viiesekundiline suvi

6. sept. 2015

Oookei, see suvi kestis küll ainult silmapilgutuse. Kui eelmine suvi tundub kuidagi ühe ühtlase ja igava ajajärguna, siis mul on hea meel, et sellest suvest on mul kamaluga häid ja meeldejäävaid mälestusi, mida külmal talvel teetassi taga meenutada.

Teetassi pilti mul küll illusteerivaks materjalik pole, küll on aga üks Frooshi pudelike. Mõtlesin ka selle imepärase smuuti ära proovida ja valisin mitte-just-kõige-ilusama-nimega joogi. Ja see oli üllatavalt hea! Natuke kallis on see ka, seega väga innuga ostma ei kipu, aga vahel harva täitsa võib.

 

Kuigi ma natuke isegi igatsen seda puhkuserežiimi ja niisama tsillimist, kui kõigil oli aega, siis olen sügise kättejõudmise üle päris rõõmus. Ma arvan, et just praegune september on mu lemmikaastaaeg (jap, mu lemmikaastaaeg kestab umbes kuu…). Kõik on ilus ja värviline, enamasti on väljas soe, aga juba saab välja otsida natuke paksemad riided ja sallid… Vahel sajab niii mõnusat vihma, et lausa lust on pleedi all uneleda. Lisaks pole midagi imelisemat, kui varahommikul karges sügisilmas jalutada, käes termostass kohviga. Nii võiks isegi iga päev ju tööle tulla :D

 

Järgmisel nädalal võtan suuna juba Tallinna poole, et end taas õppimislainele viia. Ma pole kooli veel jõudnudki ja ma juba olen sellest väsinud. Lihtsalt nii ära harjunud, et ei pea enam midagi õppima või kodutöid tegema. Kõige rohkem kardan ma vene keele tundi. Jumalale tänu, et matemaatikat-füüsikat-keemiat pole :D:D Okei, ühikas elamist pelgan ka veidi… ja neid megapikki õppepäevi, mis kestavad poole üheksani õhtul. A muidu on kõik tsill.

 

Kuu lõpupoole ootab mind ja Kadit meie armas London. Seekord üritame natuke kaugemale rännata ja käia ära ka Brightonis. See on ajuvaba, kuidas ma vahepeal niiiiii igatsen Londoni tänavaid ja parke ja isegi metroosüsteemi. Lihtsalt kõnnin tänaval ja tuleb midagi meelde või tekib selline deja vu tunne, ning igatsus lööb rusikana kõhtu. Ma poleks kunagi arvanud, et üks võõras koht võib tekitada sellise kodutunde. Kurbuse (ja ootusärevuse) leevendamiseks ostsin täna natuke ülehinnatud Starbucksi külma kohvijoogi. Maitses isegi päris hästi.

 

Eelmisel nädalavahetusel käisin väljas ja ohhhohohohoo, how fun was that! Ma olen kogu aeg vaadanud-mõelnud, et blogijad üritavad end (ja blogi) hästi asjaliku ja “puhtana” näidata, et sellistest pidutsemistest ja olemistest väga ei kirjutata. Et noh, ollakse eeskujud ja noored loevad ja puha. Ka mina hoidun sellest enamasti, sest esiteks on need ajad vist möödas, mil iga nädalavahetus sai klubides ja Tartu tänavatel mööda saadetud. Teiseks on lihtsalt naljakas kirjutada, et õõõõ käisin täiega joomas ja olin nii purjus :D Siiski oli mul üle väga väga pika aja megalt awesome õhtu.

