kui üritad olla eeskujulik ja söögikohtadesse mitte ronida

30. märts 2020

Ei teagi üldse, millest alustada. Ma pole varem väga selliseid negatiivseid kogemusi jaganud, aga praegu olen Tellitoidus niiiiiii pettunud  (ikka veel :D), et midagi hullu ja lihtsalt pean selle välja kirjutama. Äkki siis saan rahu :D

Reede õhtul olin Äksis ja mõtlesin, et tahaks midagi head süüa. Kuigi olin päeval korraks linnas, ei tundunud üldse hea mõttena minna ise mööda linna tuiama, söögikohtadesse passima ja ootama. Seda enam, et “midagi head” tahaks alles õhtul. Pealegi, meil on ju Tellitoit :)

Tellitoidul on valikus kenasti olemas näiteks nii Tartu linn, Haaslava, Ülenurme kui ka Tartu vald. Viimases asusin ka parasjagu mina. Jah, natuke kallim on see kojuvedu, aga mis siis. Panin kenasti oma tellimuse teele, Tellitoit KINNITAS selle, edastas toitlustajale, kes selle ka kinnitas….ja 10 min pärast tuli teade, et toitlustaja tühistas tellimuse, kuna asun piirkonnast väljas.

Mina ise mõtlesin muidugi, et toitlustajal endal ju suhteliselt ükskõik, kus ma asun, ega nemad seda kohale vii… seega loogiliselt võttes, peaks olema Tellitoit see, kes tühistas.. aga ei, “toitlustaja”.

Olgu.. mõtlesin siis, et ehk tõesti oli toitlustaja see, sest tellimus oleks valmis saanud õige pisut enne nende sulgemist. Tegime siis teisest kohast uue tellimuse. Taaskord, täitsin ära andmed, kus kenasti olemas, et asun ÄKSIS, mis on Tartu vallas, mis on nende teeninduspiirkonnas (vähemalt teoreetiliselt).. Taaskord kinnitas Tellitoit mu tellimuse, edastas selle toitlustajale, kes ka kinnitas ja samamoodi 10 min pärast tuli teade, et TOITLUSTAJA tühistas. Natukese aja pärast tuli sõnum eranumbrilt, kus öeldi, et Tellitoit ei tarni Äksi :)

Ma tean, et see on mõttetu pseudoprobleem, eriti arvestades, mis praegu toimub, aga ma läksin niiiiii kettasse. Nagu MIKS on lehel üldse valikus Tartu vald, kui tegelikult te siia ei too? MIKS edastatakse tellimus üldse toitlustajale, kui on näha, mis asukohaks on ja see siis nagunii tühistatakse? MIKS siis konkreetselt vassitakse, et toitlustaja tühistas tellimuse, kui tegelikult oli see tellitoidu-poolne?

Ja mille peale ma tegelikult üldse ärritusin, oli see, et ma ei tellinud ehku peale, et “äkki toovad siia”. Ma olen korduvalt näinud Äksis Tellitoidu autosid. Ma konkreetselt tean oma sõpruskonnas inimesi, kes on nädalavahetuse pidudeks tellinud sealtkaudu toitu ning nad asuvad veel kaugemal, kui Äksi (aga siiski Tartu valla piires).

Nagu.. ma ei tea, välistage siis juba eos piirkonnad, kuhu te EI tarni. Sest praegu on olukord, kus mul on üle 50 euro Tellitoidus kinni, sest maksta tuleb ju kohe ning tagastamine võtab aega kuni 5 tööpäeva :) Ja noh, lisame siia veel pettumuse ning tühja kõhu.

Või ehk oleks aeg oma süsteemi uuendada, et andmeid ja aadressi lisades annab kohe teate, et olete teeninduspiirkonnast väljas… mitte, et sisuliselt viiakse tellimus pea viimase sammuni ja siis tuleb teade, et kle ei. Sellessuhtes on Bolt food ja Wolt kindlasti paremad, sest näitavad juba enne tellimist ära, et sinuni ei jõua see toit kuidagi.

