noorus spa narva-jõesuus

28. jaan. 2016

Oeeeh. Mul oleks tegelikult praegu vaja lugeda viit Juridica artiklit ja vastata nende põhjal Euroopa Liidu õiguse küsimustele.. aga ma üldse ei leia seda motivatsiooni. Ma tean, et mul vaja see hommikuks valmis saada, sest tähtaeg on sel ajal, kui ma Soomes, aga blogimine tundub palju parema ideena :D Vähemalt tegin täna ära organisatsioonikultuuri hindamise ja sain juba tagasisideks, et väga hea ning põhjalik töö. Asi seegi!

Millest ma aga blogida tahtsin, on Noorus Spa. Nimelt kinkis Märt meile mõlemile jõuludeks pisikese minipuhkuse. Esmaspäeval pakkisime kotid ning asusime Narva-Jõesuu poole teele. Et see teekond nii pikk pidi olema.. Aga mis seal ikka, laulsime raadiole kaasa ning jutustasime ja juba olimegi kohal.

Mul on alati kuskile minnes mingi haige kartus, et äkkki pole broneering läbi läinud või sada häda, et meid saadetakse ukselt tagasi. Noh, sõnusin vist ära, sest retseptsioonileti taga olev neiu tegi mu nime peale ainult suuri silmi. Kuigi kinnituskirjas öeldi, et kaasa tuleb võtta ainult dokument, oli siiski vaja ka igasuguseid broneeringunumbreid. Väike viperus, aga oma toa teisel korrusel me saime.

IMG_20160125_152720
Tuba oli küll selline väiksemapoolne, aga väga hubane ja mõnus. Sussid olid tasuta (!) ning rõdult oli lumi ka lükatud :D Kunagi käisime Otepääl spaas, kus oli enamvähem sama suur tuba, aga Nooruse oma oli kõvasti mugavam. Vannituba oli näiteks imeline! Ja meile avanes ilus vaade merele. Või noh, oleks avanenud, kui meri-rand-õueala ühtlaselt valge lume all poleks olnud :D

Ärge laske end pildil olevast lumehunnikust eksitada- see on tehtud järgmisel päeval, kui öö otsa oli lund sadanud: IMG_5560IMG_5567

Kuna me läksime ainult üheks ööks, mõtlesime spaa-hoolitsused kiirelt koha peal valida. Juhtus aga nii, et vee- ja saunakeskus röövis lõviosa meie ajast, et me mujale ei tahtnudki minna. Hiljem küll mõtlesin, et oleks ju võinud paar massaažikest teha, aga eks see jääb järgmiseks korraks. Et konkreetselt spaa kohta ei saa ma kahjuks praegu midagi öelda.

Veekeskuses oli (lisaks siis tavalistele ujumisbasseinidele) kaks suuremat basseini, millest ühes olid erineva survega veeojad, kiire vooluga ringike ja muliseva vee nurk. Lisaks kuumavee bassein ja kolm eraldi mullivanni. See vees ligunemine, kuumast veest külma ja tagasi hüppamine ja lihtsalt hulpimine oli niiiiiiiiii mõnus ja lõõgastav. Seda enam, et kohati oli veekeskus pisut hämaram (ja armsate puidust sildadega).

Saunadest ärme räägigi. Erinevate kraadidega tavalised Soome saunad, aroomi-aurusaun, lihtsalt aurusaun, soolasaun.. See viimane oli ikka ülim. Hõõrusid end jämeda soolaga kokku, surusid varbad soolahunnikusse nagu rannas liiva sisse ja siis lihtsalt.. tundsid, kuidas kõik pinged kaovad. Polnud massaaže vajagi.

Minu jaoks suurim hitt oli siiski välibassein. Tükk aega kahtlesin, kas minna või mitte, sest ma vana külmavares, aga tegin ära! Sealsamas kõrval oli ka “jääauk” veel külmema veega. Märt loomulikult jooksis kohe sinna, aga mina otsustasin, et ainuüksi väljas ujumine on mu jaoks piisav ekstreemsus.