 

Õhtu, mis algas šampuse ja sushiga hotellis, kestis shottidele toetudes terve öö viieni välja ning lõppes sellega, et hommikul ärgates oli ühe diivani peal endine klassivend, teise peal Märdi sõber Allan… mõlemad mu (kõige ilusamate!!!) kuldsete tatoveeringutega kaetud, Allan veel lisaks igasuguste võrude ja kettidega ära ehitud. Siinkohal on vist sobilik tervitada stilist Teelet :D

Mõni päev tagasi veetsin paar mõnusat tundi Werneris kohvi juues ja kahe lemmikinimesega juttu ajades. Mul on ütlemata hea meel, et isegi peale keskkooli oleme jäänud tihedalt suhtlema, veedame koos aega, arutame maailmaasju ning lihtsalt naerame lõpmatuseni. Kui Kadi puhul oli see kuidagi loomulik jätk, siis Juhani puhul vahel imestan küll, mismoodi me nüüd nii suured sõbrad oleme. Käisime lasteaias ühes rühmas ja koolis ühes klassis, kuni gümnaasiumis läks ta paralleeli…aga kunagi pole sellist semutsemist olnud, nagu nüüd. Super!

 

Kohv oli endiselt Tartu parim ning kui on midagi, millest ma veel puudust tunnen, on see Werneri hommikubuffee. Selle nimel olin ma valmis kell 7 hommikul end kodust välja vedama või otse öötöölt sinna minema. Kahjuks Kadi tööaegade tõttu me pole enam sinna jõudnud, aga need imelised hommikud on endiselt meeles…

 

Muuseas, ma ei tea, kus ma elanud olen, aga avastasin sellise maailma kõige lahedama uudise, et Backstreet Boys teeb zombie-filmi. Koos N Synci ja O*Towni kuttidega. Nagu. WHATTT, kõik mu lapsepõlve lemmikud teevad filmi mu lemmikžanris… Elu ei saa paremaks minna :D

Igaljuhul, olen peaaegu kolm tundi tööl olnud, joonud ära Starbucksi külma kohvi, lahustuva kuuma kohvi, tee, kaks klaasi vett… ja tervelt 9 tundi on veel ees, lõbuuuus. Teile aga ilusat pühapäeva,  minge nautige õues mõnusat sügisilma :) (Mul vähemalt akna taga paistab päike niii-iii kutsuvalt…)

You Might Also Like

 • Avatar
  Anonymous 6. sept. 2015 at 09:57

  Mis? Kus? Kust sa Starbucksi said? Neil on Eestis ka esindus? (küll on palju küsimusi ühes kommentaaris..)

  • Avatar
   mesiliis 6. sept. 2015 at 10:02

   Haha :D Esindust Eestis neil pole ja kuumi kohvijooke ei saa. Küll on aga mõned külmad joogid olemas näiteks Kaubamajas.. mina ostsin enda topsikese Rimist (jogurtite riiulis oli).

  • Avatar
   Anonymous 6. sept. 2015 at 10:17

   Nii kahju. Ma juba lootsin, et minu teadmata on ta end kusagile sigitanud, aga ilmselt ei juhtu seda veel niipea :/ Tahaks just neid sooje jooke proovida, külmad ei tundu eriti ahvatlevad :)

  • Avatar
   mesiliis 6. sept. 2015 at 10:19

   Kahjuks veel ei ole jaa :(

   Mulle üldiselt maitsevad ka külmad kohvijoogid, seega mind ahvatles küll :D Eks neis ole palju säilitusaineid ka, et püsiks, aga maitse oli mu arust parem, kui Coffee Ini külmal mochal.

  • Avatar
   Anonymous 6. sept. 2015 at 10:54

   Minu arvates on Selveris seda müügil. Esindust nad Eestis avanud pole.

  • Avatar
   mesiliis 6. sept. 2015 at 10:59

   Kõigis suuremates toidupoodides peaks olema.

 • Avatar
  Anonymous 6. sept. 2015 at 11:42

  Tule või töölt ära, et saaks Wernerisse sööma minna :(

  • Avatar
   mesiliis 6. sept. 2015 at 14:04

   No on eksole :D

 • Avatar
  Lizzy 6. sept. 2015 at 13:30

  Aa et lausa ühikas hakkad elama…no jah, muidugi kaugõppes on ka vaja vahepeal kohal käia ja Tartusse ööseks vist ei roni tõesti :D Aga seda elu kaugõppes vist väga palju ei tule!? Üks nädal kuu-paari kohta on tihedat loengutes või tundides käimist!?

