so this happened…

7. okt. 2015

Juhheiii, tervitan teid oma uuest blogipesast! Olen juba kevadest saadik plaaninud omanimelisele domeenile üle kolida, aga kunagi ei leidnud selleks õiget aega või tahtmist. Ja noh, wordpress pole mulle kunagi eriti sümpaatne olnud :D Lisaks olin kindlal arvamusel, et tahan enne uues kohas kirjutama hakkamist viimistleda blogivälimuse tip-top korda.

Ja siin ma nüüd olen. Kõik veel nii ideaalses korras pole, nagu ma tahaks, aga jäänud veel ainult pisiasjade korrigeerimine. Siinkohal tahaks saata umbes tuhat aitähhi Sixteni poole teele, kelle abita (loe: tegi kõik töö ära iga mu palumise peale) oleks ma endiselt.. noh, bloggeris.

Väga võõras on tagasi WordPressis olla ja on niiii palju asju, mida pean uuesti õppima hakkama. Näiteks on kõigil imporditud postitustel automaatselt see tunnuspilt ja ma ei oska seda kõigilt korraga eemaldada. Käsitsi modereerimine it is! Teiseks suureks probleemiks on see, et kuigi kõik pildid tulid ilusasti üle, siis vormistus on täiesti metsas. Ja seda ei saa parandada ka. Ma võin umbes kolm lehte tühikuid pildi ja uue lõigu vahele jätta, aga muutes jääb postitusse ikkkkka see, et seal tühja rida pole ja kõik on üksteise kukil. Ma enne jamasin sellega umbes kaks tundi ja siis lõin käega. Eks ma hakkan vanade, bloggerist tulnud postitustega vaikselt ja tasapisi tegelema.

Kui on midagi, mis selle välimuse-teema juures silmakriipiv on (ja mida ma ise ei ole pruukinud märgata), siis andke aga teada, üritan asja parandada (st Sixten üritab :D)

Aga ega muud polegi, kui et tere tulemast :)

giphy

You Might Also Like

 • Avatar
  Britt 7. okt. 2015 at 09:52

  Mulle meeldib! :D
  P.S. Tore näha, et sa kõigest pool aastat hiljem (peaaegu) oma vanuse omaks võtsid :D

  • Mesiliis
   Mesiliis 7. okt. 2015 at 15:46

   Jess! :D

   Haha, tumblris olen ma endiselt 21…. :D

 • Avatar
  Häly 7. okt. 2015 at 11:33

  Kas tõesti blogspot ei võimalda oma domeeni? Ma olen tegelikult juba pikemat aeg mõelnud, et võiks omale domeeni muretseda, aga eks ta kogu aeg on ikka võiks ja võiks, kun mul pole piisavalt viitsimist olnud asja uurida. Aga kolimine tundub jube tüütu ja olen ajaga blogspotiga nii ära harjunud, et ei mäletagi enam kuidas wordpressis asjad käisid.

  • Mesiliis
   Mesiliis 7. okt. 2015 at 15:45

   Mu arust ei võimalda jaa :( Kõik, keda ma tean, on wordpressi peal ja veebimajutus.ee (mis mind hostib) valikus on ka ainult wordpress.

   Kolimine ise oli ülikerge, mingi 10 minuti töö (kui mitte arvestada, et osad postitused natuke nihu läksid :D), mul oli suurem jama hoopis kujunduse leidmisega ja selle sättimisega. Tahtsin blogi tuua üle terviklikule lehele, mitte poolikule. Eile oli õnneks motivatsooni rohkem, et jah.. selline ühe päeva töö.

   Aga jaaa, ma ka bloggeriga nii ära harjunud, et isegi postituse kirjutamine oli nii…imelik :D

 • Avatar
  Liivi 7. okt. 2015 at 12:31

  Kui WordPressis postitust kirjutad, siis see käib automaatselt visuaalredaktoris, aga teksikasti ülevalt paremast nurgast saab valida formaadi “tekst”. Kui tuua üle vanu postitusi või midagi kuskilt kopeerida, siis sageli tulevad kaasa mingisugused… asjad. Ühesõnaga selle “teksi” alt leiab piltide ja teksti vahelt asju, mis seal ei peaks olema ja mis ei lasegi panna tühikuid. Kustuta need asjad ära. :) Tüütu küll, aga muud varianti ma ka ei oska pakkuda. :D

  • Mesiliis
   Mesiliis 7. okt. 2015 at 15:42

   Oh jah, sellega ma juba leppisin, et ilmselt pean käsitsi kõike muutma hakkama :D Aga vähemalt olen nüüd targem, kuidas neid tühikuid saab vahele jätta, niiet tänks :D