kolm mõnusat salatit

10. mai 2016

Mida soojemaks ilmad lähevad, seda enam ei jõua ma üldse köögis kokata. Isu sooja toidu järele on täielikult kadunud ning ma võingi päevade kaupa toituda ainult salatitest. Või külmast kanalihast, mis on mu arust delikatess number üks :D

IMG_6864

Mõni aeg tagasi võeti minuga ühendust ja pakuti proovimiseks MAMO salateid, mis on müügil R-Kioskites. Haarasin sellest loomulikult kohe kinni, sest ma arrrrmastan salateid ning eriti neid tööle kaasa võtta. Kahjuks valik poodides eriti suur ei olegi- on toorsalatid ja siis Rimis-Prismas saab ise midagi kausikesse kokku kühveldada. Pikapeale tüdineb aga neistki ära. Seega suurem valik tervislikke salateid on alati teretulnud!

Esimesena proovisin veiseliha salatit ubade ja vinegrettkastmega. Lisanditeks veel kirsstomatid, spinatilehed ja riivitud porgand. Mulle meeldis eriti see porgandi osalus. Tavaliselt muutub porgand valmispakendatud karbikestes natuke liiga kuivaks ja kaotab oma maitse. MAMO salatis oli see aga mõnusalt mahlane ja krõmpsuv.

IMG_6856

Teisena leidis tee mu taldrikule kanasalat riisinuudlite ja maapähklikastmega. JA LAS MA RÄÄGIN TEILE, kui HEA see kaste oli!! No ikka väga hea :D Veel enne maitsemist olin ma kahtleval seisukohal, sest.. maapähklikaste ei tundunud üldse isuäratavana. Aga jeeesus, kus ma oma sõnu sõin (ja kastet ka) :D Riisinuudlid sobisid salatisse nagu valatult ning kana oli salatis päris palju.

IMG_6874
Kolmandas karbis peitis end vegetaarne salat grillitud bataadi ja mündikastmega. Sellest sai ka minu kindel lemmik, sest bataat oli ülihea. Lisame siia juurde värskena mõjuva mündikastme ja feta ning saame kokku ideaalse lõunasöögi. Selle konkreetse salati järele sirutan käe R-Kioskis kindlasti.

IMG_6879

Mis mulle kõigi salatite juures väga meeldis, oli aga see, kui tasakaalus kõik oli. Oli piisavalt rohelist ja värsket kraami, aga liha osalus oli samamoodi suur. Et ei tekkinud seda muret, kuidas kolme esimese ampsuga on kanatükid läinud ja siis söö paljast porgandit. Samamoodi on positiivne salati üldine suurus. Mina sain ühest karbikesest näiteks kaks korda süüa. See veiselihasalat, mille taldrikule tõstsin, oli umbes pool karbi kogusest.

Ühesõnaga, mulle need salatid väga maitsesid, kastmed olid eriti head ning muutsid kõik veel paremaks. Kui nüüd tekib isu kiirelt midagi maitsvat ja tervislikku haarata, siis on juba teada, kust hea kerge lõunasöök skoorida :)

IMG_6877

You Might Also Like

  • Avatar
    Liina 10. mai 2016 at 20:05

    Panin endale kohe märkmetesse kirja, et kindlapeale pean suvel need salatid ära proovima :P

    • Mesiliis 10. mai 2016 at 23:01

      Jaa, soovitan kindlasti :)