Eurotripp #2: Berliin, Hamburg, Bremen

23. Aug 2019

Noniii, jäime omadega Tšehhi ning asusime Saksamaa poole teele. Esimeseks linnaks oli Berliin.

Linnapiiri ületasime hilisõhtul ning senimaani oli sõit viperusteta sujunud. Mõnikümmend meetrit enne hotelli aga tabas meid üllatus- terve tänav oli politsei poolt kinni pandud. Suundusime lähedalasuva poe parklasse ja jäime ootama. Pea kohal tiirutas helikopter, vähegi kiirema sammuga kodanikud peeti kinni… Natuke pakkus närvikõdi küll. Kaua siiski ootama ei pidanud, umbes kolmveerand tunniga saime kenasti hotelli siseneda.

Järgmisel päeval lugesin, et lähedalasuvas bensiinijaamas oli toimunud tulistamine, üks endine töötaja oli relva käiku lasknud. Kusjuures, sel ajal, kui meid juba hotelli lasti, oli kahtlusalune täpselt hotelli ees maha võetud- käeraudadega pikali surutud, hulk politseinike (ja kaameramehed) kõrval. Selline põnev algus Berliinile.

Hotell ise oli täitsa okei, kuigi natuke kulmu kergitama pani, et tavalisest kahesest toast oli tehtud (ülikitsas) neljane tuba. Aga elasime üle, palju aega nagunii toas ei veetnud. Ja mu Saksamaa-armastus tuli niiii suure tuhinaga tagasi! Mu arust saksa keel on imeline, selles keelekeskkonnas olemine tekitas liblikaid kõhtu ja lõpuks võtsin julguse kokku ning natuke purssisin oma (juba ununevate) teadmistega seda rääkida ka. Niiiiiii mõnus!

Basic white girl oma jää-latte’ga

Järgmisel päeval seadsime sammud Berliini loomaaeda. Berliiniga on huvitav see, et seal on eraldi loomapark, loomaaed, akvaarium (loomaaia juures) ja aquadom. Tee siis valikuid, kui kõigis käia pole aega :)

Valituks osutus siiski loomaaed koos akvaariumikülastusega (21€/inimene). Berliini loomaaed on muuseas maailma kõige liigirikkam ning Saksamaa omadest ka kõige vanem. Esialgu vaatasime kohe üle akvaariumi, sest räägiti, et alligaatorite söötmisaeg pidi varsti algama. No seda küll ka nägime, aga midagi väga põnevat ses polnud :D

Kõige jubedamad vee-elukad polnud mitte hiiglaslikud kalad või haid…vaid see inimhammastega olevus :D

Hiiglaslikud kalad, sisalikud, maod, pisikesed haid ja millimallikad olid aga piisavalt põnevad, et huvi köita.

Meil läks loomaaias julgelt neli tundi ning mul on tunne, et igale poole me ei jõudnudki… Kõik tahtetud loomad said aga nähtud. Minu erilised lemmikud olid kaelkirjakud ja pingviinid. Okei, jõehobu meeldis ka. Aga muidu oli loomaaed kompaktselt üles ehitatud, sildid-viidad igal pool. Eraldi oli lindude ala, kus olid uhked isendid ning üle silla läks tee “Austraaliasse”- kängurud, wallabyd, laamad…

Külastasime Flak-Towerseid, mis on siis jäänukid II Maailmasõjast. Mõne koha pealt oleks võinud küll rohkem eeltööd teha (kivi minu kapsaaeda), sest selgus, et sisse tehakse ka ekskursioone. Kuigi need olid põhimõtteliselt aasta lõpuni välja müüdud. Tänapäeval on raske ette kujutada seda funktsioneeriva hoonena, siis pommidest ja kuulidest tekkinud kahjustused viisid veidi ajas tagasi küll..

Muidugi ei puudunud ka tavapärased turistikad, nagu Brandenburgi värav, Holokausti memoriaal ja Parlamendihoone. Ilmselt kõige sügavama mulje jättis memoriaal. Massiivsed graniidilahmakad, üles-alla vonklev maapind.. kõik hallides-tumedates toonides…

Väravast täispilti korraliku ei saanudki, sest parasjagu askeldasid mehed seal kraanaga ja korrastasid midagi.

Õhtu veetsime Alexandrplatzi kandis, sõime-jõime ühes korralikus Saksa pubis, mis oma feelingult oli nagu Püssirohu kelder (aga mitte nii ägeda kujundusega).

Pean ausalt ütlema, et Berliin mulle mingit sügavat muljet ei jätnud. Eks me ka ei käinud ülipalju ringi, aga kuidagi… ei olnud seda tunnet, et voh, meeeldib. Äge oli küll ja teistsugune, aga jah.