  • Avatar
   mesiliis 6. sept. 2015 at 14:05

   Väga ei viitsi jah iga õhtu Tartusse tulla + rahakott ka kannataks :D

   Septembrikuus on üks kord (N-L), aga muidu on kaks korda kuus, ehk üle nädala N-L, niiet veidi ikka tuleb :D

  • Avatar
   Lizzy 6. sept. 2015 at 15:43

   Nojah. Loodan, et kodune elu ei hakka selle õppimistuhina all kannatama :D

   http://naistekas.delfi.ee/persoon/lugejakiri/tudinud-mees-mu-naine-kavatseb-vist-eluaeg-ulikoolis-kaia?id=72330927

  • Avatar
   mesiliis 6. sept. 2015 at 15:48

   Seda ohtu ilmselt pole, sest mu elukaaslane alustas ka eelmine aasta uuesti õpinguid, ka Tallinnas ja ka kaugõppes. Nüüd kolmapäeval lähemegi koos Tallinna ära :D

  • Avatar
   Lizzy 6. sept. 2015 at 17:13

   Aa no siis küll. Eriti hea kui ajad ka veel klapivad, millal tallinnas peate olema :O :D

  • Avatar
   mesiliis 8. sept. 2015 at 00:14

   Ma loodan, et edaspidi klapivad ka :D Tal on püsivalt üle nädala, mul mõni kuu üks kord, mõni kuu kaks :D

 • Avatar
  Anonymous 7. sept. 2015 at 09:27

  Kas sa kuskil mujal ka reisinud oled peale Inglismaa ? Tundub, et sa oledki käinud ainult Eestis ja Inglismaal.
  Iga teine postitus Londoni ülistamise kohta ei ole eriti huvitav lugeda enam ;)

  • Avatar
   mesiliis 7. sept. 2015 at 10:40

   :D:D olen reisinud mujal ka, aga mis teha, kui just Inglismaa ja London sellise sooja mulje jätsid. Teised kohad on ka toredad, aga just sellesmõttes, et noh.. käidud ja nähtud, mitte et tahaks täiega tagasi.

   Aga kes sul siis käseb järjepidevalt tagasi tulla ja lugeda mu Londoni-ülistust? ;)

 • Avatar
  Lizzy 7. sept. 2015 at 16:00

  Jah, nüüd tuleb hakata spetsaalselt kohtadesse reisima, et blogi lugejatel huvitav oleks :D. Nagu neid reisiblogisid vähe oleks.

  • Avatar
   mesiliis 7. sept. 2015 at 18:00

   Haha, tuleb nii välja, eks hakkan reise planeerima siis :D

 • Avatar
  MS 7. sept. 2015 at 16:13

  Saame järgmisel nädalal koos esimest korda majanduskooli minna, lugesin Su postitust ja lootsin juba, et meil tunniplaan üleval juba..aga ei suutnud leida:D
  Ma igatahes ootan juba väga kooli, arvan, et tuleb mõnus vaheldus koduperenaise elust:D

  • Avatar
   mesiliis 7. sept. 2015 at 18:04

   Kuna ma postituse tegin pühapäeval, siis praeguse seisuga lähen ma ikka juba sel nädalal kooli (ehk 10ndal :D). Tunniplaan on üleval siin: http://www.tmk.edu.ee/tunniplaan#sess
   Ma ka alguses ei leidnud üles, megapisikeselt on ligipääs lehe ülalotsa peidetud :D

   Õhh, vaheldust jaa, aga mulle üldse ei meeldi tegelikult muutused või tundmatud asjad, mulle meeldib rahulikult kulgeda :D:D Aga samas olen muidugi väga põnevil ka :)

 • Avatar
  MS 7. sept. 2015 at 19:07

  Sorri, ma korra veel küsin, kas sa oled teadlik, kas juristi abil on kaks mittestatsionaarse õppe rühma?Sest mu rühma tähis JU1592 ja esimene kord lähen kooli 17:D

  • Avatar
   mesiliis 7. sept. 2015 at 19:19

   Olen küll jaa, kaks rühma on :D
   AGAAA, ma olen ka JU1592 ja sessioonõppe graafiku järgi on sel rühmal küll 10-12 kool… :D JU1591 on 17-19september