kui toidus on väge

25. nov. 2015

Ma olen siin varemgi rääkinud, et mu töised vahetused on päris pikad, töö ise on enamjaolt istuv ning sellist konkreetset aega söömiseks pole. Kuna ma pean suurema osa ajast retseptsioonilaua taga veetma, siis minu lahutamatuteks kaaslasteks on igasugused snäkid. Nii hea on ju sarjade vaatamise või lugemise ajal midagi head krõbistada.

IMG_4488

Poes on aga ääretult raske midagi maitsvat vahepalaks valida.  Krõpsud, minisaiakesed, küüslauguleivad, küpsised ja kommid olen välistanud, sest ega nad just eriti tervislikud pole. Värskeid puuvilju alati ei taha ning kuivatatud puuviljad-marjad on minu jaoks suur ei. Mulle lihtsalt ei meeldi nende maitse ning imelik konsistents :D Järele jäävad ainult pähklid, mis ka pikapeale ära tüütavad.

IMG_4524

Veidi aega tagasi sain Toiduväelt kastitäie nende toodetega. Sain ära proovida nii soolased toorsnäkid, maitseküllased marjarullid ning suussulavad beseemummud. Vähemalt on tükiks ajaks muretu, mida tööle kaasa võtta! Tegu on äärmiselt kasulike ja maitsvate vahepaladega, mis valmivad toortoiduna kuivatusmeetodil. Snäkkide seeria on välja töötanud toitumisnõustaja ning tooded on  ilma lisatud suhkruta, e-ainete vabad, muna-, gluteeni- ja piimavabad, 100% looduslikud ja sobivad veganitele. Soolaste snäkkide tootmisel on kasutatud palju köögivilju, ürte ja linaseemneid. Rullid sisaldavad ainult looduslikult esinevaid suhkruid. Toodetel on suur kiudainete sisaldus, mis annab täiskõhutunde pikaks ajaks. (info võetud kodulehelt).

IMG_4482

Soolaseid toorsnäkke on kolme sorti: tšilli, porgandi ja küüslauguga. Ma ütlen ausalt, et olen suur soolase fänn, pigem jätavad igasugused magusad asjad mind külmaks. Kui krõpsu näost sisse ajada ei taha, siis need gluteeni- ja e-ainete vabad snäkid on ideaalsed! Õhukesed seemnetega krõmpsuvad ampsud. Kui Märdi arust olid need küll head, aga natuke liiga maitsetud, siis mulle just meeldib, et tšillit või küüslauku pole üleliia, vaid ongi selline pigem mahe maik.

IMG_4525

Ütlen ausalt, et ega ma mingit suurt eeltööd nende toodete juures ei teinud, kuigi kodulehte uudistasin küll. Miskipärast jäi mul vahele see koht, kus kirjutatakse beseemummudest. Ma ei tea, miks ma kartsin, et leian pakist kuivatatud maasikad või mustsõstrad, aga suur oli mu üllatus, kui vastu vaatasid armsad beseed. Need pole üleliia magusad, sobivad hästi tee/kohvi kõrvale ja lihtsalt sulavad suus!

IMG_4476IMG_4478

Marjarullide puhul üllatusin (taaskord) meeldivalt. Nagu ma ülal mainisin, siis mulle üldse ei meeldi kuivatatud puuviljade konsistents, sest nad on hamba all nii …võehhh (väristasin õlgu). Seepärast arvasin, et äkki ei sobi mulle ka rullide olemus. Nende puhul on tegu aga nagu veidike kõvemate kummikommidega. Maitselt mõnusalt hapukad ja sellised.. üsna omapärased. Mitte halvas mõttes, aga sellega tuleb natuke harjuda, sest mina vähemalt pole midagi sellesarnast saanud.

IMG_4529
Mis mulle veel meeldib, on see, et pakendid on taassuletavad, mis ühelt poolt on väga mugav, teisalt väga kasulik. Nimelt valasin ma osad beseed ja marjarullid ilusale alusele, et pilte teha ja hiljem nendega maiustada. Mõned jäid tükiks ajaks lahtisena lauale ning õhtuks olid beseed kokkusulanud ja väga kleepuvaks muutunud, marjarullid jälle kaotasid oma maitse. Et jah, ilmselt ei tasu neid terveks päevaks kuskile vedelema jätta :D

IMG_4491

Igaljuhul olen mina Toiduväe toodetega küll rahul. Käsitööna hoole ja armastusega valmistatud, maitsvad ja kasulikud. Ideaalsed snäkid tööle :) Lõppu lisan veel paar pilti seeriast “Elu uudishimuliku kassiga”, ehk kui keeruline on toodete ülespildistamine, kui kaaslaseks on üks sinisilmne kassike :D

IMG_4527 IMG_4528

You Might Also Like

 • Avatar
  Km 25. nov. 2015 at 17:59

  Hahaha, ma lugesin algul, et said Kaitseväe toidupakke…. Siis lugesin üle, et Toiduväe ja ma IKKA mõtlesin, et Kaitsevägi saatis sulle sõdurite toidupakke ja testid nüüd neid ja nimetad neid naljatades Toiduväeks :D aga jube vahvad näevad välja küll, tuli endalgi proovimise isu peale :)

  • Mesiliis
   Mesiliis 25. nov. 2015 at 22:43

   hahaha LOL, naersin kohe kõva häälega :D :D Noh, ma Kaitseväe nato-pakke küll ja küll testinud-maitsenud, võiks vabalt neist kirjutada :D

 • Avatar
  www.minajamuud.blogspot.com 25. nov. 2015 at 18:20

  Tunduvad väga maitsvad :)

  • Mesiliis
   Mesiliis 25. nov. 2015 at 22:42

   Ja on päriselt ka :)

 • Avatar
  Astrid 26. nov. 2015 at 03:23

  Oo, kihvt. Just hakkasid need pakikesed Ruunipizzas ükspäev silma, et jälle on midagi uut ja põnevat, aga ei teadnud, kas raatsin osta. Nüüd siis tean, et ilmselt raatsin :D Ikka kasulik on koduseid töid vältida ja blogides rännata.

  • Mesiliis
   Mesiliis 26. nov. 2015 at 18:40

   See on natuke miinus küll, et väike pakike on veidi kalli hinnaga, aga samas nt jätkub sellest rohkem + kasulik ka. Sõin tööl pool tšilli toorsnäkipakki ning põhimõtteliselt oli kõht täis õhtuni. Pole varem sellist asja olnud :D

 • Avatar
  Arra 27. nov. 2015 at 13:11

  Ma olen söönud neid. Kallid jah, aga imehead. Meile toodi kingituseks üks kord ning isegi mina, kes ma muidu katsun magusat vältida, sõin neid. Looduslikud ikkagi, ei ole mingit jura sees :) Ja maitse on tänu sellele vist just eriti hea.