Ma ei tea. Ma igastahes väga pettunud.

You Might Also Like

6 kommentaari

 • Avatar
  Reply K 30. märts 2020 at 11:07

  Tellitoit on põhjusega enda FB lehel reviewd keelanud.. Google review annab aimu. Olen toitlustuses ja võin öelda, et meid see kuhu toit läheb mitte kuidagi ei puuduta. Tühistab sel juhul ikka Tellitoit. Wolt on superhea lahendus oma customer supportiga mis toimib väga hästi. Kohe kui on probleem, lahendatakse see minutitega. Tellitoit näiteks jääb a l a t i hiljaks tellimusele järgi tulemisega. Vahel ootab tellimus kullerit lausa tund aega siin. Varsti tühistame üldse nendega lepingu.

  • Mesiliis
   Reply Mesiliis 30. märts 2020 at 14:07

   Ma jaa otsisin ka reedel, kas saab jätta, aga ei.. Mul iseenesest nendega varem pole probleeme olnud, eks vahel see ooteaeg on pikk küll (just toidukohast minuni jõudmine), aga nii veel pole juhtunud.

   Ma ise mõtlesin ka loogiliselt, et toitlustajal jumala suva, kas toit läheb kesklinna või Ülenurme vms, peaasi, et on makstud ja olemas. Seda nõmedam on see, kui tühistamise põhjuseks saadetakse sõnum, et TOITLUSTAJA tühistas teie tellimuse. Justkui tellitoit oleks puhas poiss.

 • Avatar
  Reply M 30. märts 2020 at 21:24

  Soovitan Tellitoidule raha asjus meilile ka kirjutada. Meil tühistati sellepärast, et “ma olen üksi tööl ja ma ei jõua teile ära tuua” , 5 tööpäeva möödudes raha kontol polnud. Kirjutasin, ootasin 5 päeva, vastust ei saanud. Kirjutasin uuesti ja siis sain vastuse, et jaja teame ja tegeleme, lõpuks kokkuvõttes ca 3 nädala pärast sain raha tagasi alles. :) Enam kunagi ei telli sealt.

  • Mesiliis
   Reply Mesiliis 31. märts 2020 at 07:40

   Mul õnneks tuli eilse jooksul raha kõik tagasi, niiet seegi hea. Aga maru kahtlane asjaajamine siis ka, kui 3 nädalat aega võttis… :/

   Ma nüüd ei tea, kui tõsi see on, aga kuulsin, et neil pidavat olema umbes sama süsteem, mis Boltil, a’la kui tellimus tuleb siis läheb see läheduses olevatele juhtidele ja siis nad ise acceptivad selle (st ei ole nii, et vahel on mingi “dišpetser”, kes annab neile tellimuse). Ehk võiski olla see, et süsteem võttis tellimuse vastu ja edastas selle, aga keegi juhtidest ei viitsinud Äksi sõita ja n-ö tühistas. Aga nagu ma ütlesin, ma üldse ei tea, kas see on reaalne või tõsi :D

   • Avatar
    Reply Siiri 6. apr. 2020 at 16:27

    Tulemustasu ju, kui Äksi sõitmise asemel saad sama ajaga linnas 5 tellimust ära teha, siis neid kaugeid sõite keegi ei haara endale. Palju neid ikka on, keda südametunnistus vaevab ja need tellimused ikkagi enda peale võtab. Praegusel ajal, kui sõite palju siis tõesti võiks need kaugemad piirkonnad üldse ära võtta ja mitte õrritada inimesi. Teadagi on näljane inimene närviline :D

    • Mesiliis
     Reply Mesiliis 11. apr. 2020 at 12:38

     No ma ise arvasin ka nii, et ei taheta tulla.. aga no miks siis reklaamida nii laia piirkonda..
     Ja googeldasin seda numbrit, kus sõnum tuli, siis see on Tellitoidu juhatuse liikme oma, niiet ei taha uskuda seda ka, et lamp autojuht saatis selle :D

     On jah! :D

  Leave a Reply