tere, 2021

22. jaan. 2021

Noniii.. lootsin küll selle postitusega ühele poole saada eelmise aastanumbri sees, aga kuidagi see aeg lihtsalt libises käest. Ja nüüd ma kahtlen, kas üldse panna postituse pealkirjaks “Tere 2021”, sest mida sa enam teretad, kui aasta juba kuu aega kestnud on :D

Võiks ju teha populaarse “Eelmise aasta kokkuvõtte”-postituse, loetleda üles õnnestumised ja läbikukkumised, aga… Midagi uudisväärset ei juhtunud. Töökohta ei vahetanud, meest ei vahetanud, lapsi ei saanud, isegi uusi lemmikloomi ei võtnud. Okei, noh, koroona ju sai oma tähelennu.. Aga kui ma päris aus olen, siis mind see nii väga ei mõjutanud. Ma tean, et on palju inimesi, kes on halvemas seisus kui mina, kes kaotasid oma sissetuleku-ettevõtte, kes kaotas lähedase, kelle enda tervis halvenes. Aga isekalt ainult enda vaatepunktist räägides, siis olen ma väga õnnelik, et õigel ajal meelelahutusärist sääred sain tehtud. Eriti arvestades, et praeguseks on mu armas Illukas müügis. Vähe ei tekkinud korraks kiusatus see ära osta (ilmselt nägin meelesegadushoos kogemata rahamägesid ja paari nulli rohkem oma pangakontol :D). Kuigi ma kohati igatsen tääiiiega seda melu, siis olen oma stabiilse töö üle ka päris õnnelik.

Ja kohe eriti uhke olen ma ühe asja üle. Meie ettevõte nimelt korraldab igal aastal auhinnajagamise. Sellest võtavad osa kõik kontorid eri riikides ja 300+ töötajat. Valitakse aasta projektijuhid, konsultandid, projektid jnejne. Mina olin nomineeritud “Citizen of the year” auhinnale. Kuigi ma seda kategooriat lukku ei pannud, siis ma olin ikka mitu nädalat üliiiiõnnelik, sest 300 inimese seast top 5 hulka kuuluda ja tunda, et kõki pingutusi hinnatakse, on super!

Kui aasta esimesel tööpäeval selline vastuvõtt laual ootab, siis tuleb tõdeda, et olen õiges kohas.

Suvepäevadeks naljaga ostetud mannekeenist on meil ikka täie raha eest kasu olnud. Väike sünnipäevaüllatus töökaaslasele :D

Aga üldjoontes on aasta olnud jah veidi rahutukstegev, tüdimuseni rutiinne ja kohati ka hulluks ajav, sest kunaaaa see kõik kord lõpeb?! Siiski saan õnneks öelda, et peale tiheda kodukontori tegemise mu elu suurt ei kannatanud. Jah, reisid jäid ära, peod jäid ära, suuremad juubelitähistused ja mitmed üritused jäid ära, aga muus osas on kõik ok.

Üks asi küll muutus, aga ma loen seda pigem selle aasta muudatuse sisse. Veidi enne jõule sain teada, et Ihaste korterisse tahaks omaniku vend kolida. Tükk aega mõtlesin, mida teha, lappasin üürikaid, aga miski ei tundunud õige. Ilmselt sellepärast, et vähegi normi ühetoalise eest taheti saada neid rahamägesid, mida ma korra juba oma kontol ette kujutasin.

Sõbranna pani mulle aga ühe ideeseemnekese idanema ja lõpuks võtsin vastu otsuse, et kolime peiksi maale. (Ise ka ei usu, et seda praegu kirjutan :D). Minu ideaalplaan näeb välja nii, et aasta lõpuks olen pannud nii palju raha lisaks praegusele kogutule kõrvale, et oleks oma korteri sissemaks olemas. Eks siis näis, mis saab. Isegi kui peaks maale ka siis edasi jääma, on kinnisvara alati hea omada. Kuigi, kui ma praegu olen korterimüügikuulutusi vaadanud, siis no mittttttte midagi ei hakka silma. 10 kuud on aega, et see muutuks.

Ja kui juba aasta nii suure muutusega algab (praeguseks hetkeks olen oma asjad maale kolinud ja umbes 100000 asja on vaja lahti pakkida), siis ilmselgelt peab ülejäänud aasta ka parem ja ägedam tulema, kui eelmine!

Praegu ma veel ei oska seisukohta nagu võtta, kas olen siis otsusega rahul või ei. No pikemas plaanis, kui mu eesmärk täitub, siis kindlasti. Aga ütleme nii, et talv on maale kolimiseks päris kehv aeg. Eriti, kui ainsaks soojusallikaks on ahjud. Ja tegu on vana majaga. Ma olen niigi külmavares ja nüüd on olukord veeeeel hullem.

Suvel on ootamas ees uus katsumus. Puurkaevu ehitusega seoses lähevad köök ja pesuruumid ümberehitusse ning kui on midagi, mis mulle absoluuuutselt ei meeldi, siis on see remont ja ehitamine. Ma jälgin mitmeid oma-maja-renoveerijaid instas ning võdistan jubedusest õlgu, teades, et see kõik ootab maal majaga ka ees.

