coffee is natures way of making up for mondays

7. Dec 2015

Enne kaheksat ärkamine peaks olema seadusega keelatud. No, scratch that– keelatud peaks see olema isegi enne kella 10. Ma tean, et tegelikult ärkavadki normaalsed inimesed tööpäevadel sellisel ajal üles, aga mu arust on see niii jube. Üks põhjus, miks mulle mu töö meeldib, ongi see, et päevane vahetus algab 12-13 ajal… noh, välja arvatud sellel kaunil detsembrikuul, mil pean juba 9 töö juures olema. What??

IMG_4106
Ma tean küll, et varajasel ärkamisel on palju plusse, näiteks jõuab päeva jooksul ikka tohutult palju rohkem ära teha… aga samas tähendab see ka seda, et mul on tööpäev kohe pikem ja aeglasem ja venivam. Ma ei tea, mis siis saab, kui ma peaks siit ametikohalt lahkuma ja normaalsete inimeste E-R töö hankima, juba praegu tekitab see mõte külmavärinaid :D (Samas noh.. nädalalõpud vabad, mitte ühtegi öist vahetust, pühad vabad… see vist nats kaalub varajase äratuse üles..aga ainult nats!)

IMG_4556
Täna sain hommikul enne tööd veel empsiga kokku. Tegime kiire hommikusöögi Werneris. Ja kui ma ütlen kiire, siis ma seda ka mõtlen. Ma ei jõudnud isegi oma kohvi lõpuni juua ning emps jäi must üksinda oma sööki nautima. Vähemalt ei jäänud tööle hiljaks. Kuigi ma tean, et mul on super ülemus ja tegelikult pole see tulek nii range (st ma võiks vabalt 10-15 minutit hilineda, ilma et mingi jama tuleks), siis mu enda südametunnistus seda ei luba.

IMG_2306
Oma kingiideede postituse jätkuks ütlen seda, et noh, oli kasu ka. Veidi aega pärast selle ilmumist saatis emps kirja, et tema jõulusooviks on justnimelt moos! Ei tea, vanaks hakkab jääma vist… :D

IMG_2315
Eelmine nädal möödus suuresti töiselt ja kooki meisterdades. Nimelt avastasin sellise toreda koogiretsepti Ragne blogist. Tegemine on ülilihtne ja kiire. Seda siis juhul, kui küpsiste purustamiseks on olemas õige masin. Mina pidin seda nuiaga tegema, mis nii kiire ja lihtne polnudki.  Kook on küll veidi palju rammus, aga väga maitsev, sain seda tervelt kolm korda nädala jooksul tehtud.

IMG_4580
Lisaks tööl olemisele jõudsin korra ka väljas käia. Ma tavaliselt olen üritanud hoida töö ja eraelu lahus, et kui keegi hotellist peole kutsub, siis olen viisakalt keeldunud (või vabandusi otsinud :D). Seekord oli tegu aga inimestega, keda ma näen juba rohkem kui oma sõpru, et läksin paariks tunniks meelt lahutama.

Järgmisel päeval taipasin, et hakkan ise ka vanaks jääma. Jõin kõigest kaks maailma kõige lahjemat koksi, olin kell 1 öösel kodus.. ja hommikul pea valutas, nagu oleks neli päeva peol olnud. Õnneks tuli Kristjan oma tavaariga külla ning tõi lahkelt ka Cocat- parim pohmakarohi ever. Õhtuks meisterdasin kaks kandikutäit sushit ning nädala kolmanda toorjuustukoogi, et siis Siiri sünnipäevale minna. Oli edukas käik, sest vähemalt korra sai Ast Üni läbi mängitud.

IMG_4571

Kerge kõrvalepõige: jumala eest, andke keegi MTÜ Kassiabi facebooki lehele loomalugude kirjutajale mingi auhind, või koguni mitu! See on ajuvaba, kui südamlikult ja hingeminevalt need on kirjutatud. Ma iga. jumala. kord ulun neid lugedes nutta ja tahan kõik kiisud koju tuua.

