natuke kõigest

3. juuli 2016

Väljas läks korraga nii pimedaks ning ilus ilm muutus sekunditega jubedaks äikesetormiks. Väga kõhe on tööl olla, aga samas on see hea ettekääne kuuma kakaod teha, pleedi sisse pugeda ja blogi kirjutada. Ja natuke kurb olla, sest Nässukas peab sellise kõva müristamise saatel üksi kodus olema.

Edit: Whaaaaaat, mida vihmasadu, mida tuult, mida müristamist, mida uputust Tartu tänavatel??

Samas on see vihm vägagi oodatud, lööb õhu jälle klaariks. Viimased nädal aega on kogu aeg niii metsikult palav olnud. Eks see ole see eestlaslik vingumine, küll liiga kuum, siis jälle liiga külm..  Aga kui õhk seisab, midagi teha ei jõua ja kogu aeg on uimane olla, siis ei saagi väljas olemist nautida. Ükspäev nägin isegi varest lõõtsutamas!

IMG_20160630_142447-2
Nässukal on ka oma pika kasukaga päris ränk elada. Üritan temaga õhtuti ikka jalutamas käia, aga ta ei saa eriti hästi aru, et päeval on õues kuumem kui toas ning nii ta virisebki ukse juures. Natuke aega tagasi sain katsetada fancyt lõikusharja vms, millega sai ilusasti lahtise aluskarva välja kammida. Ühelt poolt kasulik kassile, et tal enam nii palav poleks, teiselt poolt kasulik mulle, sest ma ei jõudnud enam tuba ta lendlevatest karvadest puhastada.

Pildi peal on põhimõtteliselt ainult viie-kuue harjatõmbe tulemus :D Ja järgmine kord olen targem ning ei pane kammimiseks selga kõige tavalisemat musta maikat, sest mulle tundub, et selle võib nüüd maha kanda, need karvad ei tuleee ära!

IMG_20160628_134609IMG_20160628_134633-2
Sellest kassist rääkides, siis mul on ausalt tunne, et talle ei meeldi minu juures elada (ega elu üleüldiselt), sest mille muuga  tema enesetapukatseid selgitada. Alles see oli, kui ta end puu otsast alla viskas kukkus ning maandus otse ora otsas. Okei, selle võib veel ehk õnnetuseks lugeda. Järgmisel korral sõi ta salaja mingeid mürgiseid taimi (või käis konna lakkumas..) ning hakkas kohutavalt palju paksu sülge eritama. Normaalne loom hoiaks siis suud nii, et see sülg välja valguks, eks. Nässu arvas, et on hea mõte ajada pea võimalikult kuklasse, magama jääda ja end peaaegu ära lämmatada. Nüüd üleeile leidis see kass, et kõige parem idee on hoopis neljanda korruse aknast alla hüpata  kukkuda ja mulle kerge südamerabandus tekitada.

Okei, võin siin nalja visata küll, aga mul ausalt jäi süda seisma. Ise olin süüdi, tean küll. Olen tal päris tihti lasknud avatud akna juures tsillida (ise olen alati samas toas) ning tavaliselt ta lihtsalt lebotabki värske õhu käes, karjub vahepeal lindude peale ja kui hakkab juba käppadega välja astuma, tõstan ta tagasi aknalauale. Seekord keerasin magavale kassile kolmeks sekundiks selja, kuulsin plekil küüntekriipimist ja all ta oligi. Esimese asjana vaatasin ise aknast välja- Nässu jooksis mööda muruplatsi ringi. Selleks ajaks, kui ma alla jõudsin, ootas ta mind juba välisukse juures ja tormas treppidest üles tuppa.

IMG_20160628_143548-2
Ma ei tea, kumb rohkem ehmunud oli, kas mina või tema, sest muidu nii häälekas kass ei teinud kordagi piuksu ka mitte :D Esialgu vaatasin, et midagi häda ei ole, üht käppa ainult lonkas veidi- peale sai astuda, aga voodi peale hüpata mitte ja vaadata ka ei lasknud. Kindluse mõttes helistasin loomakliinikusse ja sain õhtupoolikuks aja. Väliselt ei tundunud Nässul midagi viga olevat, aga ma reaalselt käisin iga viie minutit tagant kontrollimas, kas ta hingab veel ja nii kui magama jäi, raputasin ärkvele.

Õnneks asub kliinik kolm maja eemal, polnud kaugele vaja minna. Ning kui muidu ei lase see kass end võõrastel üldse puutuda, siis arst võis igatpidi väntsutada ning konte väänata. Igaks juhuks tehti ka röntgen ja tuleb tõdeda, et mul on äääääärmiselt õnnelik kass, kes võib neljandalt korruselt alla kukkuda ning ainult kerge käpapõrutuse saada. Selle kukkumisega sain kõige rohkem haiget vist mina, sest jooksin ilma jalanõusid jalga panemata välja ja lõin suure varba vastu välisust ära… Nässule tehti šoki vastu kerge süst ka, kuigi mul oli tunne, et seda oleks rohkem mulle vaja läinud. Arst veel lohutas, et just tund aega varem oli sinna toodud kass, kes kukkus viiendalt alla ja samamoodi jalutas kriimudeta minema. Jeeeeeesus, ma ütlen, see kass ajab mu hauda! Nüüd olen igastahes targem ja aknad on edaspidi kindlalt kinni.