Peiksi plaanid on ilusad ja suured ning ma oskan ainult kaasa noogutada, sest kuigi mul on päris hea kujutlusvõime, ei oska ma seda ette kujutada, kuidas tavalisest väsinud talumajast saab midagi.. noh ägedat :D Ma olen täiega kade nende inimeste peale, kes kõnnivadki vanas majas ringi ja mõtlevad, et oh- siit sein maha, lagi selliseks, põrandale selline muster, siia aken, selline köök.. ning siis teevad need mõtted veel teoks ka! Mul selline oskus puudub täiesti. Ma võin hiljem möbleerida, võib-olla tapeeti valida ja lõppviimistlusdetaile paika panna, aga muu on mu jaoks suhteliselt.. meh :D

Hetkel üritangi kõik oma asjad kahte tuppa ära mahutada. Ma olin naiivselt arvamusel, et mul on ainult riided, raamatud ja mõned nõud.. ooooh, how wrong i was. Viisime kolm autotäit asju maale ära, jäin linna koristama ja sealt tuli VEEL üks autotäis asju välja. Ma ei saaaaa aru, kuskohast mul neid asju järjest välja ilmus.

Paari nipetnäpet asja on vaja veel muretseda, näiteks peeglilaud ja pesukorv ja prügikast ja võib-olla midagi veel. Ma ei taha hakata seal praegu üldse midagi konkreetselt ümber tegema (a’la tapetseerima, lagesid/põrandaid värvima) sest…Ausalt öeldes ei näe ma sel mõtet. Mingi aeg läheb kõik nagunii täisrenoveerimisse (köök ja pesuruumid prioriteet, siis sealt edasi vaikselt) ning mu jaoks on mõttetu raisata selle peale raha, et korraks oleks ilus. Pigem olen ma seda meelt, et teha üks kord ja korralikult. Kui juba, siis juba, eks. Mitte panna vanadele ja soojustust vajavatele seintele uus uhke tapeet, et see siis näiteks aasta-kahe pärast sama targalt maha võtta.

Ning olgem ausad, ma pole nii pirts ka, et ei suudaks elada kulunud seinade või kriibitud põrandaga. See aga ei tähenda, et ei tahaks hubasust. Mõned strateegiliselt paigutatud pildid siin-seal, vanaaegsed mööblitükid viime välja, et oleks rohkem avarust ja noh.. vähem nõukaaegseid tugitoole :D Et eks näis, mis saab. Praegu olen veel üsna positiivselt meelestatud.

Üks vana Tai pilt siia vahele, sest ma tahaks niiiiii sooooja!

Uueks aastaks ma lubadusi tavaliselt ei anna. Selliseid väikseid eesmärke olen seadnud, aga üldistades. No umbes, et olen spontaansem, haaran rohkematest võimalustest kinni, astun tihedamini mugavustsoonist välja jne.

Ka sel aastal ma midagi konkreetset lubada ei tahaks. Samas mõned asjad võiks ju välja öelda küll, no et küsi ja sulle antakse.

  • rahakogumine võiks edeneda nii, nagu ma seda oma vaimusilmas ette olen kujutanud. Andku keegi mulle seda püsivust ning meelekindlust ahvatlustele (ehk siis uute raamatute ostmisele jne :D) vastu panna
  • oma pildistamisega võiks ma kindlasti rohkem tegeleda. Kas või enda pärast rohkem areneda, kasutada erinevaid režiime ja võtteid. Teisalt võiks ka pisut rohkem võõraid käia pildistamas. Ja näiteks Hiireaugu-instagrami käima normilt tõmmata.
  • enesearendus võiks üldse olla selle aasta märksõna. Nii erinevaid koolitusi silmas pidades, kui end arendavaid raamatuid lugedes. Ei ole vaja kõiki õhtuid saata mööda veriseid krimkasid lugedes…
  • kindlasti tahaks sel aastal rohkem ringi trippida. Jajah, koroona-koroona, aga loodan, et suvel saab vähemalt mööda Eestit natuke rohkem käidud, kui eelmisel aastal. Mul nimelt selline loll kinnisidee, et puhkus/tripp = rohkem kui neli päeva. Ehk alla selle ei hakka ma midagi suuremat isegi planeerima :D Väga rumal minust, sest igasugused nädalalõpu-reisid oleks ju väga teretulnud. Aga ei. Kui Liis nädal aega jutti kuskil ringi rännata ei saa, siis Liis sinna minna ei taha :D

Võtsime plaani, et aasta 2021 saadame ära kuskil soojal maal. Eks see oleneb küll mitmest tegurist (looking at you, koroona), niiet eks näis.

Kui eelmine aasta läks ühe punkti alla ka rohkem blogimine, siis olgem ausad – võrreldes nt 2019. aastaga on mu blogipostituste arv märkimisväärselt kasvanud. Kuigi nii kuus aastat tagasi poleks ma arvanud, et 18 postitust aastas on palju. Tollal oli see ühe kuu maht :D

Eniveis, teen nüüd tööd edasi, samal ajal koostan nimekirja, mida veel maale vaja (väike karp rohtude jaoks, sest ilmselgelt olen nüüd vana ja vajan lisaks ibukale umbes kümmet eri purgikest) ja mõtlen, kuhu oma ülejäänud sada asja ära mahutada..

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply