põnev olema ;)

  • Avatar
   mesiliis 15. aug. 2015 at 17:46

   Ma loodan ka :)

 • Avatar
  Lizzy 16. aug. 2015 at 10:14

  Mul vend õppis seda, aga talle ei meeldinud ja ta pole selles vallas kunagi töötanud. Tema tollane elukaaslane sai kyll tuule tiibadesse sealt, sai juristiabina ka tööle kuhugi firmasse ja jätkas õpinguid sellel alal. Praeguseks on ta elus päris kaugele jõudnud. Ma läksin ka mingis kahtlases uimas sinna katsetele ja dain isegi sisse, sest see test oli naljanumber. Vene keele test muidugi mitte. Nad tahtsid mu selle pärast ukse taha jätta, aga testi ja teise vestluse tulemus liiga hea. Seega sain sisse, aga "pärisylikooli" sissesaamisel vabastasin koha neile venekeele oskajatele, keda nad seal näha tahtsid :D aga no ma pole syydi, et nad ei saanud aru lausetest, millest mu vene keele õpetaja kyll hästi aru sai :D