IMG_20160125_163441IMG_20160126_110133IMG_20160126_110127
Seda kuni järgmise päevani, mil pärast hommikusööki veel korra veekeskusest läbi põikasime. Väljas sadas nii kutsuvalt laia lund ja kui Märt kinnitas, et pärast jääauku on välibasseini vesi lausa kuum, siis ma pidin ju ka proovima. Polnud üldse nii jäine, kui ma arvasin, aga varbaid näpistas küll. Ja noh, Märdil oli õigus ka- vesi tundus pärast tõesti kuum :D

IMG_20160126_110215IMG_20160126_110224
Aa, ja mina mõtlesin, et mina teen palju pilte ning olen see loll, kes telefoniga basseini ronib.. aga jumala eest :D Õhtul tuli veekeskusesse üks paar, kellel oli kaasas tavaline pisike digikas. Muidu oleks suva olnud, muidugi, las inimesed teevad pilte, ilus koht.. kui nad oleks seda kiirelt teinud. Naisel oli pikem fotosessioon, kui Eesti Tippmodelli osalejatel. Ikka ühtpidi ja teistpidi. Kõik ikka basseinide äärtel, nii et teised inimesed pidid reaalselt ootama, kuni nad oma pildistamised lõpetavad, et vette saaks. Kui naine poseerimise lõpetas, oli loomulikult mehe kord :D Seda oli lihtsalt nii naljakas kõrvalt vaadata, kuidas üks ääre peal 15 minutit aeles, teine ustavalt pilte klõpsis ning muud külastajad ootasid viisakalt kõrval, kuni nad lõpetavad :D

Õhtul käisime söömas Nooruse pubis, kus mina tellisin pepperoni vorstikesed seene ja valge veini kastmega, Märt võttis veiselihast burgeri. Alguses kahtlesime küll, et tuleme nii kaugele burksi sööma, aga see, mis (stiilselt vana ajalehepaberi sisse mässituna) toodi, oli i-me-li-ne. Veiselihast kotlet oli mahlane ja suussulav, lihtsalt vau. Lisaks vahel olnud lisandid, kastmed ja isegi kukkel andis kokku midagi väga maitsvat! Kuigi ka minu vorstikesed olid head, oli selle roa tipuks siiski seene-valge veini kaste, mida ka teenindaja soovitas. Ma pole ausalt varem nii head kastet saanud!

12606842_1084677128262014_1566639455_n
Pärast sööki oli kell alles pool kaheksa, otsustasime, et käime korra toast läbi ja siis lähme bowlingut mängima…juhtus aga nii, et pool üheksa me mõlemad juba magasime :D Ma pole pikka aega nii sügavalt ja hästi maganud. Padi oli ideaalselt pehme ning kogu see sauna- ja veemõnude nautimine võttis keha päris läbi.

Hommikusöök oli maitsev ning  mitmekesine. Sealt sai vist kõike- alates erineva valmidusastmega keedumunadest, lõpetades marineeritud seente ja kalaga :D Istusime kohe akna alla, kust avanes vaade (taaskord lumisele) merele, nautisime kohvi ja head sööki.

Mis mulle väga selle hotellipoole juures meeldis, oli see, kui luksuslik ja vaikne kõik oli. Vahel oli selline tunne, nagu oleks päris üksi seal. Teenindajad tegid end märgatavaks alles siis, kui küsiv ilme näole ilmus. Üldse oli seal kuidagi rahulik õhkkond, mis on ideaalne kaaslane lõõgastavaks ajaks.

Kui nüüd mõni miinus välja tuua, siis ilmselt oleks selleks teenindajate puudulik eesti keele oskus. Okei, enamik rääkisid vabalt (aga aktsendiga) ning ma saan täitsa aru, miks põhimõtteliselt kõik töötajad venelased on.. aga paar korda tekkis juhus, kus meist ei saadud aru ning kui saadi, siis ei osatud alguses arusaadavalt vastata. Hakkama saime lõpuks ikka ning selles mõttes polnud tegu suure ebameeldivusega, aga noh, väike okas lihtsalt.