Enne äraminekut plaanisime minna Berliini mahajäetud lõbustusparki. Olin lugenud, et poolsalaja saab sinna sisse hiilida ja noh, mahajäetud kohad on mind alati paelunud. See oleks niiii lahe! Aga juhtus nii nagu ikka- ei mõelnud asja lõpuni läbi. Mõtlesin, et ok, paarist foorumist infoallikaks piisab, agaaaa ei. Selgus, et pargile on hiljuti uus aed ümber ehitatud ning kõva valve peale pandud. Lisaks saab sinna broneerida grupikülastusi, aga otseloomulikult olid need kõik väljamüüdud. Läks natuke nihu sellega.

Hooooopis parema mulje jättis aga Hamburg. Sellest hetkest alates, kui sinna jõudsime, oli mu süda võetud. Hamburg lihtsalt… pulbitses elust! Igal pool pisikesed baarid ja söögikohad, põnevad majad, suuuured graffitid (tegime nalja, et Hamburgis pole su maja äge, kui keegi sinna peale midagi teinud pole).

Olekult meenutas Hamburg mulle Londonit. Kuidagi sama vibe oli, sarnased kõrged ridaelmuboksidega majad… Asukoht oli meil suhteliselt hea. Kuigi raudtee sõitis põhimõtteliselt üle meie ööbimiskoha, siis St. Pauli linnaossa, Elbe jõe äärde ja suurele peotänavale Reepersbahnile oli vähem kui kaks kilomeetrit.

Väga väga palju oli poode St.Pauli jalgpalliklubi fännikraamiga. Iseenesest väga äge, sest nende logoks on luukerepea :D

Käisime Burger Labis söömas, no ülihea burger ja juustused friikad!

Fun fact: kuigi Amsterdami punaste laternate tänav on kõige kuulsam, siis Hamburgi oma (asukohaga Reepersbahnil) on aga Euroopa suurim. Jah, seal küll pole neid kurikuulsaid aknaid neidudega, aga hunnikutes vastavaid poode, live-sex-teatreid, klubisid, stripibaare jms on küll ja veel. Lisaks- kuidas teada, et tegu on bordelliga, mitte niisama stripikaga? Muidugi selle järgi, kui naistele on sisenemine keelatud :D

Kõndisime tänava läbi, astusime igasugustesse huvitavatesse poodidesse sisse ning lõpuks maandusime jõe ääres, St. Pauli sadamas. Tegime ühe kerge veinipausi ning nautisime ilma. Huvitav oli see, et paljud kohad tehti lahti alles pärastlõunal. Kui järgmisel hommikul söögikohta otsisime, siis noh. Ei leidnudki. Sest kõik olid kinni.

Järgmisel päeval tahtsime minna ka uppunud vrakke vaatama, mis pidid Hamburgi lähedal olema, kuid netis olev info saatis meid küll õigesse randa…aga tegelik koht oli umbes 20 km eemal. Ei hakanud rohkem niisama sõitma, selle asemel jalutasime pargis ning leidsime muinasjutulise mahajäetud maja. Muinasjutuline tähendas siinkohal küll kurja nõida..

Võtsime suuna Bremenisse. Otsisime kohe üles oma hosteli ja ma arvan, et Bremeni oma oli kõige.. viletsam. Asukoha mõttes superluks- vanalinna kõigest 1 km, aga toad olid väiksed, mustad ja katkised. Aga üheks ööks käis ka.

Jalutasime ringi ja need uhked katedraalid ja majad.. imeline! Liikusime jõe äärde mõttega, et istume mõnes kohas maha, sööme-joome-naudime…aga selgus, et pea kõik kohad pannakse juba kas enne üheksat kinni VÕI lõpetatakse toidu serveerimine ning antakse ainult õllet. Tegi tusaseks küll, et suur tänav jõe ääres, mis turiste täis ja kus saaks kõvasti teenida, pannakse lihtsalt.. kinni. Eestis ikka hoitakse hommikuni lahti, kui ainult kliente on :D

Bremen oli üks ilusamaid linnu, mida vaatamas käisime, aga samas melu poolest üks vaiksemaid. Või siis polnud me õiges kohas. Muide, Bremenisse sõiduks on vaja tanklast osta vastav kleeps. Me parkisime natuke keelatud kohas (mitte meelega) ning politseinikud viitasid sellele, et ilma kleepsuta on trahv kuni 400€ :) Aga väga toredad ametnikud olid, oleksid võinud korralikult huiama hakata.

Kahju on tegelikult sellest, et me reis sattus täpselt kuumalaine ajale. Me jõudsime nii normaalsetel aegadel linnadesse kohale, aga lihtsalt ei jaksanud trippima-uudistama minna 40kraadise palavusega. Seega käisime kas kaubanduskeskustes shoppamas või puhkasime hotellides. Aga ääääretult kahju, et “tänu” sellele jäi nii palju avastamata :(

Edasi võtsime suuna Amsterdami, aga sellest, kojusõidust ja kuludest kokku juba järgmine kord :)

You Might Also Like