ilusat kaheksandat märtsi!

8. märts 2016

Täna on see kurikuulus naistepäev, mil kõik õrnema soo esindajad ootavad kallimatelt vähemalt ühte pajuoksakestki! Mul on selle päevaga veidi kahetised tunded. Ühest küljest on loomulikult armas, kui mees meeles peab ning lilli toob.. teisalt on see “püha” aga kuidagi nii random. Tähendab, iseenesest mõte ja kõik on ju selle päeva taga väga siiras ja tore, aga mida aeg edasi, seda enam tundub, et tegu järjekordse päevaga, mil naised saaks meestelt kingitusi “välja pressida” ja siis solvuda, kui mehed ainult lilledega õnnitlema tulevad. Loomulikult see kõigi puhul nii pole, aga kui nüüd aus olla, siis mina küll ei tea, et naised teeks ennastületavaid pingutusi ja kalleid kinke meestepäeva puhuks.. mina näiteks isegi ei tea, kuna see konkreetne päev on :D

Eks see arvamus võib-olla natuke küüniline ole, aga tuleneb see sellest, et ma tean ikka väga mitmeid juhtumeid, kus naisterahvas konkreetselt solvub ja keerab tüli üles, sest naabri-Malle sai 50 punast roosi, tema ainult 3. Või et oodati lisaks lilledele kullast kaelakeed, aga saadi ainult kommikarp. Eelmisel aastal lugesin isegi sündantlõhestavat postitust, kus neiu kurtis, et mees oli eelmisel päeval lilled valmis ostnud (et hommikul üle anda), aga tema nägi neid ja nüüd pole ju üldse üllatusmomenti.

Minu jaoks pole aga naistepäev nii suur ja tähtis päev, mil mehed peaks nahast välja pugema, et mingeid üllatusi teha. See on rohkem nagu.. lihtsalt väike võimalus naiste päev tsipa rõõmsamaks teha- lillekimp, kohv voodisse, koos õhtustamine.. rohkem pole minu arust vaja.

Ilmselt on asi ka selles, et me pole Märdiga üldse suuremad tähistajad. Sõbrapäev võib meist rahus mööda minna ning kui ma õigesti mäletan, siis eelmisel aastal unustasime isegi oma tähtpäeva ära :D Mulle piisab, kui tal on meeles mu sünnipäev ning koos saame ka jõule tähistada. Kui ta mõnel muul päeval mulle vabatahtlikult lilli toob, siis mu süda sulab, aga samas ei tee ma ka mingit probleemi sellest, kui naistepäev läheb sama rahulikult mööda, kui sõbrapäev.

Tänane päev on siiski ülimalt mõnus olnud. Olin öises vahetuses tööl ning hommikul kostitati mind imemaitsva Britta koogiga. Koju tulin, oli Märt küll juba tööle läinud…aga laua peal ootasid mind ilusad kollased tulbid ning diivanile oli ase tehtud! See viimane oli mu jaoks eriti mõnus, sest pärast öiseid vahetusi tahan ma paar tundi kosutavat und magada just seal! Maailma kõige tüütum asi on aga unise peaga voodipesu otsimine. Täna sain kohe end kerra tõmmata :)

IMG_6459

You Might Also Like

 • Avatar
  Liina 8. märts 2016 at 21:18

  Mulle lähevad ka kõige rohkem peale sellised üllatused, mis iseenesest on väikesed asjad, aga see, et sinu teine pool teab, kui olulised need sulle on või kui väga need sulle meeldivad ja tema neid märkab, teebki need üllatused nii armsaks :)

  • Mesiliis
   Mesiliis 8. märts 2016 at 21:24

   Jaaa, mulle ka nii meeldib, kui jäetakse sellised.. pisiasjad meelde, mis nii palju rõõmu toovad :)

 • Avatar
  Siiri 8. märts 2016 at 21:19

  Nii lihtne ja nii armas! :)

  • Mesiliis
   Mesiliis 8. märts 2016 at 21:23

   Jaa, lihtsuses peitub võlu :)

 • Avatar
  Eileen 8. märts 2016 at 21:25

  Mul ei ole ühegi püha vastu midagi. Väga armas oli hommikul kohvi lõhna peale ärgata ning seejärel saada veel suur kimp roose ja kingitus. Kingitusi sai mehe käest ka pere kõige pisem naine. Mehel pole kohustust vaid ta lihtsalt ise tahab. Meile väga meeldib kingitusi teha (isetehtuid eriti). Seega saame kõik igal pühal/tähtpäeval alati midagi ning lisaks neile üllatame üksteist ka muul ajal väga tihti millegi armsaga. Vahet pole mu jaoks, kas sain sellel korral suure kimbu lilli, isetehtud koogi, ehteid või lasti mul lihtsalt kauem magada – hea tunne on ikka :) Eelmisel aastal sain naistepäevaks tillukese potilille ja ei kurtnud kordagi.

