uuel aastal uued jutud

5. jaan. 2016

Olgu, tuleb tunnistada, et väga palju uusi jutte polegi, aga ilus ikka ju mõelda, et midagigi on teisiti. Üritan nüüd siin eelmise aasta tegevustele joone alla tõmmata, et saaks puhta lehe ja uute teemadega edasi minna.

Pärast jõule oli meil sõpradega traditsiooniline jõuluistumine. Ma ei mäletagi täpselt, millal see alguse sai, aga viimased kolm aastat oleme kindlasti sama seltskonnaga kokku saanud, katnud ühise laua ja terve õhtu naerdes mööda saatnud. Kui eelmine aasta sai traditsiooni üht osa (asukohta) muudetud, siis sel aastal oli nii mõnus jälle Sixteni ja Britta kodus pesitseda.

IMG_5057IMG_5074
Kui me varasematel aastatel pole kinke jaganud, siis sel aastal tuli Sixten ideele, et võiks ju sõpradele mingi väikese üllatuse teha. Läksin kohe selle mõttega kaasa ja nii pakkisime kokku hõõgveini, šokolaadis pähklid ning Sixteni ema küpsetatud imemaitsva puuviljaleiva. Hiljem pidid teised muidugi pakid erinevate tegevustega lunastama.

IMG_5065IMG_5070IMG_5075
Õhtu tipphetkeks võib pidada aga seda, kuidas me terve seltskonnaga lihtsalt peitust mängisime. Nagu vanasti! Kõik kohad läksid loosi, kes peitis end pesukorvi, kes garderoobi, kes katlaruumi. Meil tuli väga geniaalne idee minna köögist õue, joosta ümber maja ning siis end esikusse peita, kui otsija (kes seal 100ni luges) ära oli läinud. Paljajalu loomulikult. Oskan öelda vaid seda, et õnnnneks oli maa külmunud ja pori polnud :D:D

IMG_5085
Siis oli järg käes pidulikul aastavahetusel. Viimased korrad pole seda õieti üldse tähistanud, sest kord pidin mina öösel tööl olema, kord oli Märdi vahetus 1. jaanuaril, mistõttu me veetsime vaikse õhtu tema vanematega.. Okei, ega sel korralgi väga vedanud, sest ta pidi jälle tööl olema, aga vähemalt on mul super sõbrad, kellega oli ülimahe õhtu!

Olime Janika ja Andruse juures, sõime head-paremat, mängisime lauamänge ja vaatasime aastavahetusprogramme. Ei puudunud ka ilutulestik ega ojadena voolav šampus. Aeg läks kuidagi niiiiii kiiresti, sest järsku oli kell juba pool kuus. Me küll pidasime plaani koju ära minna, aga samas Märt lõpetas oma vahetuse kaheksa hommikul, asi see siis paar tundi oodata, kuni ta meile järgi tuleb :D

collage
Lõpuks tulime neljakesti meie juurde, lükkasime kaks diivanit ja ühe välivoodi kokku suureks lebolaks ning veetsime terve esimese jaanuari lihtsalt lesides (ja vahepeal pitsat süües). Taustaks käis “Prints Zamundast”, “Helisev muusika”, “Tšerbobõli päevikud” ja muud tüüpilised 1-jaanuari-filmid :D

12443068_10153394369331902_1465369792_n
Öeldakse, et esimesed päevad määravad ära selle, milline ülejäänud aasta on… noh, võin südamerahuga öelda, et 2016 tuleb mul äärmiselt sõpradekeskne. Ka teise jaanuari veetsime kõik koos. Kõigepealt läksime Saadjärvele uisutama, sain üle kahe aasta uisud alla. Ma muidu kardan väga jäätunud veekogude peal olla, sest me kõik mäletame “Kevadest” seda osa, kus Teele vee alla kukkus, eks… Seekord oli aga natuke julgem olla.

IMG_20160102_140759
Käisime Palalinnas lund uudistamas ja mul oli nii kahju, et kaamerat kaasas polnud. Need imelised pehme lumega kaetud nõlvad ja valged oksad.. Ilus!

IMG_20160102_144620IMG_20160102_144739IMG_20160102_144800
Hiljem mängisime terve õhtu meil iKnow lauamängu, mille Märdile kinkisin. See tundus alguses nii keeruline, et lükkasime mängimist kogu aeg edasi. Ma jõudsin juba korra kahetseda, et sellise värgenduse ostsin. Aga kui punktide lugemine ja teiste vastu panustamine selgeks sai, tuli välja, et tegu on päris hea mänguga :D

Igaljuhul oli lõpp ja uue algus üle mitme aasta niiiii mõnus! Seltskond oli super, inimesed ilusad ja head ning nalja sai lademetes! Tänks selle eest :)

Nüüd on aga päris raske end uuesti töölainele viia. Ja muidugi võtta uuesti kätte õpikud, sest juba järgmisel nädalal on vaja koolitee jalge alla võtta. Uhhh, üldse ei oota. Vähemalt on mul piparmünditee ja Märt, kes mängib saksil Yiruma lugu “Kiss the rain“, niiet selle õhtu elab vast üle. Teile kõigile aga soovin ma natuke hilinenult algavaks aastaks kordaminekuid ja palju palju õnnelikke hetki :)
IMG_20151231_124117

You Might Also Like

 • Avatar
  Arra 5. jaan. 2016 at 22:40

  Nii mõnus pilt kassi lebotamisest! :) Ma küll loodan, et mul ei tule selline aasta nagu jaanuari esimestel päevadel…hüvastijätud ja haige olemine ei ole päris see, mida oodata.

  • Mesiliis 6. jaan. 2016 at 20:09

   Ta jah radikapealse oma uueks pesaks võtnud :D

   Aii.. see natuke kurb jah. Aga osad ütlevad, et aasta viimased päevad määravad uue aasta, äkki see sobib paremini! :)

 • Avatar
  Liina 5. jaan. 2016 at 23:11

  Kui kahju, et sa alles nüüd peitusest kirjutad! :D oleks ma seda vana-aasta õhtul lugenud, oleks ma kindlapeale sõpraderingis ühe peituse majja peksnud! Kujutan juba ette kui kaunis vaatepilt see oleks olnud – daamid peokleitides näiteks vannipõhjas või vaiba all konutamas. :D

  Ilusat 2016. aastat Sulle!

  • Mesiliis 6. jaan. 2016 at 20:08

   Haha, nüüd vähemalt järgmiseks kogunemiseks idee olemas :D Me roomasime ka ikka mööda voodialuseid ja aknalaudu, pole tükk aega nii lõbus olnud :D

   Sulle ka! :)