IMG_20160126_110753

Olgu, veel üheks suureks miinuseks on see, et Narva-Jõesuu on niiiiii kaugel :( Sinna võib-olla niisama kiirele puhkusele enam ei sõidakski, aga mul on tunne, et oma aastapäeva võiks küll seal tsuti pikemalt veeta..ja siis juba koos spaa-protseduuridega :)

Meile Märdiga igastahes väga meeldis!

You Might Also Like

 • Avatar
  E 30. jaan. 2016 at 23:16

  Oleme elukaaslasega suured SPA-tajad. Peamiselt käime Saaremaale (esiteks on seal parimad SPA-d ja teiseks meeldib mulle juba kogu see kohale jõudmine sinna.. praamisõit jne :D ).. Olen ise ka seda Nooruse SPA-d näinud reklaamidest ja tundub tõesti mõnus koht, aga.. Ja siit tuleb minu jaoks nii veider aga, mis enamusele kindlasti tundub naeruväärne :D Justnimelt see negatiivne asi, mille sa välja tõid SPA juures- eesti keele halb oskus. Kuna ma lähen niiiiii-niiiii närvi, kuidas Eestis on kujunenud, et eestlased vene keelt peavad oskama, et tööd saada, aga põhimõtteliselt venelased ei pea eesti keelt oskama, sest sellisel juhul meie kiusame neid taga.. Ja kuna ma lähen sellest niiii-niii närvi, siis ei saa ma minna SPA-sse (koht, mis on mõeldud rahulikuks puhkuseks) ning hakata seal majandama sellega, et kas teenindaja,saab minust aru või ei :D .. Tean, kiiks, aga sellegipoolest jätkan ma Saaremaal käimist ja närvid rahul :D (Hahaa) Teie puhkus tundus aga väga mõnus ja järgmine kord kindlasti võtke spahoolitsusi ka, see on kirss tordil! ;) :)

  • Mesiliis 1. veebr. 2016 at 13:38

   Jaa, ma tahan ka kindlasti Saaremaa spaas ära käia.. või noh, Saaremaal üldiselt :D

   Eks see eesti keele puudulik oskus on tõesti naljakas. Sellesmõttes mind see nii palju ei häirinud, sest spaa asub ikka sügaval Ida-Virumaal, kui nt Pärnus või kuskil selline juhtum oleks, oleks kindlasti palju negatiivsem olnud asi, sest kui me sinna läksime, seadsin end juba mõttes valmis, et ilmselt enamik teenindajaid ilmselt venelased.
   Näiteks retseptsioonileti taga olnud töötajad ja hommikusöögi teenindajad rääkisid kõik väga soravalt eesti keelt, pisut oli aktsenti ainult tunda. Üks juhtum oli meil veekeskuse-baari juures, kus noormees ei saanud aru, et me tahame arvet toaarvele panna, aga ta kutsus teise teenindaja ja saime hakkama. Teine seik oli pubis, kus me uurisime ühe prae kohta ja teenindaja juba pani kirja selle, et me tahame tellida. Siis läks natuke kauem aega selgitamaks, et eii, me tahaks lihtsalt küsida, mis see on :D Samas oskas ta laitmatult inglise keelt, niiet nats naljakas oli :D

   Jaaa, ma juba plaanin, et suve lõpus, kui meil aastapäev, siis võiks terveks nädalavahetuseks sinna minna :)

 • Avatar
  Virge 2. veebr. 2016 at 21:34

  Peaks ka minema ja proovima :D
  Minu südame on aga röövinud Viiking spa, seal on jube äge disain ja hästi palju erinevaid saunu. Lisaks on seal nii palju ruumi. Aroomi-aurusaun oli ainult selline, et mulle hakkas päris kõvasti silmadele ja selline tunne tekkis, et silmad kukuvad peast ära. Aga minu vaieldamatu lemmik oli Jaapani vann, +40 kraadine vesi, võimas :D