IMG_20160627_155152-2
Mis siis veel? Olen vahepeal päris mitu filmi ära vaadanud, nende hulgas ka multikas “How to train your dragon 2“, ja ma ei tea, kes see geenius oli, kes mõtles, et see on lastele ideaalselt sobilik. Ma pole ühegi multika ajal niimoodi nutnud. Kes teeb niii?? Jube! Natuke rohkem teemasse film oli “How to be single“. Ma reaalselt arvasin, et tegu tüüpilise absurdse komöödiaga, kus kõik on vallalised ja lõpus abielluvad üksteisega, aga põhipoint läks üldse teises suunas. Väga värskendav, et tehakse ka filme, millel tavapärast loodetud õnnelikku lõppu pole ning mis annavad mõista, et ka üksi olla on väga ok. Ei oleks üldse uskunud, et sealt midagi nii diipi tuleb.

IMG_7576
Eile käisin Kadi väikesese perega botaanikaaias pildistamas. Väga võõras oli kaamera taga olla, sest ma pole päris kaua sellega tegelenud. Mõni kiire kassipilt siin-seal, aga see on ka kõik. Õnneks mõned pildid ikka tulid normaalsed, muidu oleks päris mannetu. Vähemalt nägin nägin ära nende pere kõike tutikama liikme!

IMG_7715IMG_7586
Ma iga kord luban endale, et vabal päeval võtan kätte ja viin kaamera jalutama. Aga tavaliselt kulub see päev nii kiiresti ära või sajab vihma või [insert any other excuse] ja nii mu ustav Canon tolmu kogubki. Tuleb end ikka käsile võtta ja kaamerat rohkem kaasas kandma hakata. Näiteks igal õhtul pärast tööd, kui üle silla koju jalutan, õhkan endamisi, kui ilus ja mahe kõik on, nii ilusaid pilte saaks…  Ei oska isegi enda vigadest õppida, sest niimoodi mõelnud olen ma kõva kuu aega, aga kaamera seisab endiselt seina ääres.

IMG_7744-3IMG_7788
Tinderi-seikluste update on selline, et mitte miskit muutunud pole. See on see vana hea Murphy, kui lähed kindla kavatsusega midagi tegema, saad vastu pükse ja juhtub hoopis midagi muud. Mina leidsin loodetud kohatute pakkumiste asemel midagi palju normaalsemat ja toredamat, et ise ka ei usu :D

Igal juhul, olen oma viimased kaks tundi tööl ära ja loodetavasti saan kuiva jalaga koju. Tuleb ikka edaspidi ilmateadet uskuda ning hommikuse lauspäikese suhtes väga ettevaatlik olla.

PS. Ostsin omale lõpuks normaalse panni ja tegin esimest korda kahe kuu jooksul päris toitu. Wow, eks.
PS2. SAKSAMAA SAI EDASI!!

IMG_20160702_193326-2

You Might Also Like

12 kommentaari

 • Avatar
  Reply Helen 3. juuli 2016 at 22:54

  “Kuidas taltsutada lohet” (nii 1 kui 2) on minu ja mu poja (6) üks lemmikuimaid multikaid… Ootame 3ndat! :)

  • Mesiliis
   Reply Mesiliis 6. juuli 2016 at 00:57

   Jaa, need on head multikad tõesti :) Aga niiiiii kurvad!

 • Avatar
  Reply Sigrid 4. juuli 2016 at 12:37

  Jaa, mina ka ainult ulgusin selle “Kuidas taltsutada lohet 2 ” ajal. Teine multikas mida ma samal põhjusel ei seedi on Big Hero 6.

  • Mesiliis
   Reply Mesiliis 6. juuli 2016 at 00:56

   Ok, siis seda Big Herot ma üleüldse ei hakkagi vaatama :D

 • Avatar
  Reply S.K 5. juuli 2016 at 08:47

  S.K

  Eriti oluline märkus: Sul on vahva lagi:).
  Vihmsadu oli tore, sai õhu klaariks, keerasin lapsega selleks ajaks lõunaunne, mõnus uni tuli kohe.

  • Mesiliis
   Reply Mesiliis 6. juuli 2016 at 00:56

   Vihmaga on alati nii mõnus uni :)

   Hehh, see lagi on piltidel jah efektne, aga päriselus natuke hirmus :D

 • Avatar
  Reply Kai pimeduses kobamas 6. juuli 2016 at 00:50

  Mõh, Sa käisid 2. juulil botaanikaaias? Mii tuu! :D Mis kella paiku võis Sind seal kohata?

  • Mesiliis
   Reply Mesiliis 6. juuli 2016 at 00:56

   Haha, jaa, ma lugesin su blogist, et sa olid ka seal :D Ma umbes poole 11st 12ni jalutasin :D

 • Avatar
  Reply Kati 6. juuli 2016 at 15:12

  Hei. Kas oskad öelda milline too hea hari oli kassi kammimiseks? Mul nimelt kodus kaks pikakarvalist kassi ja ma lihtsalt upun nende karvade alla ja olen nagu kuulnud mingitest uhkematest lõikusharjadest aga pole veel söendanud poodi otsima minna :)

 • Avatar
  Reply Anonüümne lugeja 11. juuli 2016 at 23:11

  wow, kas oled alla võtnud? näed väga sale välja! :) (mitte, et enne oleks suur olnud, aga vahet on märgata)

  • Mesiliis
   Reply Mesiliis 15. juuli 2016 at 21:04

   Aawww, aitäh :D Oleks see vaid päriselt ka nii! Mul lihtsalt mingi imeline peegel, mis muudab peegelpildi väga saledaks :D

  Leave a Reply