  • Mesiliis
   Mesiliis 8. märts 2016 at 21:32

   Ega mul ka selle püha vastu konkreetselt mitte midagi pole, minu arust on see just armas, kui mees peab vabatahtlikult oma naist (ja miks mitte ka tütreid :)) meeles. Vahet pole siis, kas lillede, kohvi, kaelakee või teatripiletite või millegi muuga. Lihtsalt mulle kahjuks on just viimastel aastatel silma jäänud see, et osad naised pigem ise pressivad kinke välja.. või noh, see on võib-olla karmilt öeldud.. Aga just, et kui mees lillekimbuga tuleb, siis solvutakse, et “ainult” lilled vms. Et ei hinnata enam niivõrd seda meelespidamist, kui saadud üllatuse suurust/väärtust.

   aga jaa, hea tunne on just see, et mees meeles peab :)

 • Avatar
  Karolin S 8. märts 2016 at 21:39

  Ma nii ootasin kusagilt sellist postitust. :D Kurb ja natuke nagu kibestunud, kuid tean ise, et muidu ma seda ei ole.
  Olen väga õnnelik ja eluga rahul ja ka rahul suhtestaatusega, mis on lühikest aega(u. 1,5kuud) olnud vaba. Kuid täna…kõigil on lilled käes ja justkui ka töökaaslased peaksid lilli tooma, kas see on südamest või on see justkui kohustus meestele. Muidu ka armas püha, kuid olen alati armsamaks pidanud emadepäeva, kuidagi palju südamlikum, vähemalt minu jaoks. Samuti nö. “elasin üle” sõbrapäeva, nii tore päev, sai sõpradele armsaid asju öeldud ja mind ei häirinud mitte miski, sest teatsin et olen vaba ega eeldanud/oodanud kelletki lilli ega muud. Kuid naistepäev, täna justkui saadab minujaoks millegi tõttu sõnumi – “Oled väärt naine, kui sul on suhe!” ja meestele “Ära unusta naistepäeva, muidu on terve nädal kehva!”

  Sain hingelt ära ja nüüd võin eluga edasi minna. :D
  Tahan ka tänada sind lugemisäpi kuuajalise giveaway tõttu, plaanisin sulle vastata, kuid hästi kiire aeg oli.
  Aitäh sulle, et sain natukeseks ree peale lugemisega! :)
  Kõike kaunist ja et kevad tuleks kiiremini!

  • Mesiliis
   Mesiliis 8. märts 2016 at 21:49

   Ma ei taha ka üldse kibestunud tunduda selle postitusega, sest iseenesest mõte on selle päeva taga ju ilus, aga ma ei tea, vahel tundub tegelikult, et naised ootavad meestelt enda võlumist ja meelespidamist ja üllatusi, et nende jaoks on iseenesestmõistetav, et mehed seda teevad…aga ise ei tea, kuna meestepäevgi on :D

   Eks mida aeg edasi, mida vanemaks saadakse ja ümberringi on ainult paarid, seda enam tundubki, et naistepäev rohkem suhtes naisterahvastele mõeldud. Samas mina mäletan väga hästi ka aega, mil gümnaasiumis klassi poisid kõiki tüdrukuid ilusa tulbiga üllatasid.. aga kuna praegu suhtlen rohkem endavanustega, kes enamik kõik suhtes, siis jääbki mulje, et vallaline neiu nagu poleks oma lilli välja teeninud vms.
   Aga olen täiesti nõus, et emadepäev on palju südamlikum püha!

   Hehehehe, pole tänu väärt, super, kui sain head meelt valmistada :)

 • Avatar
  Jane 9. märts 2016 at 08:13

  Rahvusvaheline meestepäev on 19. november.
  Minu isa (ja teiste meeste, kes on käinud Vene armees) jaoks on meestepäev 23. veebruar – armee aastapäev :D

  Ja lilled mulle meeldivad – õnneks saan ma neid ikka muul ajal ka :)
  Aga naistepäevast endast – mulle tundub, et noorema generatsiooni jaoks on see lihtsalt peale sunnitud tähtpäev. See ei ole meile/neile nii omane, kui näiteks meie emade-isade generatsioonile.

  • Mesiliis
   Mesiliis 10. märts 2016 at 13:14

   Hahahha, pean meeles pidama selle, muidu mine tea, Märt veel solvub, et lilli ei too :D

   Jep, ma arvan ise ka nii..eks see ole see nõukogude aja jäänuk, samamoodi nagu maipühagi.. A maipüha vähemalt vaba päev :D

 • Avatar
  Neiu 9. märts 2016 at 19:13

  Mina alati meestepäeval kositan meest nii lillede (või õllega :D ), kommide kui ka kingiga, sest see on sama tähtis kui naistepäev! :D Samas olen nõus ühe eelpool kommenteerijaga, et meile, nooremale generatsioonile see päev (peaan silmas siis naistepäev) ei ole nii eriline kui meie vanematele ja vanevanematele…

  • Mesiliis
   Mesiliis 10. märts 2016 at 13:15

   Me selliseid päevi iseenesest ei tähista, aga sel aastal vist peab Märdile ka midagi tegema- oli teine nii armsalt lilled lauale jätnud :D

   Eks ta ole jah.. samamoodi nagu sõbrapäev on meie generatsioonile enamuses oluline, aga vanaemade-isadel on täiesti ükskõik sellest..