DSC_0054
Minu arust näitab inimese iseloomu ja hinge just see, kuidas ta käitub endast nõrgematega. Kui keegi viskab pisikese, süütu kassipoja tee äärde kraavi surema või seob looma metsa puu külge kinni ning pärast seda suudab veel rahulikult magada… mida see tema kohta näitab? Ma tean, et maailmas on palju suuremaid muresid, aga no tõesti.. Kui ma vaatan oma Nässukat, kes on minu vastutusel, kelle elu on põhimõtteliselt minu kätes, kes magab mu lõua all keras, kes tuleb raske päeva lõpus mulle kaissu mind lohutama, kelle silmad on nii siirad ja ausad… Siis ma lihtsalt ei saa aru, kuidas on olemas inimesi, kes pikemalt mõtlemata suudaksid samasuguse karvapalli külma kätte visata, saatuse hooleks jätta ning hiljem enda kohta veel “hea inimene” öelda.

IMG_9918IMG_9929

Kui ei taheta kassipoega, siis no kurat, ole vähemalt nii palju mees, et lõpetad ta elu ise. Ma tean, et see kõlab praegu julmalt (vastandiks tervele eelnevale lõigule), aga ma pigem pooldan seda, et soovimatud kassipojad uputatakse, kui et neil lastaks paar kuud elada (kui nad armsad ja nunnud on) ja siis visatakse tee äärde/prügikasti/metsa, et nad saaks päevi nälga-janu-külma-hirmu tundes piinelda. Iga kord mu süda murdub, kui ma loen koertest-kassidest, kes on aastaid olnud pereliikmed, truud kaaslased ja oma peremehi armastanud.. ja kes siis pikemalt mõtlemata hüljatakse… Ma hakkasin oma karvapalli Londonis olles juba esimesel õhtul igatsema!

IMG_9907
ÄÖä’äöä, way to go, Liis, ilusasti alustad oma tööpäeva. Mul polnud üldse plaanis nii pikalt sellel teemal kirjutada (sellest ka see “kerge sidenote”), aga olgem ausad, kui silm kinni pigistada, ei kaota see veel probleemi ära. Et aga mitte väga kurvalt oma postitust lõpetada, siis lisan lõppu mõned positiivsed noodid:
+ sain koolis ühe kõige raskema aine (mida annab väga keeruline õpetaja) kontrolltöö A+’i. (See, et ta hiljem saatis kirja, et kogu rühm peab töö uuesti tegema, ei morjenda üldse..eriti)
+ kui homse päeva veel üle elan, siis on kohe mitu vaba puhkepäeva mind ootamas, mil ma kavatsen kodu jõululikumaks muuta.
+ reedel lõpetab vennas Kaitseväes noorteaja ning läheme ta vandeandmist vaatama
+ mul läheb Candycrushis päris hästi, levelid lausa lendavad mööda

IMG_4107

You Might Also Like

 • Kadi 7. Dec 2015 at 12:24

  Kas sa saad aru ka , mis sa just tegid :D
  Ma tahan nüüd rämedalt Wernerisse !!!

  • Mesiliis 7. Dec 2015 at 12:25

   Hahaha, ma tahan ka tagasi täna polnud üldse aega nautida :((

 • Liina 7. Dec 2015 at 13:09

  Mulle tuleb alati nii soe tunne südamesse kui keegi mainib, et samuti candycrushi mängib. :D hästi mõnus blogi sul! :)

  • Mesiliis 7. Dec 2015 at 13:41

   Jaa, mul ka nii hea meel, see nagu tõestab, et ma polegi imelik, et ühest mängust nii huvitatud olen :D

   Aitäh, ma olen sinu blogil ka juba päris tükk aega silma peal hoidnud ja meeldib! :)

 • Kadi 7. Dec 2015 at 21:24

  Jesss, tänu sulle leidsin lõpuks sellise koogi, mida jõululauale tahaksin panna. Lugesin kommentaaridest, et keegi oli põhja jaoks piparkooke kasutanud, tundub põnev :)

  • Mesiliis 8. Dec 2015 at 09:36

   Jeeee, nii tore!! :) Mulle hullult meeldis see just seepärast, et pole üleliia magus, vaid parajalt mahe ja mõnus.

   See piparkoogipõhi tundub päris huvitav, peaks sellega ka ära proovima :D

 • K. 8. Dec 2015 at 20:42

  See Candy Crush on põhiline! Kui seal hästi läheb, siis kõik muu on tühine! :D

  • Mesiliis 9. Dec 2015 at 16:45

   Hahaha, ja nii ongi :D